ظرفیت‌های مردمی و عمومی در تحقق اهداف برنامه ششم به کار گرفته شود

به گزارش خبرنگار مهر، محمدابراهیم الهی‌تبار بعدازظهر سه شنبه در کارگروه تخصصی امور اجتماعی و فرهنگی استان همدان با بیان اینکه با تدوین سیاست‌های برنامه ششم توسعه راهبردها مشخص می‌شود و باید برای رسیدن به اهداف تعیین شده برنامه ریزی کرد، گفت: باید با بهره مندی از ظرفیت‌‌ها به تحقق اهداف برنامه کمک کرد.

الهی‌تبار با تاکید بر اینکه جامعه‌ای توسعه می یابد که انسان سالم و بانشاط داشته باشد، گفت: ورزش چه بعد همگانی و چه در قهرمانی باید مورد توجه باشد و در این راستا باید شورای ورزش ‌در استان همدان تشکیل شود.

معاون سیاسی امنیتی استاندار همدان با تاکید بر تعیین چارچوب فعالیت ها دربرنامه ششم و بررسی برنامه های جوانان، عنوان کرد: باید برنامه های فرهنگی با جذابیت بیشتری در استان همدان اجرا شود.

ایجاد کتابخانه در روستاهای استان همدان

وی از تلاش برای ایجاد کتابخانه روستایی در روستاهای استان همدان خبر داد و با بیان اینکه برای هر کتابخانه باید حداقل ۲۰۰ میلیون تومان هزینه کرد، ادامه داد: روستاهای دارای جمعیت زیاد صاحب کتابخانه می شوند.

الهی تبار به برنامه ریزی های انجام شده برای ماه رمضان اشاره و با بیان اینکه باید از ماه رمضان به نحو مطلوب استفاده کرد، گفت: نهادهای حمایتی باید فعالیت خود را در ماه رمضان گسترش دهند.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی همدان نیز با بیان اینکه نیازهای اولیه جامعه برای رشد همگانی سیستم‌هاست و باید برای حرکت برنامه و مسیر داشت، گفت: برنامه تهیه شده باید پیش روی دولتمردان و مدیران قرار گیرد و ارزیابی بیرونی نیز بر مبنای همین برنامه باشد.

شهرام طهماسبی با بیان اینکه شوک‌های نفتی نتوانست به اقتصاد کشور کمک کند، افزود: براساس آمار ۷۰ درصد منابع در اختیار ۴ دهک پرقدرت جامعه از نظر اقتصادی است.

برنامه ریزی ها همچنان آن طور که باید اثر و نتیجه ندارد

وی با بیان اینکه برنامه ریزی ها همچنان آن طور که باید اثر و نتیجه ندارد، گفت: دولت باید زیرساخت‌های لازم را برای جامعه و فضای کسب و کار ایجاد کند تا با توجه به این فضا به توانمندی برسیم.

طهماسبی با تاکید بر اینکه اگر به برنامه‌ریزی توجه نشود و فهم درستی از مسائل اقتصاد مقاومتی نداشته باشیم همان نتیجه ای حاصل می‌شود که در گذشته حاصل شده بود، ادامه داد: دیدگاه باید مبتنی بر نظام برنامه‌ریزی و دیدگاه سیستمی باشد.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان همدان با بیان اینکه دولت تمام تلاش خود را برای کنترل شرایط به کار برده است، افزود: امنیت دادن به جامعه به خصوص بخش خصوصی برای رسیدن به کسب و کار بهتر حرکت ارزشمندی است که انجام شد.

باید عدالت اجتماعی را در فرهنگ و دین توسعه داد

وی با تاکید بر اینکه باید عدالت اجتماعی را در فرهنگ و دین توسعه داد، افزود: تا زمانی که زیرساخت اقتصادی درست شکل نگرفته باشد وضعیت کشور به همین شکل باقی می‌ماند.

معاون بودجه سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان همدان نیز با بیان اینکه در کارگروه امور اجتماعی ۴ موضوع به طور مجزا در نظر گرفته و برای آن کمیته‌هایی تشکیل شده است، افزود: موضوع ورزش و جوانان، زنان و خانواده، سرمایه و رفاه اجتماعی برای کارگروه در نظر گرفته شده است.

سیدمهدی وفایی با تاکید بر اینکه باید بعد از شناسایی‌ها و روشن شدن وضعیت موجود با تکنیک‌های مختلف تنگناها و چالش‌های هر بخش استخراج ‌شود، به تنگناهایی که در بخش ورزش  شناسایی شده اشاره کرد و گفت: به موضوع ورزش همگانی در وزارت ورزش و جوانان توجه کافی نشده است.

وی با بیان اینکه الگوهای اجتماعی نامناسب به کاهش تحرکات جسمی و ایجاد نابسامانی حرکتی منجر شده است، گفت: ساختار مدیریتی در بخش ورزش به خصوص ورزش بانوان محدودیت‌هایی دارد.

وفایی با بیان اینکه سرانه فضای ورزشی در مدارس پایین است و نهادهای ورزش دانشگاهی نیزبا سایر نهادهای ورزشی ارتباط کمی دارند، ادامه داد: اماکن و تجهیزات ورزشی معلولان با کمبود مواجه است.

وی با تاکید بر اینکه برنامه ها با مطالبات جوانان همخوانی ندارد و برخی قوانین و مقررات موجود متناسب با نیاز جوانان طراحی نشده است، گفت: توسعه علمی ورزش قهرمانی و ورزش حرفه‌ای، توسعه ورزش دانش‌آموزی و دانشجویی، توسعه ورزش سنتی کشور از راهبردهای برنامه ششم توسعه است.

[ منبع این خبر سایت مهر-استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «ظرفیت‌های مردمی و عمومی در تحقق اهداف برنامه ششم به کار گرفته شود» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات