همدان به پایگاه پخش کالاهای وارداتی کشور تبدیل می‌شود

متین رئیس سازمان صنعت و معدن همدان رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت همدان از تبدیل همدان به پایگاه پخش کالاهای وارداتی در ایران خبر داد و گفت: صادرکنندگان به سبب بالا بودن تعرفه گمرکی کالاهای همدان را سایر کشورها صادر می‌کنند.

حمیدرضا متین در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در همدان، با اشاره به اینکه تراز تجاری همدان در سال گذشته 161 میلیون دلار بوده است، اظهار داشت: این در حالی است که تراز تجاری استان در سال 93 معادل 166 میلیون دلار بود.

وی افزود: برخی برای اینکه تراز تجاری استان همدان مثبت باشد فشار آوردند تا واردات کاهش یابد که این امر درست نبوده و به‌دنبال افزایش میزان واردات کالا از گمرک همدان هستیم تا بتوان همدان را به عنوان مرکز پخش کالاهای وارداتی مطرح کرد.

متین با بیان اینکه امسال به دنبال تحقق سیاست‌های اقتصاد مقاومتی در حوزه صادرات هستیم، تصریح کرد: اعزام و پذیرش هیئتهای تجاری یکی از اولویت‌هایی است که اتاق بازرگانی استان همدان باید در این زمینه گامهای اساسی بردارد.

وی با بیان اینکه شناخت ظرفیت کشورهای مختلف برای انجام صادرات و معرفی پتانسیل‌های استان همدان برای سرمایه‌گذاری در پذیرش و اعزام هیئت‌ها باید درنظر گرفته شود، اظهار داشت: دولت حمایت‌های مستقیم و غیرمستقیمی را از بازرگانان خواهد داشت تا آن‌ها را برای حضور در بازارهای جهانی تقویت کند.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان همدان با بیان اینکه سهمی براش تشویق صادرکنندگان دیده شده ولی تحقق آن هنوز مشخص نیست، تصریح کرد: پرداخت بخشی از هزینه حمل، بیمه و سایر هزینه‌ها به‌عنوان حمایت‌های غیرمستقیم از صادرکنندگان در دستور کار دولت قرار گرفته است.

وی درباره ایجاد پایانه صادراتی در استان همدان ‌گفت: ایجاد این پایانه در همدان توجیه اقتصادی نداشته و منطقی نیست و دولت به سبب هزینه‌های بالا و کمبود منابع اعتباری امکان ورود در این زمینه را ندارد.

متین درباره کاهش تعرفه ورود و صدور کالا نیز گفت: ایران عضو سازمان تجارت جهانی نیست که همین امر سبب بروز مشکلات بسیاری برای صادرکنندگان شده است چراکه صادرات کالا از ایران به سایر کشورهای عضو نیازمند پرداخت تعرفه بالاست.

وی با اشاره به اینکه شرکت صنایع غذایی سحر برای صادرات کالاهای خود باید تعرفه 40 درصد پرداخت کند، گفت: این امر سبب شده تا این شرکت کالاهای خود را از سایر کشورها صادر کند تا این تعرفه شامل وی نشود.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان همدان با بیان اینکه به دنبال کاهش دخالت دولت در امر صادرات هستیم، گفت: بخشی از صادرات و ودارات توسط دولت انجام می‌شود که بر روی بخش خصوصی اثرات منفی دارد که اگر ساماندهی شود تاثیرمثبتی رو صادرات و واردات خواهد داشت.

انتهای پیام/

[ منبع این خبر سایت تنسیم-استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «همدان به پایگاه پخش کالاهای وارداتی کشور تبدیل می‌شود» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات