قهوه‌‌خانه‌های اصفهان از قلیان پاک می‌شود/ راهی جز آگاه‌سازی برای مبارزه با مصرف قلیان نداریم

سرهنگ جهانگیر کریمی معاون اجتماعی فرمانده انتظامی استان اصفهان گفت: با هماهنگی مسئول اماکن و اداره بهداشت هرگونه چایخانه و قهوه‌خانه فاقد مجوز را پلمپ کردیم تا بتوانیم با محدودسازی اماکن چایخانه‌ها و قهوه‌خانه‌ها را از وجود قلیان پاک کنیم.

سرهنگ جهانگیر کریمی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در اصفهان پیرامون اقدامات پیشگیرانه نیروی انتظامی در بحث مصرف قلیان در اصفهان اظهار داشت: ما معتقد هستیم که مصرف سیگار و قلیان شاهراه اصلی ورود به سوءمصرف مواد مخدر صنعتی و سنتی است و اگر بخواهیم از مصرف مواد مخدر پیشگیری کنیم باید به مردم و خانواده‌ها درباره آثار مخرب مصرف سیگار و قلیان اطلاع‌رسانی کنیم.

وی افزود: با وجود اطلاع‌رسانی و اقدامات آگاهی‌بخشی درباره مصرف قلیان متأسفانه شاهد مصرف این ماده سمی در خانواده‌ها و تفرجگاه‌ها هستیم و قبح مصرف قلیان در خانواده‌ها شکسته شده است.

معاون اجتماعی فرمانده انتظامی استان اصفهان با اشاره به اقدامات فرهنگی نیروی انتظامی در این راستا بیان کرد: جلسات مختلفی را با نهادهای متولی ازجمله اداره بهداشت و آموزش‌وپرورش برگزار کردیم و با تولید محتواهای آموزشی با استفاده از نظرات متخصصان امر، کتاب، تیز تبلیغاتی و فیلم تهیه شده است و توسط مدرسان آموزش همگانی در مراکز آموزشی و کارگری آموزش داده شده است.

وی پیرامون اثربخشی این اقدامات در راستای کاهش مصرف قلیان تصریح کرد: ما نباید انتظار داشته باشیم که اقدامات فرهنگی و آگاه‌سازی امروز انجام شود و فردا بازخورد داشته باشد این اقدامات در بلندمدت جواب می‌دهد و باید اطلاع‌رسانی و آگاه‌سازی بیشتر شود تا جوانان و خانواده‌ها از عمق مسئله و زوایای مختلف مصرف ضرر آفرین قلیان مطلع شوند.

سرهنگ کریمی با بیان اینکه در طول سال گذشته تبلیغات در سطح شهر انجام شود و محتوای ویژه در این راستا تهیه شد، ادامه داد: راهی مؤثرتر از آموزش و اطلاع‌رسانی برای پیشگیری و جلوگیری از مصرف قلیان و سیگار وجود ندارد و در طولانی‌مدت این روش جواب می‌دهد.

وی با بیان اینکه سیاست کلی نیروی انتظامی در بحث مبارزه با مواد مخدر اقدامات پیشگیرانه و آگاه‌سازی است، خاطرنشان کرد: 65 درصد از کسانی که به مصرف مواد مخدر معتاد می‌شوند از سیگار و مصرف قلیان شروع کردند.

معاون اجتماعی فرمانده انتظامی استان اصفهان درباره سرو قلیان در قهوه‌خانه‌ها و چایخانه‌ها بیان کرد: با هماهنگی مسئول اماکن و اداره بهداشت هرگونه چایخانه و قهوه‌خانه فاقد مجوز را پلمپ کردیم تا بتوانیم با محدودسازی اماکن چایخانه‌ها و قهوه‌خانه‌ها را از وجود قلیان پاک کنیم.

انتهای پیام/

[ منبع این خبر سایت تنسیم-استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «قهوه‌‌خانه‌های اصفهان از قلیان پاک می‌شود/ راهی جز آگاه‌سازی برای مبارزه با مصرف قلیان نداریم» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات