نمایندگان مجلس از تصویب لایحه مدیریت واحد شهری حمایت کنند

به گزارش خبرنگار مهر، مظفر مختاری بعد از ظهر سه شنبه در جمع خبرنگاران با اشاره به اینکه مدیریت واحد شهری خواسته بیشتر شوراها است افزود:مدیریت واحد شهری یک تجربه موفق جهانی است.

وی با انتقاد از عدم به نتیجه رسیدن لایحه مدیریت واحد شهری درطول بیست ساله گذشته تاکنون تصریح کرد: با تصویب و اجرای این لایحه بسیاری از بروکراسی های غیر ضروری در شهرها از بین خواهد رفت.

مختاری هدف اصلی تشکیل شوراهای شهر و روستا را آسانترشدن زندگی مردم دانست و ادامه داد: حذف بروکراسی های موجود می تواند ضمن ایجاد رضایت عمومی درجامعه زمینه زندگی کردن راحت و آسانتر شهروندان را نیز فراهم سازد.

عضو شورای شهر شیراز تاکید کرد: لايحه مديريت واحد شهری باعث كاهش اختيارات و وظايف وزارتخانه‌ها می‌شود از اين‌رو ممكن است با مقاومت بدنه وزارتخانه‌ها روبه ‌رو شود اما تصویب این لایحه می تواند باعث چابک شدن بدنه دولت شود.

وی تصریح کرد: مدیریت واحد شهری یکی از ضروریات جامعه امروز است که اگرچه به طور مکرر از سوی متولیان کارشناسان مورد تاکید قرار می گیرد اما کمتر در مقام عمل به آن توجه شده و متاسفانه بخش قابل توجهی از مشکلات حوزه شهری نیز بواسطه بی توجهی به این ضرورت دنیای امروز در حوزه مدیریت اجتماعی است.

مختاری با تاکید بر اینکه حفظ حقوق شهروندی و تحقق مدیریت واحد شهری امری لازم و ضروری برای توسعه امور شهری در کلان شهر همچون شیراز است، افزود: مجلس دهم می تواند در فضایی غیر احساسی این ایده را یا درقالب لایحه و یا درقالب طرح از جانب شورای عالی استان های کشور تصویب کند.

[ منبع این خبر سایت مهر-جامعه می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «نمایندگان مجلس از تصویب لایحه مدیریت واحد شهری حمایت کنند» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات