رشته‌های تحصیلات تکمیلی دانشگاه آزاد بوشهر افزایش یافت

آزمون رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر گفت: دانشگاه آزاد اسلامی بوشهر دارای ۸۷ رشته تحصیلات تکمیلی است که ۷۱ رشته آن در مقطع کارشناسی ارشد و ۸ رشته دیگر در مقطع دکتری است.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از بوشهر، یوسف قیصری شامگاه جمعه در آیین برگزاری آزمون کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد اسلامی بوشهر با بیان اینکه در این دانشگاه بیش از 15 هزار نفر مشغول به تحصیل هستند اظهار داشت: اکنون بیش از 7 هزار دانشجوی کارشناسی ارشد و دکتری در واحدهای مختلف دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر تحصیل می‌کنند که 6 هزار نفر در واحد بوشهر هستند.

وی با اشاره به شرکت بیش از 7 هزار نفر در آزمون کارشناسی ارشد این دانشگاه تصریح کرد: از 7 هزار و 816  متقاضی رشته‌های کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد اسلامی بوشهر بیش از 70 درصدشان مرد هستند.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر افزود: داوطلبان کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر در 71 رشته با هم رقابت کردند که 5 هزار و 76 نفر مرد و 2 هزار و 740 نفر هم زن هستند.

وی تصریح کرد: دانشگاه آزاد اسلامی بوشهر دارای 87 رشته تحصیلات تکمیلی  است که 71 رشته آن در مقطع کارشناسی ارشد و 8 رشته  دیگر در مقطع دکتری است.

قیصری با بیان اینکه رشته حقوق بیشترین شرکت کننده در آزمون کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد بوشهر داتشت خاطر نشان کرد: در میان رشته‌های امتحانی، حقوق با یک‌هزار و 265 داوطلب، مدیریت اجرایی با یک‌هزار و سه نفر، مدیریت و حسابداری با 809 نفر بیشترین شرکت کننده  در آزمون کارشناسی ارشد داشت.

انتهای پیام/

[ منبع این خبر سایت تنسیم-استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «رشته‌های تحصیلات تکمیلی دانشگاه آزاد بوشهر افزایش یافت» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات