عملکرد کمیته امدادشفاف است/کمک های مردم در راستای نیتشان هزینه می شود

علیرضا محمدی روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با اشاره به راه اندازی سامانه پیامکی #8877*برای کمک های مردمی از فروردین ماه امسال افزود: در این سامانه که تا کنون استقبال خوبی از آن شده ، نوع کمک ها برای انتخاب مردم بسته به نظر خودشان معرفی شده است.
وی یادآور شد: برخی هجمه ها به کمیته امداد اخیرا درباره کمک به برخی کشورهای مسلمان بوده است که این کمک ها ، نیت و انتخاب مردم در سامانه پیامکی بوده است.
وی اظهار کرد: شرعا و عرفا برما تکلیف است که وجوه نقدی و غیر نقدی مردم را برای هر نیتی که کمک می شود، استفاده کنیم؛ به طور مثال اگر فرد در سامانه گزینه مسکن و درمان یا صدقات را انتخاب کند، کمک های شان صرفا در همان راستا استفاده می شود.
محمدی با بیان اینکه گزارش عملکرد را به طور مستند می توانیم ارائه دهیم تصریح کرد: عملکرد کمیته امداد شفاف است و ما نمی توانیم خلاف نیت فرد هزینه کنیم ؛ چرا که باید پاسخگو باشیم.
وی با بیان اینکه بدنبال شهرستانی کردن و حتی محله ای کردن کمک ها هستیم، اظهار کرد: این بدان معناست که کمک ها صرفا برای همان شهرستان و یا محله ای که خیران با کمک هایی خود انتخاب کرده اند، هزینه شود.
وی تعداد افراد تحت پوشش این نهاد را در استان 220 هزار نفر عنوان و تصریح کرد: بخشی از این افراد تحت پوشش ایتام و محسنین ( بد سرپرست) هستند.
وی تعداد ایتام تحت پوشش را پنج هزار نفر و محسنین را 14 هزار نفر عنوان و بیان کرد: همچنین دو هزار زوج در شرف ازدواج تحت پوشش کمیته امداد استان هستند که جهیزیه آن ها باید تامین شود.
وی با بیان اینکه سرانه ای که در حال حاضر ایتام دریافت می کنند، مطلوب نیست، تصریح کرد: اگر کمک ها بیشتر شود، می توانیم برای آتیه این ایتام و محسنین برنامه ریزی کنیم.
مدیرکل کمیته امداد خاطرنشان کرد: خیران می توانند پیگیر باشند و اثرات کمک های خود را نیز به صورت عینی مشاهده کنند.
وی یکی از اشکالات کمک های مستقیم مردم را به کسانی که اظهار نیازمندی می کنند، عدم تشخیص بر واقعی بودن اظهارات آنها دانست و گفت: اما کمیته امداد دارای بانک اطلاعاتی است که تمامی مشخصات ، محل سکونت و نیازمندی افراد در آن ها مشخص است و خیران هم پس از انجام کمک های شان شخصا می توانند مراجعه کنند تا از دریافت آن کمک ها برای افراد نیازمندمطمئن شوند.
وی خواست تا مردم همچون گذشته این اداره کل را برای کمک به محرومان جامعه یاری رسانند.
محمدی با اشاره به فرا رسیدن ماه رمضان گفت: این ماه معنوی، فرصت مناسبی است که مردم برای بهره مندشدن بیشتر از فیوضات این ایام به محرومان و مستضعفان جامعه کنند.
وی تصریح کرد: در همین راستا، کمیته امداد گیلان نیز برنامه هایی را برای این ماه مبارک برای کمک به محرومان و نیازمندان استان پیش بینی کرده است.
وی از توزیع 50 هزار کیسه همیان مولا بین نیازمندان در استان خبر داد و گفت: خیران کمک های جنسی خود را در این بسته ها گذارده که در اختیار نیازمندان قرار داده می شود.
مدیرکل کمیته امداد گیلان افزود: همچنین قبوض بهادار به ارزش 688 میلیون تومان برای دریافت کمک های مردمی بین اقشار مختلف توزیع شده است.
وی برنامه های امسال کمیته امداد گیلان را مسجد محوری دانست و گفت: مبلغان در زمینه کمک به نیازمندان در مساجد سخنرانی و برنامه دارند.
وی اظهار کرد: برپایی ایستگاه های صلواتی و نذری در میادین شهرستان های استان و پهن کردن سفره افطار برای ایتام توسط برخی مساجد، تالارها و رستوران ها از دیگر برنامه های این اداره کل دراین ماه مبارک است.
120 هزار خانوار تحت پوشش کمیته امداد گیلان هستند.
7296/2007

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-اجتماعی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «عملکرد کمیته امدادشفاف است/کمک های مردم در راستای نیتشان هزینه می شود» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات