منبع درآمد نجومی هکرهای روس

به گزارش گرداب، محققان امنیتی پس از فعالیت روی کمپین باج‌افزارهای سازمان‌یافته روسیه به این نتیجه رسیدند که باج‌افزارها چگونه قربانیان خود را هدف قرار می‌دهند.

در این میان، مجرمان اینترنتی از نرم‌افزارهای مخرب در سراسر زیرساخت‌های صنعتی، بیمارستان‌ها و شبکه‌های بهداشت و درمان به‌عنوان یک اولویت استفاده می‌کنند. همچنین مهاجمان با استفاده از این نرم‌افزارها و سرقت اطلاعات موفق به دریافت سالانه £62,400 از فروش اطلاعات این زیرساخت‌ها شده‌اند. همچنین به رسمیت شناختن اطلاعات به سرقت رفته و فروش اطلاعات در محیط دارک وب (Dark web) ازجمله فعالیت‌های این مجرمان به شمار می‌رود.

در حال حاضر باج‌افزارها به‌عنوان یک کمپین گسترده تبدیل‌ شده است که در دسترس کاربران قرار دارد. ویتالی کرمز «Vitali Kremez» تحلیلگر اطلاعاتی جرائم سایبری گفت حملات ایجاد شده روی زیرساخت‌ها باعث شده که موج جدیدی از حملات زیرساخت‌های موردنظر را تحت تأثیر قرار دهد.

در ادامه اعلام کرد که در حال حاضر شرکت‌ها و کاربران با یک چالش به‌عنوان حفاظت اطلاعات خود روبرو هستند و به این صورت است که هیچ تضمینی در برابر پرداخت پول برای باز پس گیری اطلاعات وجود ندارد.

[ منبع این خبر سایت گرداب-امنیت-سایبری می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «منبع درآمد نجومی هکرهای روس» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات