تعیین ضرب‌العجل دو ماهه برای آغاز مرمت دولتخانه صفوی قزوین

همتی استاندار قزوین استاندار قزوین گفت: شهرداری و میراث فرهنگی قزوین موظفند ظرف دو ماه نسبت به تهیه طرح و نقشه بهسازی و مرمت دولتخانه صفوی و آغاز عملیات اجرایی آن اقدام کنند.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از قزوین، فریدون هتی پیش ظهر امروز در دیدار با معاون میراث فرهنگی کشور اظهار داشت: با توجه به اینکه دولتخانه صفوی قزوین در فهرست ثبت اثر جهانی قرار گرفته است باید از این فرصت استفاده کرده و از این موضوع به سود توسعه گردشگری استان اقدام کنیم.

وی با انتقاد از اینکه چرا تا کنون در این زمینه اقدامی از جانب میراث فرهنگی صورت نگرفته است افزود: شهرداری و میراث فرهنگی قزوین موظفند ظرف دو ماه نسبت به تهیه طرح و نقشه بهسازی و مرمت دولتخانه صفوی و آغاز عملیات اجرایی آن اقدام کنند.

استاندار قزوین قزوین را یک شهر تاریخی و دارای ظرفیت در این حوزه برشمرده و گفت: باید تلاش لازم صورت گیرد تا موانع بر سر راه اجرای این پروژه مهم  که به عنوان اساس و پایه شهر قزوین دارای جایگاه ملی نیز هست برداشته شود.

همتی گفت: با رویکرد کارشناسی و زمان بندی مناسب در خصوص مراحل اجرایی این پروژه باید لحاظ شود و ضرورت دارد با تدوین و ترسیم نقشه کاری، چشم انداز احیا و بازسازی این مجموعه به‌طور اصولی انجام شود تا در اولویت بودجه امسال استان مد نظرقرار گیرد.

وی تصریح کرد: با توجه به اهمیت اجرای پروژه دولتخانه صفوی در قزوین ضرورت  دارد این پروژه به عنوان یک اولویت در سفرهیئت دولت به استان برای تصویب نهایی مطرح شود.

همتی در خصوص تعیین تکلیف برای مرمت و ساماندهی برخی از اماکن مسکونی شهر قزوین که در ردیف آثار تاریخی و ملی ثبت شده قرار دارد تاکید کرد و از شهرداری قزوین خواست نسبت به ساماندهی خیابان شهدا اقدام شود.

انتهای پیام/

[ منبع این خبر سایت تنسیم-استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «تعیین ضرب‌العجل دو ماهه برای آغاز مرمت دولتخانه صفوی قزوین» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات