ماجرای دیدار گروه بیتلز با محمدعلی کلی

پل مک‌کارتنی در واکنش به خبر درگذشت محمدعلی کلی یک عکس از دیدار گروه بیتلز با مشت‌زن افسانه‌ای مسلمان را منتشر کرد. روزنامه هفت صبح: پل مک‌کارتنی در واکنش به خبر درگذشت محمدعلی کلی یک عکس از دیدار گروه بیتلز با مشت‌زن افسانه‌ای مسلمان را منتشر کرد.

ماجرای دیدار اعضای گروه بیتلز با محمدعلی کلی چه بود

ماجرای این عکس به پنج دهه پیش و مبارزه سنگین وزن بوکس بین سانی لیستون و مشت‌زنی جوان به نام کاسیوس کلی بازمی‌گردد. مشت‌زن جوانی که بعدها مسلمان شد و نامش را به محمدعلی تغییر داد. البته در روز مسابقه موزیسین‌های جوانی هم آنجا حضور داشتند که حتی از این مشت‌زن جوان هم گمنام‌تر بودند.

خبرنگار نیویورک‌تایمز که برای پوشش این مسابقه به میامی رفته بود، در این‌باره می‌گوید: «گروه بیتلز را نمی‌شناختم و هیچ تصوری نداشتم که این جوان‌ها به چه جایگاهی خواهند رسید.» آن‌ها برای تماشای مسابقه کلی و لیستون به میامی آمده بودند.

اعضای بیتلز آن روز به رختکن سانی لیستون رفته بودند اما او حاضر نشده بود با آن‌ها عکس بگیرد. از این روی با ناراحتی به رختکن کلی آمده بودند تا شاید با این مشت‌زن تازه‌کار عکس بگیرند.

خبرنگار نیویورک‌تایمز آن روز همراه با گروه بیتلز در رختکن منتظر محمدعلی می‌ماند و حتی نظر آن‌ها درباره نتیجه‌ مسابقه را می‌پرسد. مسابقه‌ای که در نهایت به پیروزی کلی به پایان رسید. پس از چند دقیقه کلی وارد می‌شود و با خنده و خوشرویی با گروه بیتلز برخورد می‌کند. البته نتیجه این دیدار عکس‌هایی تاریخی می‌شود که در آن مشهورترین مشت‌زن تاریخ به گروه افسانه‌ای بیتلز مشت می‌زند و آن‌ها مانند دومینو به هم می‌‌خورند.

[ منبع این خبر سایت برترین ها- فرهنگی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «ماجرای دیدار گروه بیتلز با محمدعلی کلی» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات