دستوری برای تغییر اعضای شورای صدور پروانه نمایش نداده ام

به گزارش خبرنگار فرهنگی ایرنا ، علی جنتی عصر سه شنبه در حاشیه امضای تفاهم نامه همکاری میان وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و دانشگاه آزاد اسلامی که هم اکنون در محل این وزارتخانه انجام شد در جمع خبرنگاران حاضر و به سووالات آنها پاسخ داد.
وی در پاسخ به این سووال که انتظار می رفت اکران فیلم 50 کیلو آلبالو با توجه به حاشیه هایی که داشت و تاکید شما متوقف می شد گفت:در سازمان سینمایی شورای صدور پروانه نمایش و شورای نظارت و ارزشیابی فیلم های سینمایی متشکل از افراد فرهیخته وجود دارد که آنها دقیقا آثار سینمایی را مورد بررسی و موشکافی قرار می دهند که به نظرم این فیلم ( 50 کیلو آلبالو) از زیر دست آنها به نوعی در رفته است.
وی با اشاره به سخنان اخیر خودش که اعلام داشته بود اگر این فیلم را قبل از اکران می دیدم اجازه پخش در سینماهای کشور نمی دادم مجددا خاطرنشان کرد: با توجه به ساخت بیش از 200 فیلم بلند و مستند در سال ، بدیهی است که من نمی توانم همه آنها را ببینم . به گفته وی موضوع فیلم 50 کیلو آلبالو را نیز بعد از برخی اعتراضات در رسانه ها و توسط برخی افراد مشاهده کردم ، لذا بیان داشتم که این فیلم از لحاظ محتوا مشکل دارد چراکه در فیلم موضوع متلاشی شدن بنیان خانواده مطرح می شود و از سویی نیز آرایش های غلیظ بازیگران بسیار زننده است.
عضو کابینه دولت یازدهم ادامه داد: وقتی بعد از اعتراضات فیلم را دیدم اعلام کردم که اگر این فیلم را قبل از اکران در سینما می دیدم مجوز نمایش عمومی به آن نمی دادم.
جنتی گفت: بدیهی است بنده به عنوان وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی باید نسبت به این فیلم واکنش نشان می دادم ، در غیر این صورت تایید این فیلم به حساب می آمد.

** تخلفات نشریات باید در هیات نظارت بر مطبوعات رسیدگی شود
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در ادامه در پاسخ به سووالی مبنی بر چاپ تصاویر یک سری از خوانندگان و هنرپیشه های قدیمی در یکی از روزنامه های کثیرالانتشار امروز کشور که آیا این توهین به دولت است و باید با آن برخورد شود؟ اظهار داشت: البته من هم شنیده ام ، خودم تصاویر را ندیده ام ، اما آنچه که مسلم است اینگونه تخلفات و مشابه آن باید در هیات نظارت بر مطبوعات مورد بررسی قرار گیرد.
جنتی افزود: اگر مواردی موجب افترا ، سیاه نمایی و توهین به مقامات کشور باشد طبیعتا برابر با قوانین مطبوعات با نشریات و رسانه های متخلف برخورد خواهد شد.

** فروش 62 میلیاردی سینماهای کشور
وزیر فرهنگ وارشاد اسلامی به فروش و استقبال خوب مردم از فیلم های سینمایی ایرانی از ابتدای سال 95 اشاره کرد وگفت: تاکنون بیش از 62 میلیارد تومان از ابتدای سال 95 فروش سینماهای کشور بوده که در مقایسه با سال های گذشته قابل مقایسه نیست.
به گفته جنتی این نشانگر گرایش مردم به فضاهای سینمایی کشور و اقبال خوب فیلم های سینمایی ایرانی است.

** آلبوم شجریان مجوز داشته که اجازه پخش داده اند
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در پاسخ به اینکه آیا صحت دارد که به آلبوم شجریان اجازه پخش داده اند ، با لبخند تنها به این یک جمله بسنده کرد و گفت: آلبوم شجریان بالاخره مجوز داشته که اجازه پخش به آن داده اند.
جنتی در بخش دیگری از این مصاحبه در پاسخ به این سووال که آیا بر اساس امضای تفاهم نامه با دانشگاه آزاد تامین تجهیزات سالن های نمایش این دانشگاه بر عهده وزارت ارشاد است یا دانشگاه آزاد ؟ گفت: تنها تجهیز سالن های سینمایی در اختیار گذاشته شده توسط دانشگاه آزاد به سیستم دیجیتال بر عهده این وزارت خانه است و مابقی آن بر عهده دانشگاه آزاد اسلامی خواهد بود.
تفاهم نامه همکاری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و دانشگاه آزاد اسلامی عصر سه شنبه با حضور علی جنتی و میرزاده رییس دانگاه آزاد اسلامی به امضا رسید که بر اساس این تفاهم نامه شماری از سالن های نمایش و تالارهای دانشگاه آزاد برای اکران فیلم های سینمایی در اختیار وزارت ارشاد قرار خواهد گرفت.
فراهنگ**1355**1540** 1568

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-فرهنگی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «دستوری برای تغییر اعضای شورای صدور پروانه نمایش نداده ام» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات