۵۳۰ واحد صنعتی در بخش کشاورزی فارس فعال است

به گزارش خبرنگار مهر، محمد مهدی قاسمی بعد از ظهر سه شنبه در اولین جلسه شورای صنعت و معدن استان فارس، گفت: صنعت و کشاورزی مکمل یکدیگر هستند که در این راستا خوشبختانه فعالیت های بسیار مناسبی در استان فارس انجام شده است.

وی ادامه داد: در حال حاضر ۵۳۰ واحد صنعتی در بخش کشاورزی فارس با سرمایه گذاری ۴۵۱ میلیارد تومان فعالیت می کنند که اشتغال ۷ هزار نفری را به همراه دارد.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی فارس با اشاره به اینکه در سال جاری ۱۳ سرمایه گذاری جدید انجام شده است، گفت: ظرفیت کل واحد های صنعتی در بخش کشاورزی استان فارس ۲.۷ میلیون تن است.

قاسمی تصریح کرد: در حال حاضر ۱۳۶۳ جواز صادر شده که با راه اندازی این مجموعه ها بسیاری از مشکلات یخش کشاورزی در بحث صنعت برطرف می شود.

وی با اشاره به وضعیت صادرات کشاورزی نیز یادآور شد: در سال گذشته ۳۵ میلیون دلار صادرات بخش کشاورزی بوده که به طور حتم با توجه به برنامه ریزی های انجام شده شاهد افزایش صادرات در سال جاری خواهیم بود.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان فارس در ادامه سخنان خود با اشاره به اینکه فناوری های تولید در بخش کشاورزی نقش مهمی ایفا می کند، گفت: فرآوری تولیدات کشاورزی مکمل بسیار مهم افزایش و توسعه کشاورزی است که در این راستا برنامه ریزی های مناسبی در استان فارس انجام شده است.

[ منبع این خبر سایت مهر-اقتصادی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «۵۳۰ واحد صنعتی در بخش کشاورزی فارس فعال است» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات