وضعیت تامین آب در استان بوشهر بسیار بحرانی است/برداشت بی‌رویه آب از چاه‌ها

چاه آب مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای استان بوشهر گفت: مسدود کردن چاه‌های آب کشاورزی غیر مجاز از اولویت برنامه‌های شرکت آب منطقه‌ای است که برای این مهم ۳ تیم تخصصی با تجهیزات کامل راه‌اندازی شده است.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از بوشهر، شاهپور رجایی بعدازظهر امروز در نشست بررسی مسدود کردن چاه‌های کشاورزی غیر مجاز در استان بوشهر با بیان اینکه وضعیت تامین آب در استان بوشهر بسیاربحرانی است اظهار داشت: یکی از مهم‌ترین عوامل کم‌آبی در استان بوشهر خشکسالی‌های پی در پی و برداشت بی‌رویه آب از چاه‌های  این استان است.

وی بااشاره به اینکه مسدود کردن چاه‌های غیر مجاز آب در استان بوشهر مورد تاکید است تصریح کرد: سال گذشته 25 چاه غیر مجاز مسدود شد که امسال با برنامه‌ریزی انجام شده 800 چاه که فاقد پروانه بهره‌برداری و غیر مجاز هستند مسدود می‌شود.

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای استان بوشهر با اشار ه به تشکیل 3 تیم برای مسدود کردن چاه‌های کشاورزی غیر مجاز گفت: 3 تیم تخصصی با تجهیزات کامل برای مسدود کردن چاه‌های غیر مجاز کشاورزی در استان بوشهر تشکیل شده است.

رجایی با اشاره به مسدود کردن چاه‌های غیر مجاز که بعد از سال 1385 حفر شده‌اند تاکید کرد: طبق قانون چاه‌های غیرمجازی که بعد از سال 1385 حفر شده‌اند، همگی مسدود می‌شوند که 800 حلقه چاه در استان بوشهر شناسایی شده است.

وی با بیان اینکه بیشترین چاه غیرمجاز در دشتستان قرار دارد گفت: 491 حلقه چاه غیرمجاز در دشتستان شناسایی شده که در اولویت مسدود شدن قرار دارند.

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای استان بوشهر افزود: در شهرستان تنگستان 89، دشتی 79، جم 62 و دیر 47 حلقه چاه غیرمجاز  شناسایی شده که مسدود می‌شوند.

رجایی با بیان اینکه چاه‌های غیرمجاز استان بوشهر  130 میلیون متر مکعب اضافه برداشت آب از سفره‌های زیر زمینی دارند گفت: این حدود 40 درصد برداشت مجاز از آب استان بوشهر است.

انتهای پیام/

[ منبع این خبر سایت تنسیم-استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «وضعیت تامین آب در استان بوشهر بسیار بحرانی است/برداشت بی‌رویه آب از چاه‌ها» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات