ساخت بزرگ‌ترین کمپینگ قم در بوستان غدیر

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از شهرداری قم، سیدعبدالله سلیمانی با اشاره به برنامه‌های شهرداری منطقه هشت قم در بخش فضای سبز، اظهار کرد: در این بخش، کار بزرگی در پردیسان آغاز شده و با توجه به تاکیدات شهردار مبنی براینکه فضای سبز در قم باید به سرعت افزایش یابد، که در این راستا به دنبال ایجاد فضاهای سبز گسترده هستیم.

وی افزود: کاشت ۶۵ هکتار فضای سبز و درخت را در برنامه‌های سال جاری داریم که این طرح در حال اجرایی شدن است.

شهردار منطقه هشت قم گفت: در کاشت درخت سعی شده مشارکت مردمی داشته باشیم و محل‌هایی که در مناطق و محلات مسکن مهر است با مردم در زمینه نگهداری این فضاها مشارکت داشته باشیم که در این زمینه می‌توانیم نتیجه بهتری بگیریم.

سلیمانی با بیان اینکه ۱۷ قطعه زمین در پردیسان با کاربری فضای سبز به مساحت ۶۵ هکتار در حال کاشت است، عنوان کرد: این کار با هدف توسعه فضای سبز صورت می‌گیرد که در کنار آن، تکمیل دو بوستان محله‌ای به مساحت چهار هکتار با نصب وسایل بازی کودکان به صورت استاندارد و کف پوش شده در دستور کار قرار دارد.

وی دیگر اقدامات شهرداری منطقه هشت در این زمینه را ساخت بزرگ‌ترین کمپینگ در بوستان غدیر عنوان کرد و گفت: افزایش روشنایی و ایمنی و بوستان غدیر و اجرای شبکه آب خام در این بوستان از دیگر اقدامات شهرداری منطقه هشت در راستای گسترش فضای سبز در قم است.

تملک ۸۰ درصدی فاز اول طرح ساماندهی پیرامونی مجموعه چهل اختران

مدیرعامل سازمان بهسازی، زیباسازی و نوسازی اطراف حرم حضرت معصومه (س) شهرداری قم از تملک ۸۰ درصدی فاز اول طرح ساماندهی پیرامونی مجموعه چهل اختران و امامزاده موسی مبرقع(ع) تا تیرماه امسال خبر داد.

علیرضا خاکی با اشاره به طرح ساماندهی پیرامونی مجموعه چهل اختران و امامزاده موسی مبرقع(ع) اظهار کرد: طرح چهل اختران بر اساس محدوده ۴.۳ هکتاری به تأیید کمیسیون ماده پنج رسیده بود و توسط معاونت شهرسازی و معماری طرح آن تهیه شده است.

وی افزود: همزمان با تصویب کلیات پروژه با توجه به اعتباراتی که شهرداری، دولت و دفتر رهبری اختصاص دادند، در دو فاز اجرایی می‌شود.

مدیرعامل سازمان بهسازی، زیباسازی و نوسازی اطراف حرم حضرت معصومه(س) شهرداری قم با بیان اینکه به طور عمده تملک‌های فاز اول انجام شده و در دست اقدام است، گفت: فضای اصلی به ایجاد سقف و فضای شهری برای دسترسی و ارتباط با مجموعه چهل‌اختران و امامزاده موسی مبرقع(ع) و شبستان‌های مورد نیاز برای افزایش فضاهای قدسی مجموعه در طرح پیش‌بینی شده است.

وی ادامه داد: مجموعه‌های زیرساخت زیارت شامل پارکینگ، تهیه خدمات، فضای اقامتی، فضاهای فرهنگی و آموزشی در حد مقدور در محدوده مصوب پیش‌بینی شده است.

خاکی خاطرنشان کرد: فاز اول شامل صحن و پارکینگ و خدمات زیرساخت زیارت است، تقریباً عمده فاز یک تملک آن انجام شده، با تکمیل تملک در نخستین فرصت نسبت به بحث‌های اجرایی اقدام لازم صورت می‌گیرد، پلاک‌هایی که در زمینه سند مشکل دارند، باقیمانده است تا فصل بودجه یعنی تیر ماه ۸۰ درصد تملک فاز اول انجام می‌شود.

وی با اشاره به هدف توسعه محله چهل اختران و بافت فرسوده آن گفت: امامزاده موسی مبرقع(ع) مورد توجه، دارای شأن و جایگاه هستند، اکثر زائران خارجی مسلمان از کشورهای پاکستانی و افغانستانی به این مکان تشرف پیدا می‌کنند و بزرگ‌ترین هیأت مذهبی در این مکان واقع شده است.

مدیرعامل سازمان بهسازی، زیباسازی و نوسازی اطراف حرم حضرت معصومه(س) شهرداری قم خاطرنشان کرد: هیأت چهل اختران که دسته بزرگی از سادات قم هستند، فضای مناسبی برای برگزاری مراسم‌ها ندارند، با توجه به لزوم ساماندهی و ایجاد فضاهای مناسب زیارتی و برنامه‌های مذهبی نیاز بود تا این طرح اجرا شود.

وی با بیان اینکه برخی از مشکلات تملک مشکلات ملکی و اسنادی است، گفت: از شهروندان در خواست داریم در اجرای این پروژه مشارکت داشته باشند تا هر چه سریع‌تر پروژه انجام شود، این امر در ایجاد زیرساخت‌های زیارتی و افزایش فضا و جایگاه مناسب برای برگزاری مناسبت‌های مذهبی نقش دارد.

[ منبع این خبر سایت مهر-استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «ساخت بزرگ‌ترین کمپینگ قم در بوستان غدیر» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات