تمرینات سخت برای روبات مسافر مریخ

روبات های هوشمند و خودکار، پیشتازان سفر به مریخ خواهند بود تا با فراهم آوردن شرایط لازم برای سفر انسان به این سیاره در این تاریخ سازی سهیم باشند. خبرگزاری مهر: روباتهای انسان نمای ناسا تمرینات فشرده ای را سپری می کنند تا در نهایت برای سفر به مریخ آماده شوند.

آغاز تمرینات سخت روبات انسان نمای مسافر مریخ

این روزها تب سفر به مریخ داغ تر از هر زمان دیگری شده است. آژانس فضانوردی آمریکا در نظر دارد تا پیش از اعزام نخستین گروه از انسانها به مریخ، روباتهایی را برای این سفر آماده کند. درحقیقت این سیستمهای هوشمند و خودکار پیشتازان سفر به مریخ خواهند بود تا با فراهم آوردن شرایط لازم برای سفر انسان به این سیاره در این تاریخ سازی سهیم باشند.

آغاز تمرینات سخت روبات انسان نمای مسافر مریخ

بدین منظور ناسا چهار روبات انسان نما به نام Valkyrie ساخته است. دانشمندان این آژانس فضانوردی قبل از ارسال این روبات به مریخ پروژه آماده سازی آن را اینجا و بر روی زمین آغاز کرده اند تا پس از کسب مهارتهای لازم، شرایط سفر به مریخ را پیدا کند.

در حال حاضر یکی از این روباتها در محلی که تولید شده اند یعنی مرکز فضایی جانسون واقع در هیوستون آمریکا مورد آزمایش قرار می گیرد و سه روبات دیگر به ماساچوست و اسکاتلند ارسال شده اند تا در آنجا نیز دانشمندان علوم روباتیکی آزمایشات پیشرفته ای بر روی آنها انجام دهند.

آغاز تمرینات سخت روبات انسان نمای مسافر مریخ

این روبات ۱۸۰ سانتیمتر قد و حدود ۱۳۶ کیلوگرم وزن دارد که در قیاس با انسانها می توان آن را یک روبات انسان نمای درشت هیکل به شمار آورد. دانشمندانی که بر روی این چهار نسخه مشابه هم کار می کنند بیشترین تمرکز خود را بر روی خودکارتر کردن آن معطوف کرده اند. از آنجاکه فاصله زمین تا مریخ زیاد است و کنترل آن از راه دور با تأخیر زمانی همواره می شود، عملا نمی توان به چنین تکنیکی دل خوش کرد و به همین دلیل دانشمندان تلاش می کنند تا این روبات را برای مواجه با شرایط پیش بینی نشده آماده کنند.

[ منبع این خبر سایت برترین ها-علمی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «تمرینات سخت برای روبات مسافر مریخ» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات