دانشگاه‌های اردبیل راهکارهای علمی مبارزه با مواد مخدر را ارائه می‌کنند

معتاد شوش هروئین مصرف مواد مخدر لب خط معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه محقق اردبیلی گفت: دانشگاه‌های استان اردبیل با ترسیم راهکارهای جدید و علمی کردن مبارزه با مواد مخدر و نیز اجرای برنامه‌های پیشگیرانه نقش بسزایی در جلوگیری از مصرف مواد مخدر در جامعه دارند.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از اردبیل، عباس فنی‌اصل بعد از ظهر امروز در جلسه کارگروه دانشجویی کمیته فرهنگی و پیشگیری مبارزه با مواد مخدر استان اردبیل اظهار داشت: ایجاد کارگروه دانشجویی کمیته فرهنگی و پیشگیری مبارزه با مواد مخدر و حرکات در راستای اهداف آن از ضروریات امروزی است تا از آسیب‌های حاصل از مصرف مواد مخدر جلوگیری شود.

وی با اشاره به نقش دانشگاه‌ها در مبارزه با مواد مخدر تصریح کرد: دانشگاه‌ها با ترسیم راهکارهای جدید و علمی کردن مبارزه با مواد مخدر و نیز اجرای برنامه‌های پیشگیرانه نقش بسزایی در جلوگیری از مصرف مواد مخدر در جامعه دارند.

فنی‌اصل با تاکید بر ایجاد تعامل بین دانشگاه‌های استان در زمینه‌­های فرهنگی و پیشگیری افزود: برگزاری کارگاه‌­های آموزشی و نمایشگاه‌های آشنایی با آسیب‌های اجتماعی، انتشار بروشورهای آموزشی مشترک و شناسایی مباحث و مشکلات در زمینه دیگر آسیب‌های اجتماعی محیط‌های دانشجویی می‌تواند برنامه مشترک دانشگاه‌ها در این حوزه باشد.

معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه محقق اردبیلی گفت: مقرر شد با جمع‌آوری فعالیت­‌های دانشگاه‌های استان در مورد زمینه‌های آسیب شناسی، شیوع و برنامه‌های فرهنگی و پیشگیرانه جهت برنامه‌ریزی­‌های بعدی­، گزارش وضعیت موجود به نهادهای مربوطه ارسال شود.

وی بیان کرد: مرکز بهداشت، درمان و مشاوره دانشجویی دانشگاه محقق اردبیلی با برگزاری چندین کارگاه تخصصی تربیت کادر پیشگیری اولیه از اعتیاد به عنوان کانون اصلی تربیت کادر تخصصی استان مطرح است و در این حوزه اقدامات خوبی را انجام داده است.

انتهای پیام/

[ منبع این خبر سایت تنسیم-استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «دانشگاه‌های اردبیل راهکارهای علمی مبارزه با مواد مخدر را ارائه می‌کنند» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات