عدالت در توزیع اعتبارات و ارائه خدمات اثربخش مهمترین سیاست کمیته امداد هرمزگان

الهیاری امداد مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) هرمزگان، عدالت در توزیع اعتبارات، سرعت بخشیدن به روند توانمندسازی مددجو، ارائه خدمات اثربخش و تقویت اعتماد عمومی را از مهم‌ترین سیاست‌های کاری خود در نهاد کمیته امداد در سال ۹۵ عنوان کرد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از بندرعباس، علی الهیاری امروز در مراسم معارفه با اشاره به حساسیت و خطیر بودن ماموریت‌ها و وظایف کمیته امداد امام خمینی(ره) اظهارداشت: حفظ کرامت و عزت مددجو در دریافت خدمات از سوی کمیته امداد امام (ره) از اهداف این نهاد حمایتی است که باید بیش از پیش محقق شود.

وی در ادامه بیان‌داشت: سختی کار در کمیته امداد زمانی است که عزت و کرامت یک مددجو برای تامین نیازهای اولیه‌اش خدشه دار شود که یقینا بدترین وجهه و چهره فقر است.

مدیر کل کمیته امداد هرمزگان تصریح کرد: امداد این فرصت را ایجاد کرده تا بخشش و انفاق به یک فضیلت اخلاقی و رفتار اجتماعی تبدیل شود که از اهم اهداف امدادگران در کمیته امداد امام خمینی(ره) است.

الهیاری از توسعه و ترویج فرهنگ انفاق و نیکوکاری بعنوان مهم‌ترین و اصلی‌ترین اهداف کمیته امداد امام خمینی(ره) در استان هرمزگان یاد کرد و گفت: شاید عدم تبیین  و تذکر و گوشزد کردن فقر و آثار و عواقب شوم آن به مردم سبب شده تا نسبت به موضوع فقر و آثار آن بی تفاوت باشند.

وی با اشاره به بی تفاوتی نسبت به انجام صله رحم گفت: کوتاهی کردن در زمینه تبیین آثار و عواقب یک معضل در جامعه سبب شده تا از عواقب شوم آن بی نصیب نمانیم، بنابراین سرمایه گذاری در زمینه انفاق و نیکوکاری، قطعا بستر لازم برای رفع معضلات موجود فراهم می شود.

مدیرکل کمیته امداد امام (ره) استان هرمزگان ، مدیران دفاتر شهرستانی را سربازان خط مقدم تعریف موضوع فقر معرفی کرد و گفت: تبدیل موضوع فقر به مسئله فردی بی نتیجه می ماند اما اگر این موضوع مهم به مسئله اجتماعی تبدیل شود می توانیم موفقیت بیشتری را در زمینه ارائه خدمات به مستمندان استان کسب کنیم.

الهیاری با تاکید بر اینکه سهم این نهاد حمایتی، از دستگاه‌های اجرایی استان باید مناسب باشد تصریح‌کرد: استاندار، نمایندگان مجلس، مدیران کل، بازار و ... باید سهم این نهاد حمایتی را به خوبی ادا کنند.

وی افزود: به تصور خام برخی‌ها، سهم آنان در فرایند فقرزدایی همان مقدار پول خردی است که در جیبشان سنگینی می‌کند و بر این باورند که با این کار، سهم خود را در جهت زدودن غبار فقر از چهره جامعه ادا کرده اند، در حالی که این طور نیست.

مدیرکل کمیته امداد امام (ره) استان هرمزگان در ادامه تاکیدکرد: امروز اگر می‌خواهیم به معنای واقعی در جهت حل مسئله فقر گام برداریم باید سهم خواهی کمیته امداد امام خمینی(ره) از همه دستگاه‌ها مناسب باشد.

الهیاری با ابراز خرسندی از نوع نگاه در بدنه مدیریت کلان استان گفت: ارائه خدمات بهتر و موثرتر کمیته امداد استان به مددجویان، نیازمند همدلی مجموعه استانداری و استفاده از ظرفیت‌های همه نهادها و دستگاه‌های اجرایی استان است.

وی توانمندسازی را از هدف غایی نهاد حمایتی کمیته امداد امام خمینی(ره) عنوان کرد و گفت: ایجاد ائتلافی مبارک بین مجموعه کمیته امداد و مردم سبب می شود تا به راحتی در مسیر تحقق این هدف گام برداریم.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) هرمزگان، عدالت در توزیع اعتبارات، سرعت بخشیدن به روند توانمندسازی مددجو، ارائه خدمات اثربخش و تقویت اعتماد عمومی را از مهم‌ترین سیاست‌های کاری خود در نهاد کمیته امداد در سال 95 عنوان کرد.

وی در بخش پایانی سخنان خود، تامین مسکن مددجویی را از مهم ترین دغدغه کمیته امداد امام (ره) عنوان کرد و گفت: رفع این دغدغه نیازمند همکاری و همیاری دستگاه‌های زیربط اعم از سازمان بسیج سازندگی و بنیاد مسکن به عنوان بهترین حامی کمیته امداد امام (ره) در استان است.

انتهای پیام/

[ منبع این خبر سایت تنسیم-استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «عدالت در توزیع اعتبارات و ارائه خدمات اثربخش مهمترین سیاست کمیته امداد هرمزگان» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات