راه‌اندازی موزه جهانی صلح در سردشت‌

موزه صلح فرماندار سردشت از راه‌اندازی موزه جهانی صلح در این شهر با کمک سازمانهای مردم‌نهاد خبر داد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از ارومیه، عزیز حسنی ظهر امروز در جلسه بررسی نحوه راه‌اندازی نخستین موزه جهانی صلح با رویکرد بمباران شیمیایی در این شهرستان اظهار داشت: به مناسبت سالگرد بمباران شیمیایی سردشت، انجمن گفتمان شرق طرح تأسیس موزه صلح این شهرستان را به‌منظور ثبت جهانی این فاجعه انسانی را در دستور کار خود قرار داده است.

وی افزود: تأسیس موزه صلح در سردشت باتوجه به جایگاه سازمان‌های مردم نهاد در فرهنگ‌سازی و روشنگری اذهان عمومی یک مطالبه مردمی تلقی می‌شود چرا که اگر انجمن‌ها به درستی و در چارچوب مقررات فعالیت کنند می‌توانند در افزایش سرمایه‌های اجتماعی از جمله اعتماد متقابل دولت و ملت تأثیر به سزایی داشته باشند.

حسنی تصریح کرد: سازمان‌های مردم نهاد به عنوان حلقه ارتباطی دولت و ملت به شمار می‌روند و نگاه دولت یازدهم به سازمان‌های مردم نهاد اعتماد محور است و از فعالیت‌های قانونی آنها با تمام توان حمایت می‌کند.

وی افزود: وجود رخوت در ادارات متولی شهرستان سردشت در تسهیل سازی فرایند تشکیل NGO ها و ترغیب جوانان یک واقعیت است که باید از ان جلوگیری کرد و این مشکل را برطرف ساخت.

فرماندار سردشت گفت: امید می‌رود با ایجاد بسترهای مناسب برای تشکیل سازمانهای مردم‌نهاد و شتاب بخشی به فعالیت آنها زمینه مشارکت همگان را در برنامه‌های مختلف اجتماعی، فرهنگی و غیره فراهم کرد.

حسنی اظهار داشت: شهرستان سردشت در طول دفاع مقدس در خط مقدم جنگ بود و مورد اصابت بمبهای شیمیایی نیز قرار گرفته است و شهیدان و جانبازان زیادی تقدیم انقلاب کرده است بنابراین ظرفیت بالقوه‌ای در این شهر برای راه اندازی موزه صلح وجود دارد که در اولویت اجرایی فرمانداری شهرستان نیز قرار می‌گیرد.

انتهای پیام/

[ منبع این خبر سایت تنسیم-استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «راه‌اندازی موزه جهانی صلح در سردشت‌» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات