دبیر شورایاری منطقه 9 شهرداری تهران خواستار جلوگیری ازتغییرکاربری ورزشگاه شهیدنوروزی شد

به گزارش ایرنا رضا خدابخش دبیر شورایاری منطقه 9 شهرداری تهران روز سه شنبه در دویست و شصت و پنجمین جلسه علنی شورای اسلامی شهر تهران با ارائه گزارشی از این منطقه به کمبود فضای ورزشی در این منطقه اشاره کرد و گفت: پنج مجموعه فرهنگی و ورزشی در این منطقه وجود دارد که جوابگوی نیاز مردم نیست.
وی افزود: اخیرا مالک زمین متعلق به ورزشگاه یک هکتاری شهید نوروزی در این منطقه خواستار تبدیل این فضا به کاربری دیگر شده است.
خدابخش با تاکید بر اینکه اگر فضای ورزشی از جوانان گرفته شود، ممکن است آنان دچار آسیب های اجتماعی شوند، خواستار تملک این ملک توسط شهرداری تهران شد.
وی این منطقه را جزو شلوغ‌ ترین و پرحادثه ‌ترین مناطق پایتخت عنوان کرد و گفت: مشکلات پادگان جی، برج آزادی، بافت‌های فرسوده، بن بست بودن منطقه و بزرگراه یادگار امام، وجود فرودگاه مهرآباد را از جدی‌ ترین معضلات این منطقه برشمرد.
خدابخش افزود: وجود املاک که در جریان نوسازی به حالت دندانه ای باقی مانده اند، فضایی را برای تجمع معتادان ایجاد کرده است و ایجاد امنیت در این منطقه با اتاقک های سیار نیروی انتظامی تامین نشده است.
پس از ارائه گزارش شورایاری ها اعضای شورای شهر نسبت به این گزارش موضوعاتی را مطرح کردند.
احمد مسجدجامعی، عضو شورای اسلامی شهر تهران با اشاره به پادگان جی گفت: اگر حجم کارها در این منطقه مشخص شود به نفع منطقه است.
وی افزود: در منطقه 9 هیات های خانگی ریشه داری وجود دارد که می توان با هزینه های اندکی آنان را تقویت و احیا کرد.
مسجد جامعی با اشاره به وجود برج میدان آزادی در این منطقه، این برج را موجب توسعه منطقه دانست و گفت: اگر سرمایه ملی به توسعه منطقه منجر نشود، ضعف در استفاده از سرمایه ملی است.
محمد مهدی تندگویان، عضو دیگر شورای اسلامی شهر تهران با اشاره به موضوع مجموعه ورزشی شهید نوروزی افزود: اگر ایجاد فضای فرهنگی و ورزشی در این منطقه دشوار است باید به نحوی که حق و حقوق مالک حفظ شود اینگونه مکان ها را حفظ کنیم.
احمد دنیا مالی، رئیس کمیسیون عمران شورای اسلامی شهر تهران نیز با اشاره به وجود مجموعه ها و نقاط خاص این منطقه گفت: یکی از جدی‌ترین مشکلات منطقه 9 گلوگاه ترمینال غرب و خود پایانه است که شلوغی بسیاری با خود به همراه دارد.
دنیامالی در بخش دیگری از سخنانش به عملکرد شورایاری ها اشاره کرد و گفت: بهتر است شورایاری ها با تقویت بعد نظارتی خود به ارائه گزارش هایی اینگونه بپردازند تا بتواند شورا را در تصمیم گیری ها برای شهر یاری کند.
معصومه آباد، رئیس کمیته بحران شورای اسلامی شهر تهران نیز درباره مشکلات این منطقه افزود: به دلیل عبور لوله انتقال سوخت هواپیما از عمق حدود هفت متری محله دستغیب این محله با تهدید روبرو است.
وی گفت: وجود فرودگاه و سوخت های مصرفی هواپیماها نیز مشکلات زیست محیطی را برای شهروندان ایجاد کرده است.
رئیس کمیته بحران شورای اسلامی شهر تهران در ادامه با اشاره به وجود زمین بایری مربوط به بانک انصار در این منطقه گفت: در اطراف این زمین یکهزار متری چهار مدرسه وجود دارد که برای جلوگیری از مخاطرات احتمالی باید هرچه سریعتر تعیین تکلیف شوند.
محسن سرخو، عضو دیگر شورای اسلامی شهر تهران با اشاره به بافت فرسوده منطقه 9 به سیاست های دولت برای ایجاد مسکن اجتماعی اشاره کرد و گفت: هر چه شهرداری سریع تر اقدامات ضروری را انجام دهد، دولت می تواند این طرح را به مرحله عملیاتی برساند.
مرتضی طلائی، نایب رئیس شورای اسلامی شهر تهران نیز که در نبود رئیس شورای شهر تهران به اداره این جلسه می پرداخت تاکید کرد: از ارائه درخواست رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورای شهر تهران مبنی بر برنامه ریزی برای حفظ ورزشگاه یک هکتاری شهید نوروزی خبر داد.
تهرام/7244/1831

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-اجتماعی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «دبیر شورایاری منطقه 9 شهرداری تهران خواستار جلوگیری ازتغییرکاربری ورزشگاه شهیدنوروزی شد» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات