امسال 7.7 میلیارد مترمکعب صنایع عمده کشور گاز مصرف کردند

به گزارش ایرنا، بهره برداری از فازهای جدید پارس جنوبی و افزایش تولید گاز به بیش از 700 میلیون مترمکعب در روز، فرصتی را برای افزایش اختصاص گاز به صنایع بزرگ و نیروگاه های های کشور فراهم کرده است.
میزان تولید گاز از پارس جنوبی در دو سال گذشته حدود 200 میلیون مترمکعب در روز افزایش یافته که به همان نسبت میزان مصرف گاز در بخش نیروگاهی افزایش و از حجم مصرف سوخت های مایع در آنها کاسته شد.
شرکت ملی گاز به نقل از مدیر گازرسانی این شرکت اعلام کرد: پارسال در مجموع ٥٨ میلیارد مترمکعب گاز به نیروگاه ها تحویل شد و این مقدار امسال به بیش از ٦٥ میلیارد مترمکعب می رسد.
ناصر ابراهیمی مدیر گازرسانی شرکت ملی گاز ایران افزود: حجم تحویل گاز به بخش نیروگاهی در روزهای گذشته به ٢٤٠ میلیون مترمکعب رسیده است و این مقدار در مدت مشابه پارسال ٢٠٠ میلیون مترمکعب بود.
وی اضافه کرد: افزایش گازرسانی به نیروگاه ها، افزون بر صرفه جویی اقتصادی از محل جایگزینی گاز با سوختهای میان تقطیر در کاهش آلودگیهای زیست محیطی نیز تاثیر بسزایی دارد.
مدیر گازرسانی شرکت ملی گاز ایران در ادامه به حجم گازرسانی به صنایع عمده کشور پرداخت و گفت: اکنون روزانه ١٠٧ میلیون مترمکعب گاز به بخش صنایع عمده تحویل می شود و در ٨٠ روز امسال در مجموع هفت میلیارد و ٧١٠ میلیون مترمکعب گاز در این بخش مصرف شده است.
به گفته وی، در ٨٠ روز نخست پارسال در مجموع ١٤ میلیارد و ٦٣٠ میلیون مترمکعب گاز در بخش های خانگی، تجاری و صنایع غیرعمده مصرف شد که این مقدار در مدت مشابه امسال به ١٦ میلیارد مترمکعب رسید.
اقتصام**2022**1559

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-اقتصادی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «امسال 7.7 میلیارد مترمکعب صنایع عمده کشور گاز مصرف کردند» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات