نتایج کمیسیون حمایت قضایی از صنعت خراسان رضوی ملموس است

به گزارش ایرنا، محمد بخشی محبی روز سه شنبه در حاشیه بازدید از شهرک صنعتی کاویان فریمان در جمع خبرنگاران افزود: کمیته حفظ و حمایت از سرمایه گذاری در سال 1386به دستور رئیس قوه قضائیه فعالیت خود را آغاز کرد و در سال 1390 با یک تغییر رویکرد مقرر شد دو کمیسیون حقوقی و یک کمیسیون پنج نفره حمایت از صنعت و سرمایه گذاری به عنوان زیرمجموعه این کمیته فعالیت داشته باشند.
وی اظهار کرد: دبیرخانه این کمیسیون در پنج شهرک صنعتی استان تشکیل شده که با جمع آوری مستندات شهرک ها و مسائل موجود در آنها و ارسال برای کمیسیون نقش موثر در انجام صحیح وظایف کمیسیون پنج نفره داشته اند.
معاون دادستان عمومی و انقلاب مشهد با اشاره به معضلات اقتصادی و اجتماعی توقیف کارخانه ها گفت: توقیف کارخانجات یا اموال آنها نه تنها منجر به از کار افتادن بخش صنعت می شود بلکه برای بانک ها نیز مشکلاتی را بوجود می آورد.
وی افزود: کمیسیون حمایت قضایی از صنعت و سرمایه گذاری توانسته اختلافات موجود میان بانک ها و صنعتگران را تا حدود بسیار حل کند.
وی اظهار کرد: در سال گذشته 270 پرونده واحدهای تولیدی با حداقل میانگین یکصد اشتغال برای هر واحد در این کمیسیون مطرح شد که تاکنون منجر به حفظ بیش از 27 هزار اشتغال گردیده است.
بخشی محبی ادامه داد: عمده پرونده ها مربوط به مشکلات صنعتگران با بانک ها، دارایی، بیمه و سایر سازمانهای خدماتی مرتبط می باشد که با مصوبات کمیسیون حمایت قضایی از صنعت و سرمایه گذاری حل و فصل شده است.
رئیس دادگستری فریمان نیز با قدردانی از فعالیت های کمیسیون حمایت قضایی از صنعت و سرمایه گذاری عمده مشکل شرکتها را تحریم ها و نظام اقتصادی بیمار دانست و گفت: اگر ٣٠٠ شرکت این شهرک صنعتی فعال باشند بیکاری در فریمان ریشه کن می شود.
حجت الاسلام محمد آذری افزود: ایجاد بدبینی نسبت به واحدهای تولیدی با این نگاه که وام ها در جای دیگری غیر از تولید هزینه می شود باید برداشته شود و باید این باور به وجود بیاید که اقتصاد و صنعت با رکود فعلی آسیب جدی دیده است.
وی آمادگی خود را برای همکاری با کمیسیون مزبور و رفع مشکلات بخش صنعت اعلام کرد.
شهرک صنعتی کاویان در 40 کیلومتری جاده مشهد - فریمان با مساحت 600 هکتار در حال فعالیت می‌ باشد.
واحد های این شهرک در زمینه های مختلف همچون صنایع شیمیایی، فلزی، خدماتی، مواد غیر فلزی، صنایع غذایی و نساجی فعالیت دارند.
حدود 140 واحد از واحد های این شهرک به بهره برداری رسیده و حدود 40 واحد دیگر در حال ساخت هستند.
شهرک صنعتی کاویان با موقعیت مناسب نسبت به مرکز استان و همچنین مزیت های مالیاتی مناسب نسبت به سایر شهرک ها و دارا بودن امکانات متنوع از قبیل آب، برق، گاز و تلفن فضای مناسبی را برای اجرای طرح های صنعتی مختلف فراهم آورده است.
7498/ 6053

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-اقتصادی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «نتایج کمیسیون حمایت قضایی از صنعت خراسان رضوی ملموس است» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات