شرایط مناسب پروژه های عمرانی هرمزگان برای واگذاری به بخش خصوصی

به گزارش خبرنگار مهر، صالح دریانورد بعد از ظهر سه شنبه در نشست کارگروه ساماندهی واگذاری طرح های عمرانی نیمه تمام استان هرمزگان، اظهار داشت: در اسفند ماه سال ۹۴ قانونی مقرر شد که دولت پروژه های عمرانی نیمه تمام را به بخش غیردولتی واگذار کند که این قانون مورد تصویب مجلس شورای اسلامی قرار گرفت.

وی ادامه داد: این قانون در راستای سیاست های اصل ۴۴ قانون اساسی و برای تسهیل خصوصی سازی و ورود بخش خصوصی به عرصه اقتصاد است.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان هرمزگان افزود: واگذاری پروژه های عمرانی به بخش خصوصی و همچنین فعال سازی واحدهای اقتصادی و تولیدی به عنوان دستور کار اساسی دولت در سال ۹۵ قرار گرفته اند تا در این راستا اقتصاد مقاومتی محقق شود.

دریانورد تصریح کرد: پروژه های عمرانی موجود در هرمزگان شرایط مناسبی برای واگذاری به بخش خصوصی دارند که دستگاه های اجرایی باید آنها را احصا و روند واگذاری را انجام دهند.

واگذاری پروژه های عمرانی نیمه تمام به بخش خصوصی از اهداف اقتصاد مقاومتی است

جاسم جادری نیز در این نشست عنوان کرد: واگذاری پروژه های نیمه تمام به بخش خصوصی یکی از اهداف اقتصاد مقاومتی است چون این پروژه ها بلاتکلیف مانده و باید تکمیل و بهره برداری آن را به افراد متقاضی تحویل دهیم.

وی ادامه داد: در کل کشور ۴۰۰ تا ۵۰۰ هزار میلیارد تومان بودجه برای تکمیل این پروژه ها نیاز است که با اعتبارات فعلی، دولت نمی تواند این پروژه ها را تکمیل کند و نیاز است این پروژه ها را با شرایط مناسب به بخش خصوصی واگذاری کنیم تا از هدر رفت سرمایه های کشور جلوگیری شود.

استاندار هرمزگان افزود: واگذاری پروژه های نیمه تمام به بخش خصوصی با هدف ایجاد اشتغال و اقتصاد مقاومتی انجام می شود.

جادری با تاکید بر اینکه باید سرمایه گذاران بخش خصوصی را جذب کنیم، تصریح کرد: بخش خصوصی توان مناسبی برای اجرای پروژه های عمرانی دارد و این کار باید با جدیت کامل پیگیری شود.

[ منبع این خبر سایت مهر-استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «شرایط مناسب پروژه های عمرانی هرمزگان برای واگذاری به بخش خصوصی» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات