معاون فرماندار: روش ضدعفونی استخرهای همدان باید تغییر کند

مجاهد بنی عامریان روز سه شنبه در کارگروه سلامت و امنیت غذایی شهرستان همدان افزود: ضدعفونی کردن آب استخرها با سیستم الکترولیز نمک مزایای بسیار بیشتری نسبت به کلرزنی دارد و با این روش می توان از عوارض و خطرات ناشی از کلر پیشگیری کرد.
وی با بیان اینکه تغییر سیستم ضدعفونی آب استخرها زمان بر و هزینه بر است ادامه داد: ضدعفونی بودن آب استخرها از دغدغه های مردم و مسئولان است و با توجه به تاکید وزارت بهداشت بر جایگزینی سیستم کلرزنی با الکترولیز نمک باید این امر در استخرهای همدان اجرایی شود.
معاون سیاسی اجتماعی فرمانداری همدان گفت: باید در استخرهای همدان گندزدایی مطمئنی صورت بگیرد و از تکنولوژی روز برای این امر استفاده شود.
وی با بیان اینکه در یک ماه اخیر استخر دانشگاه بوعلی سینا به سیستم الکترولیز نمک مجهز شده است عنوان کرد: اداره کل ورزش و جوانان نیز برای بهداشت استخرها باید اقدام کند.
وی با اشاره به خطرات ناشی از مسمومیت با گاز کلر در استخرها اظهار کرد: با توجه به در پیش رو بودن فصل تابستان و استقبال مردم از استخرها باید خطر گاز گرفتگی کلر با روش جایگزینی با سیستم الکترولیز نمک از بین برود.
مسئول بهداشت محیط مرکز بهداشت شهرستان همدان نیز گفت: سیستم الکترولیز نمک به تازگی وارد سیستم های گند زدایی استخرها شده و باید در یک بازه زمانی مشخص استخرها به گند زدایی بانمک اقدام کنند.
حسین خالقی مجد با اشاره به مزایای این روش و استفاده نکردن از کلر برای گند زدایی افزود: در این روش از نمک برای گندزدایی استفاده و ترکیبات اکسیدکننده نمک باعث پاک سازی آب می شود.
وی ادامه داد: کلرزدایی گازی منسوخ شده و باید طبق دستور وزارت بهداشت از روش های جدیدتری برای کلرزدایی استفاده کرد.
وی اضافه کرد: کلرزنی در تمامی استخرهای همدان انجام می شود و آب این استخرها تمیز و تصفیه شده است اما بحث جایگزینی سیستم کلرزنی و الکترولیزه شدن مطرح است تا به حد استاندارد برسیم و احتمال بروز مشکل ناشی از گاز کلر برای شهروندان به صفر برسد.
خالقی مجد گفت:اگرچه در کل کشور، ضدعفونی آب استخرها با کلر انجام می شود اما می خواهیم در همدان به یک استاندارد جدیدتری دست یابیم تا امنیت و اطمینان بیشتری داشته باشیم.
وی تاکید کرد: کپسول های کلر دارای خطراتی همچون مسمومیت و انفجار هستند که طبق دستور وزارت بهداشت با حذف سیستم کلرزنی از استخرها این خطرات از بین می رود.
در این کارگروه مقرر شد تا دوماه آینده دستگاه های کلرزنی با سیستم الکترولیز نمک در استخرهای زیر نظر ادارت تربیت بدنی، شهرداری و آب و فاضلاب شهر همدان جایگزین شوند.
1181/6993

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-اجتماعی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «معاون فرماندار: روش ضدعفونی استخرهای همدان باید تغییر کند» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات