شاخص های توسعه یافتگی آذربایجان غربی ارتقا نیافته است

به گزارش خبرنگار مهر، قربانعلی سعادت روز سه شنبه در جلسه ستاد تدوین برنامه ششم توسعه اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی آذربایجان غربی افزود: تمرکز ۵۰ درصد از امکانات در تهران و اصفهان موجب ایجاد شکافی عمیق بین این اغلب استانها و به خصوص استانهای زاگرس نشین شده است.

وی ادامه داد: برنامه ششم توسعه در صدد ترمیم شکاف موجود بین استان های مختلف کشور بوده و نگاهی ویژه به علل توسعه نیافتگی در استانهای زاگرس نشین دارد.

سعادت افزود: شکاف بین استان های مختلف کشور هم اکنون عمیق تر شده و اگر برنامه ششم توسعه مانند سالهای قبل تدوین شود، نشستهای تشکیل شده برای تدوین برنامه ششم توسعه در استان بی ثمر و چیزی جز حرکتی نمایشی برای برنامه ریزی نخواهد بود.

استاندار آذربایجان غربی گفت: ضروری است تا در استان مشکلات و موانع شناسایی شود و تحت عنوان کمیته های مختلف جمع بندی شده و به مراکز تصمیم گیری در تهران ارائه شود.

وی افزود: در صورت نیاز سازمان مدیریت می تواند با مشاورانی در این زمینه عقد قرارداد کرده و مشکلات و نیازها را به طور کامل احصا و برای رفع آنها برنامه ریزی کند.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار آذربایجان غربی نیز در این جلسه گفت: هرگونه برنامه ریزی توسعه ای باید بر پایه نگاه آسیب شناسانه و مساله محور صورت گیرد.

علیرضا رادفر با اشاره به تاکید رهبر معظم انقلاب درباره ضرورت توجه و مقابله با آسیب های اجتماعی و فرهنگی اظهار کرد: نباید از کنار مسائل اجتماعی و فرهنگی به سادگی عبور کرد و باید تمام تلاش و توان خود را در جهت مقابله و کاهش آسیب های اجتماعی به ویژه موضوع مقابله با اعتیاد و حاشیه نشینی به کار بگیریم.

وی اضافه کرد: از تبعات و آثار مسائل اجتماعی و فرهنگی نباید به سادگی عبور کرد و همانگونه مقام معظم رهبری تاکید دارند باید تمام تلاش و توان دولت برای مقابله و کاهش آسیب‌های اجتماعی به ویژه موضوع مقابله با اعتیاد و حاشیه‌نشینی به کار گرفته شود و این مهم در آذربایجان غربی در تدوین برنامه ششم توسعه قطعاً لحاظ می‌شود.

رادفر گفت: تشکیل جلسات کمیته‌های تدوین برنامه ششم توسعه آذربایجان غربی یک ضرورت است که باید مورد توجه دستگاه‌ها قرار گیرد و علاوه بر آن‌ از روسا و مدیران عضو کمیته‌ها انتظار می‌رود به دلیل اهمیت موضوع برنامه ششم توسعه، شخصا در جلسات حضور یابند چراکه نتایج و موضوعات مورد بررسی در کمیته‌ها، در جلسه کارگروه تدوین برنامه ششم توسعه استان نیز بررسی شده و متعاقب آن برای تصویب در جلسه شورای برنامه‌ریزی و توسعه آذربایجان غربی مطرح می‌شود.

معاون سیاسی امنیتی استاندار آذربایجان غربی افزود: تحلیل وضعیت موجود استان و بررسی دقیق آمارها برای برنامه‌ریزی صحیح و اصولی باید در تمام کمیته‌های به دقت انجام شود چون اساس برنامه‌ریزی صحیح و اصولی برای استان، داشتن اطلاعات اولیه و آمارهای دقیق است.

وی تصریح کرد: مدیران در بررسی آمارها و تحلیل وضعیت موجود، دقت نظر کافی را داشته باشند تا بتوان در تدوین برنامه ششم توسعه برای استان، به صورت کارشناسی عمل کرد و زمینه را برای ارتقای شاخص های توسعه در استان فراهم ساخت.

رادفر اظهار داشت: اصولاً تمامی برنامه‌ریزی‌‌ها برای توسعه باید بر مبنای نگاه آسیب‌شناسانه و مسئله‌محور انجام شود و  این دقیقاً همان نکته ایست که دولت یازدهم در برنامه ششم آن را در نظر گرفته است.

[ منبع این خبر سایت مهر-استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «شاخص های توسعه یافتگی آذربایجان غربی ارتقا نیافته است» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات