وزیر کشور:سه بیکار فوق‌لیسانس در خانه دارم

وزیر کشور گفت: مدارک و مستنداتی دال بر تخلف فرمانداران شهرستان‌های اهر و هریس در امر برگزاری انتخابات دهمین دوره مجلس شورای اسلامی وجود ندارد.

به گزارش شریان نیوز،عبدالرضا رحمانی فضلی در پایان سفر دو روزه خود به استان در جمع خبرنگاران گفت: استان آذربایجان‌شرقی، ظرفیت‌های بسیار خوبی در تمامی حوزه‌های اقتصادی، تولیدی، صنعتی، بازرگانی،کشاورزی، فرهنگی و اجتماعی دارد و با استفاده از این ظرفیت‌ها بیش از پیش می‌تواند در تحقق سیاست های ابلاغی اقتصاد مقاومتی نقش آفرین باشد. 

 
وی افزود: شرایط علمی و مدیریتی استان نیز در وضعیتی قرار دارد که می‌تواند نقش مهمی در پیشبرد اهداف مدنظر و مطلوب ما با محوریت اقتصاد مقاومتی داشته باشد. 
 
وی اظهار کرد: استان آذربایجان‌شرقی از استان‌های درجه اول کشور در امر اقتصاد مقاومتی محسوب می‌شود و به تناسب آن توقع ما از این استان این است که بتواند نقش پیش برندگی و الگو بودن خودش را بیشتر از همه به منصه ظهور رسانده و با ارائه خلاقیت‍‌ها، نوآوری‌ها و ... مسیر را برای استان‌های دیگر هموار سازد. 
 
وزیر کشور در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه "پاسخ وزارت کشور به رسانه‌هایی که عملکرد هیات اجرایی انتخابات در استان آذربایجان شرقی را به عنوان علت اصلی ابطال انتخابات مجلس شورای اسلامی در حوزه انتخابیه اهر و هریس، مطرح می کنند تصریح کرد: ما به عنوان هیات اجرایی انتخابات، این آمادگی را داریم پاسخگوی هرگونه شبهه، اشکال و ایراد در فرآیند برگزاری انتخابات باشیم. 
 
رحمانی فضلی ادامه داد: تا امروز مستنداتی مبنی بر تخلف هیات اجرایی انتخابات در این استان به دست ما نرسیده است و تا زمانی که برخی، بدون داشتن مستندات و مدارک و صرفا از طریق رسانه ها، مسائل ناصحیحی را مطرح می‌کنند از عملکرد تمامی مدیران خود دفاع کرده و آنان را مبرا از هرگونه اتهام می‌دانم. 
 
وی در پاسخ به دومین سوال مبنی بر علت تجلیل از فرمانداران اهر و هریس در جلسه اقتصاد مقاومتی و تحلیل برخی رسانه‌ها مبنی بر دهن کجی وزارت کشور به ابطال انتخابات در حوزه انتخابیه اهر و هریس گفت: ما در این برنامه از تمامی دست اندرکاران اجرایی دخیل در امر برگزاری انتخابات از جمله مدیرکل اطلاعات استان، فرمانده نیروی انتظامی، مدیرکل دادگستری، فرماندار تبریز و ... تجلیل کردیم. 
 
وی در ادامه با بیان اینکه اقتصاد پاشنه آشیل کشور است، افزود: برخلاف منابع نفتی سرشار، بهره‌وری و شاخص‌های اقتصادی ضعیف است، بنابراین باید ریل گذاری صحیح صورت بگیرد. 
 
وزیر کشور با اشاره به اینکه کار پیگیری اقتصاد مقاومتی را باید به سه قسمت کوتاه‌مدت و میان‌مدت و بلندمدت تقسیم کنیم، گفت: در کوتاه مدت باید واحدهای تولیدی غیر فعال را فعال کنیم و یا با حجم کم کار می‌کنند. 
 
رحمانی‌فضلی در ادامه سخنانش با اشاره به میزان بیکاری در کشور گفت: مردم امروز در خانه بیکارانی دارند؛ خود من سه بیکار فوق لیسانس در خانه دارم، بنابراین باید موضوع اقتصاد مقاومتی را دغدغه جان خود کنیم تا شرمنده مردم نشویم. 
 
وزیر کشور تصریح کرد: روحیه اقتصاد مقاومتی باید در همه مدیران ایجاد شود، ضمن اینکه نظام ارزیابی دقیق نیز ایجاد کنیم، نزدیک به 100 سال است این مسیر اقتصادی را می‌رویم که تغییر یکی دو ساله ممکن نیست ولی باید به این روند سرعت دهیم. منبع: ایسنا

[ منبع این خبر سایت شریان-سیاسی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «وزیر کشور:سه بیکار فوق‌لیسانس در خانه دارم» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات