تدوین سند چشم انداز توسعه شهر سمنان با مشارکت مردم در سال جاری

به گزارش ایرنا، علی همتی روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگاران در سالن اجتماعات این شورای افزود: با مشارکت مردم برنامه کوتاه مدت و میان مدت توسعه اجتماعی و اقتصادی شهر سمنان در قالب بسته پیشنهادی تدوین خواهد شد.
وی اظهار داشت: برنامه ریزی و شناسایی مهم ترین ظرفیت های اقتصادی،اجتماعی وفرهنگی می تواند زمینه اشتغال پایدار و شناسایی نقاط قوت و ضعف سرمایه گذاری در شهر سمنان فراهم کند.
همتی با بیان این که سمنان دومین شهر کشور است که این طرح در آن اجرایی می شود، مستندسازی چالش های شهر ، برنامه ریزی و آگاهی بخشی به مسئولان بالا دستی برای عملیاتی کردن طرح ها را از مهم ترین اهداف تدوین این سند چشم انداز برشمرد.
وی خاطرنشان کرد : در زمان حاضر بیش از 40 هزار دانشجو در استان سمنان در حال تحصیل هستند که با تدوین سند چشم انداز و شناسایی ظرفیت ها و کارایی دانش آموختگان می توان از ظرفیت در افزایش رونق اقتصادی منطقه بهره برد.
همتی یادآور شد : شناسایی نقش مردم در چگونگی استفاده از ظرفیت های اجتماعی و ایجاد مناطق رفاهی و فرهنگی در استان می تواند شادابی در جامعه را افزایش دهد.
وی تصریح کرد : رسانه ها می تواند در چگونگی شناساندن این طرح پیشگام باشند.
اولین سند چشم اندز توسعه کشور در سال 1327 با نوشتاری مشرف الدین نفیسی تدوین شد.
شهرستان سمنان حدود 200هزار نفر جمعیت دارد.
/6026/7339

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-اقتصادی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «تدوین سند چشم انداز توسعه شهر سمنان با مشارکت مردم در سال جاری» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات