تیم‌های اجتماع محور پیشگیری از اعتیاد در استان لرستان توسعه می‌یابد

اعتیاد معاون بهزیستی استان لرستان گفت: تیم‌های اجتماع محور پیشگیری از اعتیاد در استان لرستان از ۵۴ تیم به ۶۴ تیم افزایش می‌یابد.

ابتسام داشی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در خرم‌آباد، اظهار داشت: در استان لرستان 18 مرکز سرپایی درمان اعتیاد وجود دارد که 17 مرکز آن خصوصی و یک مرکز دولتی است.

وی تعداد مراکز اقامتی میان‌مدت ترک اعتیاد در استان لرستان را 33 مرکز برشمرد و افزود: در سطح استان یک مرکز اقامتی بلندمدت دولتی تحت عنوان tc (درمان اجتماع مدار)  فعالیت دارد که در شهرستان بروجرد واقع شده است.

معاون بهزیستی استان لرستان  با اشاره به فعالیت‌های فرهنگی بهزیستی استان در زمینه پیشگیری از اعتیاد، عنوان کرد: در بحث پیشگیری از اعتیاد یکی از اقدامات ما برنامه‌های اجتماع‌محور است که از طریق تسهیل‌گران به‌طور مستقیم با مردم تعامل برقرار می‌شود.

وی بیان کرد: سازمان بهزیستی لرستان در راستای پیشگیری از اعتیاد به مواد مخدر با ایجاد گروه‌های اجتماع‌محور در محلات به شناسایی مسائل و مشکلات موجود می‌پردازد و با اولویت‌بندی نیازهای محلی و ایجاد پروژه‌هایی برای کاهش مشکلات محلی اقدام می‌کند.

داشی تصریح کرد: هم‌اکنون در سطح استان لرستان 54 تیم داوطلب اجتماع‌محور  پروژه‌های مختلفی را تسهیل  و بر اساس پروژه‌ها، برنامه توانمندسازی محله‌ای را با انجام برنامه‌های فرهنگی و اجتماعی دنبال می‌کنند.

وی به افزایش تیم‌های داوطلب اجتماع‌محور محلات اشاره کرد و گفت: اگر اعتبارات تخصیص داده شود تیم‌های اجتماع‌محور محلات استان از 54 تیم به 64 تیم افزایش پیدا می‌کند چرا که برنامه داریم این تیم‌های داوطلب برای پیشگیری از اعتیاد، اجتماع‌محور کار کنند.

معاون بهزیستی استان لرستان ادامه داد: در بحث پیشگیری از اعتیاد به مواد مخدر امسال علاوه بر فعالیت گروه‌های اجتماع‌محور، آگاه‌سازی مردم از طریق همایش، سخنرانی و برپایی نمایشگاه در سطوح مختلف مدارس، محیط‌های دانشگاهی و آموزشی نیز انجام می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: سال گذشته در سطح استان لرستان حدود 300 نمایشگاه و همایش پیشگیری از اعتیاد به مواد مخدر برگزار شد و امسال نیز این برنامه‌ها دنبال می‌شود.

انتهای پیام/

[ منبع این خبر سایت تنسیم-استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «تیم‌های اجتماع محور پیشگیری از اعتیاد در استان لرستان توسعه می‌یابد» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات