توسعه ورزش در کشور نیازمند حضور بخش خصوصی است

به گزارش خبرنگار مهر، محمدرضا رستمی روز سه شنبه در مراسم تجلیل از رضا سقایی، ورزشکار قهرمان اهل ساوه، با اشاره به اینکه بهره گیری از ظرفیت های بخش خصوص گام مهمی در ارتقا و توسعه حوزه ورزش است، اظهار داشت: توسعه ورزش در هر کشور خود یکی از معیارهای توسعه یافتگی است و بنابراین ما در مسیر توسعه باید حوزه ورزش را مورد توجه قرار دهیم.

وی افزود: متولیان ورزش در هر عرصه ای از ورزش کشور باید تلاش کنند تا حضور بخش خصوصی و سرمایه گذاری در این حوزه گسترش یابد و مساعدت مسئولان نیز در این زمینه اهمیت بسیاری دارد.

معاون ساماندهی امور جوانان وزارت ورزش و جوانان تصریح کرد: همانطور که دولت در بسیاری از حوزه های اقتصادی امور را به بخش خصوصی واگذار کرده تا به نحو بهتری انجام پذیرد و تصدی گری دولت کمتر شود در بخش ورزش نیز به تنهایی نمی تواند پاسخگوی تمام مشکلات و مسائل باشد و حضور بخش خصوصی برای رشد حوزه ورزش کشور ضروری است.

رستمی افزود: هر گونه سیاست گذاری در حوزه جوانان باید بر پایه جوانان باشد و به علت اینکه سرمایه های اجتماعی در جامعه جوان کاهش یافته است و ما نیاز داریم تا اعتماد و احترام در میان جوانان افزایش یابد و این مهم مشارکت خود جوانان را نیز می طلبد.

معاون ساماندهی امور جوانان وزارت ورزش و جوانان تاکید کرد: گام مهم در این زمینه افزایش مشارکت جوانان در اجتماع است که در قالب سمن های جوانان در حال انجام است و هم اکنون بیش از یک هزار سازمان های مردم نهاد جوانان در سطح کشور در حال فعالیت هستند.

نماینده مردم ساوه و زرندیه در مجلس دهم نیز در این جلسه با اشاره به افتخار آفرینی های رضا سقایی، ورزشکار اهل ساوه گفت: وی همزمان با حضور در عرصه ورزش و کسب افتخارات ارزشمند، رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان شهرستان ساوه نیز هست و هر ساله شاهد حضور پرر نگ این ورزشکار در عرصه های بین المللی و کسب مقام از سوی او هستیم.

محمدرضا منصوری افزود: باید در تمامی زمینه ها با همدلی و همکاری و برنامه ریزی حرکت کنیم تا بتوانیم توسعه پایدار را به ثمر برسانیم و گسترش و ارتقای ورزش نیز یکی از مهمترین مباحثی است که باید در مسیر دستیابی به توسعه مورد توجه قرار گیرد.

[ منبع این خبر سایت مهر-استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «توسعه ورزش در کشور نیازمند حضور بخش خصوصی است» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات