ربیعی: تدوین سازوکار جلوگیری از سلطه جویی، راهکاری برای مقابله با فقر است

به گزارش تارنمای وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، «علی ربیعی» امروز (سه شنبه) در یکصد و پنجمین نشست سازمان بین‌المللی کار که با موضوع «آینده فقر و چشم انداز سال 2030» برگزار شد، افزود: بر اساس گزارش مدیر کل در مورد سرزمین اشغالی فلسطین وضعیت کارگران و همه مردم در این سرزمین از سوی اشغالگران همچنان به جانب نابودی برده می شود.
وی گفت: کشورهای زیادی در منطقه خاورمیانه و شمال آفریقا، دستخوش ناآرامی و خشونت‌های داخلی اند. مردم بی‌پناه در این کشورها قربانی خشونت و مداخله نظامی خارجی شده‌اند و بیش از همه کودکان از آن رنج می‌برند.
ربیعی تاکید کرد «نظامی‌گری با تشدید بی‌ثباتی سیاسی ملی و منطقه‌ای، تله فقر را مستحکم‌تر می‌سازد».

** نیاز به تلفیق علم و عمل بین المللی برای کاهش شکاف نظریه و اجرا در موضوع فقر
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی جمهوری اسلامی ایران گفت: ما به تلفیق مطالعات علمی و بررسی‌های اجرایی و بسیج توان بین‌المللی برای کاهش شکاف نظریه و اجرا در موضوع فقر نیازمندیم.
وی افزود: فقر، ناتوانی در برآورده ساختن نیازهای انسانی یا نداشتن حداقل امکانات معاش برای رسیدن به زندگی آبرومند و شایسته است.
ربیعی کمبود بهره گیری از امکانات بالقوه اقتصادی، فقدان سرمایه لازم برای سرمایه‌گذاری، کمبود تقاضا برای نیروی کار، سطح پایین مزدها و رشد منفی را از آثار اقتصادی فقر دانست.
وی ادامه داد: فقر و شکاف‌های طبقاتی، تنش‌های اجتماعی را افزایش داده و ثبات سیاسی را نیز به خطر می‌اندازد. ارتباطات میان تاثیر منفی و فراگیر فقر، جوامع را در «تله فقر» گرفتار و خروج از این وضعیت را دشوار می‌سازد.

** راهبرد ایران؛ توانمندسازی در برابر سیاست رفاهی فقرزدایی جبرانی- صدقه ای
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی جمهوری اسلامی ایران درباره برنامه دولت برای مبارزه با فقر گفت: قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران بر «برخورداری از سلامت، رفاه، امنیت غذایی، تامین اجتماعی، فرصت‌های برابر، توزیع مناسب درآمد، نهاد مستحکم خانواده به دور از فقر، فساد و تبعیض و بهره‌مند از محیط‌زیست مطلوب» تاکید کرده است.
ربیعی افزود: ما در برابر سیاست رفاهی فقرزدایی جبرانی- صدقه ای، سیاست توانمندسازی را اتخاذ کردیم.
به گفته وی، امسال بیش از 40 میلیون ایرانی در روستاها و کارگران بخش غیررسمی در شهر از خدمات درمانی رایگان بهره مند شدند و 11میلیون نفر برای امنیت غذایی مورد حمایت قرار گرفتند.
وی به اجرای طرح جامعی برای کودکان کار و بازماندگان از تحصیل، برنامه ساخت مسکن حمایتی برای ناتوانان و اشتغال فراگیر فقرزدا اشاره کرد و با توجه به حلول ماه مبارک رمضان همه جوامع مسلمان خواست «خیر جمعی ناشی از مقابله اجتماعی و فراگیر با فقر را تجربه کنند».
به گزارش ایرنا، یکصد و پنجمین نشست وزیران کار عضو سازمان بین المللی کار از دهم تا بیست و یکم خردادماه با حضور نمایندگان و اعضای سه جانبه (دولت، کارگر و کارفرما) در دفتر مرکزی این سازمان در شهر ژنو سوییس در حال برگزاری است.
این نشست مهمترین رویداد بین المللی در زمینه کار و امور اجتماعی است و کشورهای عضو در بالاترین سطح در آن شرکت می کنند.
از جمهوری اسلامی ایران وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی همراه با نمایندگان گروه های کارگری و کارفرمایی به ژنو رفته است.
سخنرانی در نشست مجمع عمومی، جلسه کشورهای غیرمتعهد و نشست وزیران کار کشورهای آسیا و اقیانوسیه و همچنین دیدار با مسئولان بین المللی از برنامه های سفر ربیعی به ژنو است.
اقتصام(2)9123 **1961

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-سایر می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «ربیعی: تدوین سازوکار جلوگیری از سلطه جویی، راهکاری برای مقابله با فقر است» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات