مسئولان ساوه به امور معنوی و فرهنگی خانواده شهدا رسیدگی کنند

بهاروند فرماندار ساوه فرماندار ساوه گفت: شهدا وجانبازان با گذشت و فداکاری، امنیت و آسایش را برای ملت ایران به ارمغان آورند به همین منظور وظایف مسئولان رسیدگی به امور معنوی و فرهنگی این عزیزان است.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از ساوه، محمد بهاروند ظهر امروز در دیدار و تجلیل از جانباز حسین مصطفوی با اشاره به جایگاه فرهنگ ایثار و شهدا اظهار داشت: فرهنگ ایثار و شهادت از مهم‌ترین موضوعات دینی و سیاسی در انقلاب اسلامی ایران است و این جایگاه در میان شیعه و اهل سنت در تاریخ اسلام از ارزش ویژه‌ای برخوردار بوده چراکه افرادی که جان خود را نثار اسلام و وطن کرده‌اند از جایگاه ویژه‌ای نزد خداوند و جامعه برخوردار هستند.

وی افزود: یکی از مهم‌ترین وظایف مسئولان رسیدگی به امور معنوی و فرهنگی عزیزان شاهد است و در کنار خدمات مادی برای خانواده‌های شهیدان، جانبازان خدمات فرهنگی و عاطفی بسیار ضروری است .چراکه آنها با گذشت و فداکاری، امنیت و آسایش راملت ایران به ارمغان آورند.

فرماندار ساوه تصریح کرد: پیروزی‌های امروز انقلاب اسلامی را مدیون شهدا و جانبازان هستیم به ویژه آنهایی که با ایثارگری خود سبب پایداری و ثبات بیشتر این کشور شدند و در این راستا همه ما باید در حفظ و پاسداری از آرمانهای انقلاب اسلامی، ادامه دهنده مکتب این بزرگواران باشیم.

بهاروند با اشاره به عصاره فرهنگ ایثار و شهادت گفت: ایثار از بارزترین نشانه‌های انسان مومن است وجانبازان نمونه زنده این خصلت در برابر دیدگان ما هستند و دیدار از ایثارگران عرصه‌های  جهاد  در راه ارزش‌های والای انسانی، برای هر کسی یک افتخار و برای مسئولان نیز یک وظیفه است.

وی ادامه داد: این ایثارگری بیانگر عمق فهم و اعتقاد عمیق آنها به اسلام و ارزش‌های الهی است و تجلیل از آنها، دینی برگردن ما است، دینی که باید آن‌را ادا کنیم  هرچند مقام و جایگاه آنان به اندازه ای است که نمی توانیم با هیچ تجلیلی از زحمات آنها قدردانی کنیم.

فرماندار ساوه خاطرنشان کرد: این جانبازان 8سال دفاع مقدس بودند وهنگامی که نظام اسلامی نیاز به کمک داشت از هیچ تلاشی فروگذار نبوده و تکالیف خود را شناخته و به موقع به آن جامه عمل پوشاندند.

بهاروند با اشاره به اینکه آنان در تبعیت از فرمان امام خمینی(ره) ایثارگری از خود به نمایش گذاشتند گفت: جانبازان و شهدا با جانبازی و ایثارگری خود درس ایثار و مقاومت به ما آموختند و به همین منظور ملت ما بصیر و آگاه است و در تبعیت از فرمایشات رهبری همواره در صحنه حاضر است.

وی افزود: صبر و پایداری جانبازان سبب بالا رفتن شأن و مقام آنان در نزد خداوند شده و  مقام و جایگاه جانبازان غیرقابل توصیف است.

انتهای پیام/

[ منبع این خبر سایت تنسیم-استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «مسئولان ساوه به امور معنوی و فرهنگی خانواده شهدا رسیدگی کنند» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات