ایجاد 1200 شغل در استان اصفهان به تصویب رسید

به گزارش ایرنا از روابط عمومی استانداری اصفهان، رسول زرگرپور روز سه شنبه در چهاردهمین جلسه این ستاد افزود: پس از تایید 78 طرح در کارگروه های اشتغال، تثبیت اشتغال برای دو هزار و 300 نفر و ایجاد اشتغال جدید برای یکهزار و 200 نفر با تسهیلات یارانه ای به مبلغ 950 میلیارد ریال به تصویب رسید.
وی ادامه داد: در جلسات گذشته مقرر شده بود که دستگاه ها بویژه بانک ها، قوانین سپرده ها و معوقه ها را برای معرفی شدگان ستاد تسهیل و بمنظور حمایت از تولید، رقیق تر اجرا کنند.
استاندار اصفهان افزود: بسته حمایتی دولت اگر موفق اجرا و موجب حل مشکلات شود حتما ادامه پیدا خواهد کرد.
بسته حمایتی خروج از رکود دولت، مجموعه راهکارهای مالی، حمایتی و قوانینی بمنظور رونق بازار و صادرات کالاست.
زرگرپور گفت: برخی واحدهای بزرگ بطور مستقیم از تهران تسهیلات و بسته حمایتی دریافت می کنند و رقم یکهزار میلیارد تومان در نظر گرفته شده برای استان اصفهان مربوط به واحدهای خرد و متوسط است.
وی افزود: هدف از اجرای طرح این است که بدون در نظر گرفتن واحد و شهر، اجازه ندهیم حتی یک نفر بیکار شود.
وی با اشاره به اینکه در جلسه روز گذشته هیئت دولت، واحدهای بزرگ صنعتی، معدنی و تولیدی شامل بخشودگی جرائم شدند، خاطرنشان کرد: این خبر خوش برای کارفرمایان پس از جلسه با وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در اصفهان انجام شد که البته خبر کاملتر آن توسط سخنگوی دولت اعلام خواهد شد.
استاندار اصفهان اضافه کرد:شرکت های خدمات رسان تا آنجا که امکان دارد برای تعویق یا تقسیط بدهی کارخانجات تولیدی و تولیدکنندگان سایر بخش ها از جمله بخش کشاورزی، مساعدت کنند و در عین حال مواظب باشند تا افرادی از این مصوبه و طرح سوء استفاده نکنند.
وی با بیان اینکه برای رفع مشکلات واحدهای تولیدی، دو کار در استان به موازات هم اجرا می شود، گفت: مدیریت استان مسائل کارگروه تسهیل و آمار ارائه شده و در کنار آن بسته حمایتی دولت مربوط به واحدهای خرد و متوسط را پیگیری می کند.
زرگرپور اضافه کرد: تاکنون با حساسیت و دقتی که صورت گرفته 96 پرونده نهایی شده است.
استاندار اصفهان ابراز امیدواری کرد که بانک ها نیز در بازه زمانی مشخص شده، موارد را بررسی و در این زمینه کمک کنند.
در این جلسه مشکلات یک واحد تولیدی بزرگ و یک واحد گردشگری در نطنز و یک واحد تولیدی در کوهپایه بررسی و تصمیم لازم در باره آنها اتخاذ شد.
ستاد تسهیل و رفع موانع تولیدی استان اصفهان با برگزاری 201 جلسه در کارگروه های تخصصی تاکنون 943 پرونده را بررسی کرده است.
وجود 700 معدن، 150 هزار واحد صنفی و 9 هزار و 600 واحد فعال صنعتی باعث شده است اصفهان رتبه اول استان های اقتصادی در بخش صنعت، تجارت و معدن را داشته باشد.
112 هزار نفر هم اکنون در چهار هزار و 600 واحد صنعتی استان اصفهان مشغول کارند.
د / 6027/6020

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-اقتصادی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «ایجاد 1200 شغل در استان اصفهان به تصویب رسید» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات