این آرامش را مدیون حفظ قرآن هستم+فیلم -آکا

سایت دینی ، دین و اندیشه آکاقرآن و اندیشه قرآنی آکاایران مصاحبه از: زهرا اجلال - بخش قرآن آکا ایران ,[categoriy]

این آرامش را مدیون حفظ قرآن هستمفیلم

این آرامش را مدیون حفظ قرآن هستم+فیلم -آکا این آرامش را مدیون حفظ قرآن هستم+فیلم -آکا

آکاایران: این آرامش را مدیون حفظ قرآن هستم+فیلم

جناب آقای فردفانی، ابتدا بیوگرافی از خودتان برای کاربران ما بفرمائید.

مجتبی فردفانی  هستم، متولد 31 شهریور 1370 ، اهل شهرستان گراش استان فارس
فعالیت های قرآنی ام را از 8- 7 سالگی زیر نظر موسسه مجتمع القرآن فاطمیون شهرستان گراش آغاز کردم.
 در ابتدا کلاس های روخوانی، روان خوانی و تجوید را گذراندم و بعد از آن قرائت کار می کردم.
در سن 16 سالگی در سال 86 بعد از اتمام دوم دبیرستان در رشته ریاضی فیزیک ، یک سال مرخصی تحصیلی گرفتم و در موسسه بیت الاحزان حضرت زهرا (سلام الله علیها) در شهرستان استهبان استان فارس حفظ یک سال را شروع کردم. آنجا قرآن را حفظ کردم و بعد از یک سال، دوباره به مدرسه برگشتم و تحصیلاتم را ادامه دادم.
سوم و پیش دانشگاهی را خواندم، کنکور شرکت کردم و در سال 89 اولین رشته ای که انتخاب کردم قبول شدم ؛ رشته فنون قرائت، تلاوت و کتابت قرآن در دانشگاه فردوسی مشهد
دوره کارشناسی را با معدل 15/ 19 به عنوان شاگرد نمونه گذراندم و اکنون هم دانشجوی ارشد دانشگاه فردوسی مشهد دررشته علوم قرآن و حدیث هستم.

علت اینکه شما به رشته قرآنی حفظ روی آوردید چه بود وچه عواملی در حفظ شما موثر بود؟

من در یک خانواده قرآنی پرورش یافتم. مادرم با قرآن بسیار ارتباط داشتند مخصوصاً بعد از نمازها خیلی قرآن می خواندند. خواهرم استاد حوزه و دانشگاه هستند، خلاصه اینکه جو قرآنی بر زندگی من حاکم بود.
من قبل از حافظ شدن، صوت و لحن کار می کردم و با تشویق اساتید و دوستان به رشته حفظ گرایش پیدا کردم و در این دوره ها شرکت کردم.

پیش بینی می کردید که در این دوره از مسابقات بین المللی مقام اول را کسب کنید؟!

در مورد آیه 28 رعد که می فرماید: الَّذِینَ ءَامَنُوا وَتَطْمَئِنُّ قُلُوبُهُم بِذِکْرِ اللَّهِ أَلَا بِذِکْرِ اللَّهِ تَطْمَئِنُّ الْقُلُوبُ که گفته شده ذکرهمان قرآن است و کسی که با قرآن است و قرآن را حفظ می کند آرامش پیدا می کند و حالت های عصبی و رفتارهای عجولانه از شخصیت او از بین می  رود ، در مورد بنده نیز دوستان و اطرافیان می گویند که انسان آرامی هستم و خودم فکر می کنم این آرامش را از حفظ قرآن بدست آورده ام

منوال مسابقات بر این قرار است که یکی اول شود و من هم برای کسب رتبه اول درمسابقات شرکت کردم.
سطح حفاظ در مسابقات امسال خیلی بالاتر از سال های دیگر بود و همه شرکت کنندگان با آمادگی بالا و خوبی حضور داشتند . من هم چند ماه قبل از مسابقات، قرآن را به طور مستمر بسیار خوانده بودم و تمرین داشتم (مرور با نوار و چشمی) بنابراین توقع این را داشتم که در رتبه اول قرار بگیرم.

در مورد رقبای خود آشنائیتی داشتید؟

خیر- در مورد آنها شناخت و آشنائیتی نداشتم.

در مورد تمرینات و برنامه هایی که برای موفقیت در مسابقات داشتید بفرمائید.
به هر حال در هر رشته و شاخه ای مداومت و استمرار نقش بسیار به سزایی دارد وموفقیت کار یکی، دو روزه ای نیست.
در حفظ قرآن استمرار بسیارمهم است. اینکه فرد هر روز مستمراً با برنامه یک تا سه جزء قرآن بخواند. خوب برای مسابقات این استمرار و مرور بیشتر می شود به طوری من روزهایی می شد در یک روز 6 جزء قرآن می خواندم و تمرین و ممارست داشتم.

حفظ و ارتباط با قرآن کریم چه تأثیری بر روند زندگی شما داشته است؟! اگر در این رابطه خاطره ای دارید بفرمایید.
با توجه به اینکه حفاظ هر روز با قرآن مأنوس هستند و آیات را مرور می کنند، در مورد من هم خوب این مورد مصداق دارد و با توجه به اینکه رشته دانشگاهی ام نیز قرآنی است و هم اینکه همان طور که قرآن را لفظی مرور می کنم ، به معنای آن هم توجه می کنم، اینها همه مقدمه ای هستند که با 273092، ان شاء الله تلاش برای عمل به قرآن در زندگی رونق بیشتری بگیرد و بیشتر ورود پیدا کند و سعی در قرآنی کردن زندگی هایمان داریم.
ارتباط زیاد و حفظ قرآن در زندگی باعث می شود انسان در شرایط و موقعیت های مختلفی که برایش فراهم می شود، آیات مرتبط با آن موضوع را مرور کند و برایشان مصداق قرآنی بیاورد مخصوصاً وقتی با مفاهیم نیز آشنا باشد:
به طور مثال من روزهای جمعه قبل از ظهر زمانی که هنوز در رختخواب هستم آیه 9 سوره جمعه: یَاأَیُّهَا الَّذِینَ ءَامَنُوا إِذَا نُودِىَ لِلصَّلَوةِ مِن یَوْمِ الْجُمُعَةِ فَاسْعَوْا إِلَى ذِکْرِ اللَّهِ وَذَرُوا الْبَیْعَ  ذَالِکُمْ خَیْرٌا لَّکُمْ إِن کُنتُمْ تَعْلَمُونَ ناخود آگاه به ذهنم می آید و مرور می کنم
یا در مورد آیه 28 رعد که می فرماید: الَّذِینَ ءَامَنُوا وَتَطْمَئِنُّ قُلُوبُهُم بِذِکْرِ اللَّهِ أَلَا بِذِکْرِ اللَّهِ تَطْمَئِنُّ الْقُلُوبُ که گفته شده ذکرهمان قرآن است و کسی که با قرآن است و قرآن را حفظ می کند آرامش پیدا می کند و حالت های عصبی و رفتارهای عجولانه از شخصیت او از بین می  رود ، در مورد بنده نیز دوستان و اطرافیان می گویند که انسان آرامی هستم و خودم فکر می کنم این آرامش را از حفظ قرآن بدست آورده ام.
یا در موقعیت های اجتماعی آیه هایی چون  آیه 37 اسراء: وَلَا تَمْشِ فِى الْأَرْضِ مَرَحًا به ذهن می رسد و انسان را از خیلی از اعمال باز می دارد.
یا در باب تجسس و مسخره کردن وقتی در جایی شاهد این مسائل بودم سریع آیات مرتبط با آنها را که آیات 11 تا 13 سوره حجرات است را خوانده ام.
به هر حال یک حافظ که حدود 7- 6 سال است که حافظ قرآن کریم است و به مفاهیم هم آشنائیتی دارد به راحتی می تواند تک تک آیات را در زندگی به کار ببرد.

این موقعیت و موفقیت خود را مدیون چه کسی می دانید؟

در خواستی که از ایشان داشتم این بود که صیغه عقد بنده را بخوانند که ایشان فرمودند حضوری نمی  توانند و غیابی می خوانند و یک انگشتر هم از ایشان خواستم و ایشان لطف کردند و دادند

اول لطف و عنایت خداوند- و بعد با توجه به اینکه در مشهد تحصیل می کنم با امام رضا (علیه السلام) ارتباط بیشتری دارم و از ایشان خیلی کمک می گیرم. به طوری که قبل از مسابقات زیارت می رفتم، دعا کردم و برای رقبای خودم، قبل از خودم دعا می کردم که آنها هم تلاوت مورد نظرشان را بتوانند اجرا کنند.
از پدر و مادرم که بسیار پیگیر کارهایم هستند، مخصوصاً مادرم که خیلی برایم دعا می کند بسیار ممنون و سپاسگزارم
این چند عامل و دعای همه مردم رمز موفقیت بنده می باشند.
در کنار همه این عوامل، اراده و همت و تلاش خودم و اساتیدی که در این سال ها از خدمتشان در دوره های مختلف در گراش، استهبان و مشهد بهره مند شده ام نیز موثر بوده اند؛ استاد محمد صادق صالحی ، استاد مهدی حسنی و استاد سعید بیژنی هستند که برای من خیلی زحمت کشیدند.

در باب دیدار با رهبر انقلاب اسلامی بعد از مسابقات، اگر خاطره یا نکته ای دارید بفرمایید؟ در این دیدار از ایشان خواسته ای هم داشته اید؟

نفر اول بعد از کسب امتیاز خود در حضور رهبر انقلاب تلاوت دارد و امسال هم من با توجه به اینکه در بیت تلاوت داشتم آیاتی را انتخاب کردم که مربوط به مسائل روز باشد؛ مباحثی چون وحدت، مباحث اخلاقی، آیات جهادی و قتال.
در خواستی که از ایشان داشتم این بود که صیغه عقد بنده را بخوانند که ایشان فرمودند حضوری نمی  توانند و غیابی می خوانند و یک انگشتر هم از ایشان خواستم و ایشان لطف کردند و دادند.
بعد ایشان پرسیدند که اهل کجا هستی و من هم سلام اهالی گراش را به رهبری رساندم.

برای دوستانی که علاقمند به ورود به این رشته هستند اگر توصیه و نکته ای دارید بفرمایید و بفرمایید که آیا حفظ قرآن کریم کار سختی است؟

سختی و راحتی حفظ نسبی است. باید شرایط مختلف اعم از علاقه، استعداد و شرایط فرد  در نظر گرفته شود و بعد دید که برای او چه نوع حفظی مناسب است یک ساله، دو ساله، سه ساله، ترتیبی یا موضوعی و برای افراد بنا به شرایطشان مختلف است و نمی توان نسخه ی واحدی برای همه ی آنها در نظر گرفت .
نکته ی مهم این است که حفظ قرآن بسیار خوب است اما کم و کیفش بنا به افراد متفاوت است. در این میان نقش دوست بسیار مهم است چرا که شاید من خودم اگر از دوستان قرآنی نداشتم به این مسیر راه پیدا نمی کردم و تشویق و حمایت آنها در این مسیر بسیار قابل توجه بود.

کلام شما با مسئولین مرتبط با رشته های قرآنی...

از بنیاد ملی نخبگان قرآنی و مسئولین در این زمینه توقع می رود که حداقل به نفرات برتر توجه بیشتری بکنند و اینکه اسماً می گویند وام می دهند ولی با در صدهای بالا، برای ما فایده ای ندارد
اینکه حقوقی که قبلاً گفته شده که الان قطع شده و یا در بحث سربازی یک سری مزایا و امتیازات قابل توجهی قرار دهند که چشم گیر باشد.
برای تشویق جوانان به قرآن هم که شده است، امتیازات و بهره مندی از مزایای مختلف اعم از معافیت در سربازی و غیره می تواند در جذب جوانان به مسیر قرآنی  مورد توجه واقع شود.

به عنوان یادگاری آیه ای از قرآن کریم به ما و کاربران آکا ایران بفرمایید.

آیات قرآن همه شان زیبا و کاربردی و کلیدی هستند و برای لحظه لحظه زندگی مان قابل استفاده، اما شخصاً برای من آیات انذار بیشتر از آیات تبشیر اثر می گذارند ... آن جا که در احوال روز قیامت در آیات 34-37 عبس می فرماید: یَوْمَ یَفِرُّ الْمَرْءُ مِنْ أَخِیهِ، وَأُمِّهِ وَأَبِیهِ، وَصَ احِبَتِهِ وَبَنِیهِ ...
برای ایام ماه رمضان و شب های قدری هم که در پیش رو داریم ایات 183-184-185 سوره بقره پیرامون ماه مبارک رمضان و آیات ابتدایی سوره دخان ایام و شب های قدر را بیان می کنندکه به عنوان یادگاری خدمتتان تقدیم می کنم.

از اینکه وقتتان را به ما دادید سپاسگزاریم و امیدواریم همیشه در مسیر قرآن و اهل بیت علیهم السلام بوده و هیچ گاه از این مسیر جدا نشوید.

  ,[categoriy]

این آرامش را مدیون حفظ قرآن هستمفیلم

تلاوت ترتیل نفر اول در رشته حفظ مسابقات بین المللی قرآن
 

این آرامش را مدیون حفظ قرآن هستمفیلم

قرآن و اندیشه قرآنی -

این آرامش را مدیون حفظ قرآن هستمفیلم


برچسب ها :
اشتراک گذاری


گزارش تخلف
 نظرات

سلام از اینکه آکا را بازدید کردید سپاسگذاریم لطفا به نکات زیر توجه کنید :

1 - نظرات لاتین ، تشکر از سایت ، کوتاه مانند خوب بود و بد بود منتشر نخواهد شد

2- توهین ، افترا استفاده از واژه های نامناسب تایید نخواهد شد

3 - تجربه های شما می تواند در بهبود و موثر بودن مطالب نقش اصلی را ایفا نماید ما و ببیندگان آکا را از تجربه های خود بهره مند نمایید

4 - در صورتیکه ایمیل خود را بدون استفاده از دبلیو و صحیح وارد نمایید پاسخ خالی شما به ایمیلتان ارسال خواهد شد

5 - آکاایران همه ماهه به کسانی که بیشترین نظرات مفید را به اشتراک گذاشته باشند جوایزی اهدا خواهد کرد

نظر جدید

نام

ایمیل

نظر


کد امنیتیاولین نفری باشید که نظر خود را راجع به این مقاله بیان می فرمایید

$chx=0; $('#tx_commnet_name').focus(function() { $('.secimg').html(''); if($chx==0) { $chx=1; $('.pmd').slideDown(); setTimeout(function(){ $('.pmd').slideUp(); }, 15000); } }); $('.btn_commnet_res').click(function() { var x=$(this).parent().parent().parent(); if(x.find('.comment_name').val()=='') { alert('لطفا نام خود را وارد نمایید'); return; } if(x.find('.comment_email').val()=='') { alert('لطفا ایمیل خود را وارد نمایید'); return; } var str = x.find('.comment_message').val(); if(str.length-1) { alert('کد امنیتی اشتباه است'); } else { alert('نظر شما ثبت شد پس از تایید مدیر به نمایش گذاشته خواهد شد.'); $('#tx_commnet_name').val(''); $('#tx_commnet_email').val(''); $('#tx_commnet').val(''); } }); }); function dislike(a) { $.post('http://ser1.akairan.com/cmt.php',{cmd:'dislik',id:a.attr('id')},function(data){ if(data=='nolink') alert('شما به این نظر قبلا امتیاز داده اید'); else a.parent().find('.dislike').html(parseInt(a.parent().find('.dislike').html())+1); }); } function like(a) { $.post('http://ser1.akairan.com/cmt.php',{cmd:'lik',id:a.attr('id')},function(data){ if(data=='nolink') alert('شما به این نظر قبلا امتیاز داده اید'); else a.parent().find('.lik').html(parseInt(a.parent().find('.lik').html())+1); }); } $('.rate_down_link').click(function() { dislike($(this)); }); $('.rate_up_link').click(function() { like($(this)); }); $('.comm_answer_link a').click(function(){ $(this).parent().parent().parent().find('.addanswer').slideToggle(); }); $('.cbutt').click(function(){ $(this).parent().parent().parent().parent().slideUp(); });  مطالب مرتبط  این آرامش را مدیون حفظ قرآن هستم+فیلم این آرامش را مدیون حفظ قرآن هستم+فیلم از نگاه قرآن منافق چه کسی است ؟ گیاهان در قرآن (موز) چرا به غیر خدا توسل می کنیم؟! شبهات حقوق زنان در اسلام 4 نعمت بزرگ برای مؤمنان در قیامت غرائب القرآن و رغائب الفرقان (تفسیر نیشابوری) درس گرفتن از اخلاق و رفتار امام رضا (ع) var k=0; function loadajaxlastnews() { $.ajax({ type: "GET", url: 'http://www.akairan.com/din-andisheh/cash/last/quran1.html', success: function (data1) { $('#loadajaxlastnews').html(data1); }, error: function (response, textStatus, errorThrown) { } }); } loadajaxlastnews(); var k=0;
function load1024()
{ $.ajax({ type: "GET", url: 'http://www.akairan.com/din-andisheh/mbed/loadrastb.html', success: function (data1) { $('#loadajax1024').html(data1); // $('#loadajax1024 img').lazyload(); }, error: function (response, textStatus, errorThrown) { } }); }
function getParameterByName(name) { name = name.replace(/[[]/, "[").replace(/[]]/, "]"); var regex = new RegExp("[?&]" + name + "=([^&#]*)"), results = regex.exec(location.search); return results == null ? "" : decodeURIComponent(results[1].replace(/+/g, " "));
}
if(getParameterByName('kp'))
{
}
else
{
load1024();
} var qk=0;
var d_x='';
var indx=0; var datas="";
var va;
function loadxs()
{
window.clearInterval(va); if(datas!='') { var res = datas.split("*"); qk=res[0];
d_x=res[2].split("#"); $('#amar').attr('src',res[1]); } } function compleate()
{ if(qk!==0) {
var t=qk;
qk=0; $.post('/din-andisheh/mbed/hs.php',{s:t},function(data){}); }
if(indx li { width: 140px; float: RIGHT;
height:30px;
}
.footermenu > li { background: #fff none repeat scroll 0 0; color: #000; float: right; padding-bottom: 3px; padding-left: 4px; padding-top: 3px; text-align: center;
}
.footermenu > li::after { color: #bbb; content: "|"; padding-right: 4px;
} .footmenu { margin: 0 auto; max-width: 98%; position: relative;
background:#fff;
}
.footmenu .dvx
{
width:0px;
direction:rtl;
overflow:hidden;
}
.footermenu li ul ul { float: right; width: 140px;
} .footermenu { width: 3000px;
}
.footmenu a { padding: 0 6px;
font-family:"Yekan";
line-height:25px;
}
.und a { display: block; max-height: 30px !important; max-width: 140px; overflow: hidden; text-overflow: clip;
} .pgs {
overflow:hidden;
height:auto; left: 0px; position: absolute; z-index: 4000; top: -250px; background: rgb(255, 255, 255) none repeat scroll 0% 0%;max-width:100%;width:100%;
border:1px solid #eee;padding-top:5px;padding-bottom:8px;
}
.footermenu .und
{ }
.footmenu >li li { float: right; width: 150px;
}
.footmenu .next_u { background-color: #ccc; background-image: url("http://cdn44.akairan.com/s2.png"); background-position: -5px -38px; display: inline-block; height: 31px; left: 0; position: absolute; top: 0; width: 31px;
} .footmenu .back_u
{
display: inline-block; float: right; height: 31px; width: 31px; background-image: url("http://cdn44.akairan.com/s2.png"); background-repeat: repeat; background-attachment: scroll; background-clip: border-box; background-origin: padding-box; background-color: rgb(204, 204, 204); background-position: -5px 128px; position: absolute; right: 0px; top: 0px;
display:none;
} آکاایران
اخبار آکانیوزسیاسی و اجتماعیحوادثورزشیاقتصادیفرهنگیاستان هاگوناگونخبرگزاری فارسخبرگزاری مهرباشگاه خبرنگارانخبرگزاری خبرآنلاینخبرگزاری تسنیمخبرگزاری ایسناخبرگزاری دانشجوخبرگزاری مشرق نیوزخبرگزاری افکارخبرگزاری فرداخبرگزاری تابناکخبرگزاری موجخبرگزاری بولتنخبرگزاری آنابانکیخبرگزاری قدسخبرگزاری ایمناخبرگزاری ایکناخبرگزاری افقخبرگزاری شفافخبرگزاری تقریبخبرگزاری اروم نیوزخبرگزاری بهارخبرگزاری دولتخبرگزاری مجلسخبرگزاری انقلابخبرگزاری حوادثخبرگزاری ایرانخبرگزاری جنوبشبکه خبرخبرگزاری نیک نیوزخبرگزاری پارسینهخبرگزاری رجاخبرگزاری تیتر1خبرگزاری ویوانخبرگزاری تعاملخبرگزاری فتاخبرگزاری عصر ایرانخبرگزاری آفتابخبرگزاری بورس نیوزخبرگزاری راه دانااقتصاد آنلاینفستیوال نیوزخبرگزاری گردابخبرگزاری ایران جیبخبرگزاری ایسکانیوزخبرگزاری ایتناخبرگزاری ایاناخبرگزاری جمهوریتخبرگزاری خبر ورزشیخبر خودرونیوز بانکخبرگزاری فلسطینخبرگزاری صدای ایرانخبرگزاری شاناخبرگزاری شریانخبرگزاری تهران پرسخبرگزاری اعتدالسرگرمیجالب انگیزجک و لطیفهپیامک و اس ام اسخواندنی ها و دیدنی هامطالب طنزشعر طنزداستان های کوتاهخاطرات خنده دارکاریکاتورحکایاتضرب المثلتست هوش و معمابازی های محلیطنز پ نه پطنز فک و فامیله داریمفال و طالع بینیفال روزانهفال حافظدیوان حافظ صوتیفال حافظ اندرویدفال عشقفال قرآنفال انبیافال ابجداستخاره آنلاینفال حاجتفال تاروتفال ازدواجفال شخصیتفال رنگ هافال اسم هافال عطسهطالع بینی نوینطالع بینی چینیتعبیر خوابفیلمفیلم های خنده دارفیلم حوادثفیلم آموزشیفیلم ورزشیفیلم هنریفیلم مذهبیفیلم حیواناتموسیقی و ویدیو کلیپفیلم و سریالکارتون و انیمیشنفیلم خبریفیلم های متفرقهفیلم های علمی و تکنولوژیفیلم های تبلیغاتی جالبفیلم های طبیعتفیلم های کودکسلامت و رژیمخواص میوه و سبزیجاتتغذیه سالم، زندگی سالمبیماری و بهداشتطب سنتی و گیاهان داروییرژیم غذاییلاغرها بخوانندچاق ها بخوانندورزش و سلامتادویه ها و سلامتحبوبات و سلامتسلامت سالمندانترک اعتیاداسلام و سلامتدنیای معلولینداروهاآشپزیانواع خورشتانواع پلوانواع آبگوشتانواع آش و حلیمانواع سوپانواع کوکوانواع کوفتهانواع کتلتانواع دلمهانواع ماکارونیانواع پیتزاانواع ساندویچانواع پتاژ، سوفله و کنسومهانواع سالادانواع سسانواع دسرانواع ترشیانواع نوشیدنیانواع اردورانواع املتانواع مرباغذا با گوشتغذا با گوشت چرخ کردهغذا با مرغغذای دریاییغذای گیاهیغذای رژیمیغذای فصلیغذای اروپاییغذای کره ایغذای ژاپنیغذای چینیغذای هندیغذای افغانیغذای عربیغذای کودکآشپزی با مایکروفرآموزش آشپزی آکانکات آشپزیسفره آراییغذا با بادمجانغذا با کدوغذا با قارچغذا با فیله مرغغذا با تخم مرغغذاهای سوخاریغذا با میگوغذا با اسفناجغذا با پنیرغذاهای شیرازیغذاهای گیلانی و شمالیغذاهای آذری و ترکیغذاهای جنوبیغذاهای لبنانیانواع برگر و همبرگرانواع استیکانواع بیفانواع ته چینانواع لازانیاشیرینی پزینکات شیرینی پزیانواع خمیرانواع شیرینی خشکانواع شیرینی ترانواع کیک و بیسکوییتانواع شیرینی سنتیانواع کرم برای شیرینیانواع نانخانه داریآشپزخانه خوبدکوراسیون و چیدمانآموزش بافتنیگل آراییآموزش خیاطیشمع سازیجعبه کادونظافت و خانه تکانینگهداری از مواد غذایینگهداری لوازم خانگیراهنمای خرید لوازم خانگینکات خانه داریایمنی در خانهمراقبت از لباسصرفه جوییکاردستیاوریگامیخانواده سبزمد و زیباییمدل لباسآموزش آرایشطلا و جواهراتفروشگاه لباسروانشناسی خانوادهروانشناسی ازدواجروانشناسی شخصیتتست روانشناسیروانشناسی فردیروانشناسی رنگ هاروانشناسی کودکانروانشناسی خشونتروانشناسی حسادتروانشناسی موفقیتروانشناسی طلاقروابط اجتماعیمطالب اجتماعیدرس خواندنمهارت های زندگیخصوصیات زنان و مردانازدواجپیش نیاز ازدواجدانستنی های قبل ازدواجروابط دختر و پسردردسرهای ازدواجانتخاب همسرازدواج و بزرگترهاجوانان و ازدواجزنان بخوانندخواستگاری، عقد، عروسیعشقعاشقان موفقآیین همسرداریارتباطات و اقوامتزئینات عقد و عروسیآموزش مسائل جنسیکودک داریکودک داریبارداری و زایمانبارداری هفته به هفتهمراقبتهای دوران بارداریمراقبت از نوزادسال اول زندگیتغذیه کودک و بارداریغذای کودکرشد و تکامل کودکبیماری کودکاندنیای کودکانتربیت کودکشناخت کودکارتباطات کودکمشکلات رفتاری کودکانروانشناسی کودکانکودکان استثناییتربیت نوجوانانسلامت خانوم هااسم کودکورزش و بدنسازینکات ورزشیورزش بانوانبدنسازی بانوانورزش یوگاآموزش بدنسازیورزش فوتبالورزش کشتیورزش رزمیورزش گروهیورزش شناورزش کودکانتغذیه ورزشکارانورزش درمانیتاریخچه ورزش هااماکن ورزشیبیوگرافی مشاهیربیوگرافی بازیگرانبیوگرافی کارگردانانبیوگرافی دانشمندانبیوگرافی شعرا و نویسندگانبیوگرافی نقاشانبیوگرافی ورزشکارانبیوگرافی شهیداناخبار افراد مشهورگالری عکسعکس های طبیعتنقاشی های زیباعکس های دکوراسیونمدل لباس و مدل آرایشعکس های خنده دارعکسهای جالب و زیباعکس های عجیبعکس های حوادثعکس های کودکانعکس های ماشینعکس های بازیگرانعکس های فانتزیدیدنی های جهاندیدنی های امروزعکس های مذهبیوالپیپرهای زیبااطلاعات عمومینام های ایرانیگل و گیاه، باغبانیاطلاعات تاریخیاطلاعات عمومیاطلاعات علمی و صنعتیراهنمای لوازم خانگیاطلاعات مدیریت و بازاریابیرسانه و ارتباطاتتعلیم و تربیتآیین ها و جشن هاصنایع دستیکامپیوترترفندهای ویندوز 7ترفندهای ویندوز ویستاترفندهای ویندوز XPترفندهای لینوکسترفندهای مرورگرهاترفندهای آفیسترفندهای رجیستریترفندهای امنیتیترفندهای شبکهترفندهای اینترنتترفندهای گوگلترفندهای بازی هاترفندهای نرم افزارهادنیای موبایلمشکلات سخت افزاریدنیای کامپیوترراهنمای خرید وسایل دیجیتالدانلود نرم افزار و بازیآموزش سئومقالات علمیمقالات برقمقالات شیمیمقالات مکانیکمقالات صنایعمقالات فیزیکمقالات معماریمقالات نجوممقالات زمین شناسیفناوری نانواخبار علمیرباتیکدین و اندیشهاحکام اسلامینبوتامامتاحادیث و روایاتآشنایی با قرآنمناجات و دعاحکایات و قصه های اسلامینهج البلاغهاخلاق و عرفان اسلامیاعتقادات شیعهبزرگان دیندعاهای ماه رمضانایرانگردیتوصیه های سفرآذربایجان شرقیآذربایجان غربیاردبیلایلامالبرزاصفهانبوشهرتهرانقمچهارمحال و بخیاریخراسان رضویخراسان شمالیخراسان جنوبیکردستانخوزستانهرمزگانمازندرانکوهکیلویه و بویراحمدکرمانشاهکرمانفارسگیلانگلستانلرستانمرکزیسمنانقزوینیزدهمدانزنجانسیستان و بلوچستانجهانگردیدیدنی های قاره آسیادیدنی های قاره اروپادیدنی های قاره آمریکادیدنی های قاره آفریقادیدنی های قاره اقیانوسیهدیدنی های جهاندیدنی های ایرانآژانس های مسافرتیتعبیر خوابتعبیر خواب آتعبیر خواب الفتعبیر خواب بتعبیر خواب پتعبیر خواب تتعبیر خواب ثتعبیر خواب جتعبیر خواب چتعبیر خواب حتعبیر خواب ختعبیر خواب دتعبیر خواب ذتعبیر خواب رتعبیر خواب زتعبیر خواب ژتعبیر خواب ستعبیر خواب شتعبیر خواب صتعبیر خواب ضتعبیر خواب طتعبیر خواب ظتعبیر خواب عتعبیر خواب غتعبیر خواب فتعبیر خواب قتعبیر خواب لتعبیر خواب کتعبیر خواب گتعبیر خواب متعبیر خواب نتعبیر خواب وتعبیر خواب هتعبیر خواب یبازی آنلاینبازی دخترانهبازی آشپزیبازی اکشنبازی فکریبازی ماشین و موتوربازی جنگیبازی ورزشیبازی تیراندازیبازی جالببازی آرکیدبازی ماجراجوییبازی تقویت حافظهبازی دریاییبازی حادثه ایبازی ریاضیبازی دفاعیبازی معماییبازی گروهیبازی گوناگونبازی جدیدبازی فلشبازی با حیواناتدانلود بازیدانلود اندرویدبازی های اندروید گوگل پلینرم افزار و بازی موبایلنرم افزار کامپیوترآهنگ و موزیکفیلم و انیمیشندانلود بازی موبایل $('.footmenu .next_u').click(function(){
var p = $( ".footermenu>li:last" );
var offset = p.offset();
var p1 = $(".footmenu .next_u");
var offset1 = p1.offset();
var g=offset.left-offset1.left; $('.footmenu .back_u').show();
var a=$('.footmenu').width();
a=a-50;
if(g+a>-10)
$('.footmenu .next_u').hide();
$('.footermenu').animate({marginRight:'-='+a+'px'},300);
});
$('.footmenu .back_u').click(function(){
$('.footmenu .next_u').show();
var a=$('.footmenu').width();
a=a-50;
if($('.footermenu').css('margin-right')=='-'+a+'px')
$('.footmenu .back_u').hide(); $('.footermenu').animate({marginRight:'+='+a+'px'},300);
});
$('.footmenu .dvx').css('width',$('.footmenu').width());
$('.footermenu > li').mouseover(function(){
$('.pgs').hide();
$(this).find('.pgs').show();
$(this).find('.pgs').css('top','-'+($(this).find('.pgs').height()+15)+'px');
});
$('.footmenu').mouseleave(function(){
$('.pgs').hide();
});
$('.footermenu > li').click(function(){
$('.pgs').hide();
$(this).find('.pgs').Toggle();
$(this).find('.pgs').css('top','-'+($(this).find('.pgs').height()+15)+'px');
});
if($(window).width()1) { for(var i=0;i-1) { vb=str.indexOf('.html',vb) str=str.substr(0,vb)+'-dianat-'+str.substr(vb); vb=str.indexOf('ads/shop',vb+1); } $('#ban'+tsl0[0]).html(''); if(str.length>0 && $(window).width()1) { for(var i=0;i-1) { vb=str.indexOf('.html',vb) str=str.substr(0,vb)+'-dianat-'+str.substr(vb); vb=str.indexOf('ads/shop',vb+1); } $('#ban'+tsl0[0]).html(''); if(str.length>0 && $(window).width()1) { for(var i=0;i-1) { vb=str.indexOf('.html',vb) str=str.substr(0,vb)+'-dianat-'+str.substr(vb); vb=str.indexOf('ads/shop',vb+1); } $('#ban'+tsl0[0]).html(''); if(str.length>0 && $(window).width()

[ منبع این خبر سایت آکاایران-دینی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «این آرامش را مدیون حفظ قرآن هستم+فیلم -آکا» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات