آمادگی شهرداری مشهد برای مناسب سازی معابر اصلی جهت استفاده معلولان

به گزارش ایرنا سعید عزت طلب روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: در این ارتباط 210 محور اصلی ارتباطی شهر مشهد شناسایی شده است.
وی اظهار کرد: تحقق این امر در گرو پرداخت سالیانه 400 میلیارد ریال به ستاد بهسازی شهرداری مشهد است.
وی گفت: یکی از مشکلات بزرگ شهرداری مشهد همکاری نکردن دستگاهها به ویژه دستگاههای خدمت رسان برای مناسب سازی معابر است که از فرمانداری به عنوان هماهنگ کننده دستگاههای اجرایی می خواهیم در این زمینه نقش موثرتر ایفا کند.
عزت طلب افزود: بیشتر توان شهرداری مشهد در این زمینه مصروف درگیر شدن با دستگاههای مختلف و توجیه آنها می شود.
وی اظهار کرد: با توجه به اینکه بخشی از فرهنگ سازی در حوزه مناسب سازی معابر برای معلولان بر عهده شهرداری است، شهرداری مشهد آمادگی دارد بخشی از تلویزیونهای شهری، بیلبوردها و فضای قطار شهری را به این کار اختصاص دهد اما تولید محتوا برای این تابلوها و تلویزیونها بر عهده شهرداری نیست و ارگانهای فرهنگی مانند صدا و سیما یا بهزیستی باید به تولید محتوا بپردازند و آن را برای پخش یا عرضه در اختیار شهرداری قرار دهند.
وی گفت: یکی از کارهایی که در ستاد بهسازی شهرداری مشهد در حال انجام است تهیه چک لیستهای مورد نیاز برای ارزیابی وضعیت مناسب سازی معابر است.
عزت طلب افزود: مقرر شده تا زمانی که وضعیت معبر جلو هر ساختمان مناسب عبور معلولان نشود، گواهی پایان کار به مالک آن ساختمان ارائه نگردد.
وی اظهار کرد: این اقدام قانونی و طبق ضابطه است و مشابه استاندارد آتش نشانی برای ساختمانهاست.
وی گفت: سعی شده است در ارائه خدمات با کمک بهزیستی و معلولان به گونه ای عمل شود که رضایت آنان حاصل گردد و البته به دنبال تدوین یک استاندارد در این زمینه برای شهر مشهد نیز هستیم.
1922 / 6053

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-اجتماعی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «آمادگی شهرداری مشهد برای مناسب سازی معابر اصلی جهت استفاده معلولان» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات