۶۹ هزار روستایی لرستان از نعمت آب آشامیدنی سالم بهره‌مند‌ می‌شوند

سید سعید طاهری در گفتگو با خبرنگار مهر در سخنانی با اشاره به اجرای مجتمع های آبرسانی روستایی در لرستان اظهار داشت: در حال حاضر ۲۸ مجتمع آبرسانی روستایی در استان در دست اجرا است.

وی با بیان اینکه همچنین با اشاره به در دست اجرا بودن طرحهای آبرسانی روستایی در لرستان عنوان کرد: با اجرای این طرح ها بیش از ۶۹ هزار و ۹۰۰ نفر در روستاهای لرستان از نعمت آب آشامیدنی سالم بهره مند می شوند.

 معاون مهندسی و توسعه شرکت آب و فاضلاب روستایی لرستان اعتبار در نظر گرفته شده برای اجرای طرحهای آبرسانی روستایی لرستان را ۳۲۳ میلیارد ریال عنوان کرد و گفت: این میزان اعتبار از محل اعتبارات صندوق توسعه ملی تامین شده است.

طاهری از افزایش شاخص بهره مندی از آب در روستاهای لرستان با اجرای طرحهای در دست اجرای آبرسانی در استان خبر داد و گفت: با اجرای این طرح ها شاخص آبرسانی روستایی استان از ۶۱.۸ درصد به ۸۵ درصد طی امسال ارتقا خواهد یافت و این در حالیست که این شاخص در کشور ۷۲ درصد است.

وی با اشاره به مشکل کمبود آب آشامیدنی در ۴۸ روستای استان بیان داشت: این روستاها به دلیل خشکسالی های اخیر با کمبود آب مواجه شده اند که با اجرای طرح های اقتصاد مقاومتی در این حوزه به زودی از نعمت آب آشامیدنی سالم بهره مند خواهند شد.

[ منبع این خبر سایت مهر-استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «۶۹ هزار روستایی لرستان از نعمت آب آشامیدنی سالم بهره‌مند‌ می‌شوند» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات