کشتارگاه دام کنگاور بازگشایی می شود

به گزارش ایرنا، شریف خسروی روز سه شنبه در کمیته ساماندهی کشتارگاه دام کنگاور گفت: این کشتارگاه که به دلیل آلودگی زیست محیطی و تهدید علیه بهداشت عمومی در ماه های گذشته پلمپ شده بود، با تصمیم کمیته ساماندهی به صورت آزمایشی بازگشایی خواهد شد و در صورت نبود مشکل اجازه فعالیت به وی داده می شود.
وی افزود: کشتارگاه سنتی دام کنگاور تا زمانی قادر به فعالیت خواهد بود که در این شهرستان کشتارگاه صنعتی وجود نداشته باشد و به محض احداث و فعالیت کشتارگاه صنعتی که در دست ساخت است کشتارگاه سنتی باید به کار خود پایان دهد.
فرماندار کنگاور همچنین در خصوص مقابله با بیماری هایی که به علت نبود فضای پیش سرد در کشتارگاه وجود دارد گفت: قصابان باید گوشت قرمز خود را تا حداقل 24 ساعت در فضای سردخانه قصابی خود نگه دارند و پس از آن مجاز به فروش هستند.
رییس شبکه دامپزشکی کنگاور نیز در این جلسه گفت: با توجه به بازدیدهایی که صورت گرفته و موافقت شبکه بهداشت و درمان و اداره محیط زیست مبنی بر نبود مشکل حاد؛ کشتارگاه سنتی دام کنگاور به صورت موقت آغاز به کار خواهد کرد.
دکتر حسین صالحی چلیچه اظهار کرد: از آنجایی که کشتارگاه در حریم شهر قرار دارد باید در آینده جا به جا شود.
شهردار کنگاور نیز گفت: مرتفع کردن مشکلات بهداشتی و زیست محیطی کشتارگاه دام کنگاور پارسال در دستور کار قرار گرفت و مقدمات کار فراهم شد.
اردشیر مولایی اظهار کرد: در این شش ماهی که کشتارگاه پلمپ بود، اقدامات محسوسی برای تعمیر و تجهیز کشتارگاه صورت گرفت که می‌توان به ساخت حوضچه ذبح دام به تفکیک گاو و گوسفند، تعمیر و رنگ آمیزی دیوار، کف و سقف، نصب اره برقی، بالابر و ریل گذاری و همچنین باسکول دیجیتال اشاره کرد.
وی اضافه کرد: در شرایط جدید، دام به صورت کاملا بهداشتی ذبح و عملیات مختلف روی آن به صورت صنعتی و بهداشتی انجام می‌شود.
مولایی در مورد مشکل فاضلاب کشتارگاه نیز گفت: شهرداری خود را موظف دانست که برای بهداشت شهروندان و اهالی منطقه اقدامات اساسی را انجام دهد، که با ساخت چاه سپتیک مشکل فاضلاب این کشتارگاه را برای همیشه حل کرده است.
شهرستان کنگاور در 94 کیلومتری شرق کرمانشاه قرار دارد.
7447/8066

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-اقتصادی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «کشتارگاه دام کنگاور بازگشایی می شود» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات