ساخت سلاحی که سلول شلیک می‌کند!

اسلحه‌ها معمولا به خاطر طبیعت مخربشان شناخته شده هستند، اما نوع جدیدی از اسلحه طراحی شده که بجای آسیب زدن شفا می‌بخشد.

به گزارش ایسنا به نقل از گیزمگ، اسلحه SkinGun به شلیک سلول‌های بنیادی به مناطق سوخته می‌پردازد و زمان درمان و بهبود را نسبت به شیوه‌های استاندارد ارتقا می‌دهد.

بر اساس آزمایشات جدید، این سلاح می‌تواند افشانه درمانی را با پوشش‌دهی 200 برابر بیشتر از روش‌های سنتی ارائه کند.

زمانی که بیماری با سوختگی وارد اورژانس می‌شود، زمان از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است. اما نمونه‌برداری‌ها معمولا ساعت‌ها بطول انجامیده و زمان بهبود می‌تواند طولانی و دردناک باشد.

استفاده از سلول‌های بنیادی برای کمک به درمان بیمار و رشد مجدد پوست وی، راه‌حل بسیار بهتری است اما استفاده صحیح از این سلول‌ها بسیار مهم است.

آزمایشات بر روی سلاح SkinGun شرکت RenovaCare که توسط دانشمندان مرکز درمان‌های بازسازی کننده برلیت-برندنبرگ انجام شده، نشان‌دهنده پوشش گسترده‌تری از سلول‌های بنیادی است. این سلاح در یک مساحت با قطر هشت سانتیمتر، بیش از 20 هزار قطره سلول بنیادی را شلیک کرد. در مقایسه، روش‌های رایج با سرنگ تنها 91 قطره را اعمال می‌کنند.

فناوری SkinGun از یک روش افشانه بسیار نرم استفاده می‌کند، از این رو سلول‌ها در زمان پرتاب از دستگاه آسیب نمی‌بینند. آزمایشات نشان داد که 97.3 درصد سلول‌ها پس از اعمال توسط این دستگاه، زنده باقی ماندند.

برای استفاده از این ابزار،‌ پزشکان باید یک نمونه کوچک از پوست سالم بیمار را برداشته و آن را برای آزاد کردن سلول‌های بنیادی بیمار در محلول CellMist پردازش کنند. این سلاح سپس با محلول مذکور پر شده و بر روی پوست آسیب دیده اسپری می‌شود.

این درمان تنها 90 دقیقه از زمان ورود بیمار به بخش اورژانس طول می‌کشد.

این دستگاه هنوز در مرحله تحقیق و توسعه قرار دارد.

[ منبع این خبر سایت تابناک-همه می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «ساخت سلاحی که سلول شلیک می‌کند!» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات