داد رئیس فدراسیون بسکتبال از اختلافات اهالی بسکتبال قم درآمد/بسکتبال بانوان قم داور ندارد

هیئت بسکتبال عدم حضور دو کاندیدا، یک انصرافی و داد مشحون از اختلافات موجود بین اهالی بسکتبال قم در سال‌های گذشته از مهمترین حواشی مجمع انتخاباتی هیئت بسکتبال قم بود.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از قم، امروز مجمع انتخاباتی هیئت بسکتبال استان قم بعد از گذشت ده ماه از اتمام دوره‌ ریاست حسن نادری با حضور محمود محشون رئیس فدراسیون بسکتبال، حسن عابدی مدیرکل ورزش و جوانان استان، روح الله رمضانی معاون توسعه امور ورزش، حمید نریمان رئیس گروه ورزش قهرمانی و حرفه‌ای اداره کل ورزش و جوانان در سالن اجتماعات این اداره کل با حضور سایر اعضاء  برگزار شد.

مجمع انتخاب رئیس هیئت بسکتبال استان قم با سخنرانی سرپرست هیئت بسکتبال، کاندیداهای احراز پست ریاست هیئت بسکتبال، مدیرکل ورزش و جوانان قم، رئیس فدراسیون بسکتبال و درنهایت مراسم رای گیری و معرفی رئیس هیئت بسکتبال قم به پایان رسید.

غیبت و انصراف کاندیدا

با توجه به هدایت هیئت بسکتبال استان قم با سرپرستی حاج اسماعلیی در طول ماه‌های گذشته و اعلام این که این مجمع با حضور پنج کاندیدا به انجام خواهد رسید انتظار بیشتری در میدان رقابت برای کسب سکانداری این هیئت ورزشی در این روز، مورد انتظار بود اما آنچه که بیشتر از همه به چشم آمد عدم حضور دو کاندیدا در انتخابات بود.

بسیاری از کارشناسان و اصحاب رسانه با توجه به این که هیئت بسکتبال استان قم ده ماه بدون رئیس اداره می‌شد براین عقیده بودند که رقابت برای تکیه زدن بر صندلی ریاست این هیئت ورزشی با حضور تمامی کاندیداها به انجام خواهد رسید که عدم حضور تمامی کاندیداها  خلاف آنرا به اثبات رساند.

تنها عدم حضور دو کاندیدا از نکات بارز در این مجمع نبود بلکه انصراف یکی از متقاضیان احراز پست ریاست هیئت بسکتبال قم از دیگر نکاتی بود که بودن وی مطمئنا بر فرایند انتخابات می توانست تاثیر گذار باشد.

از دیگر نکات برگزاری مجمع انتخابات هیئت بسکتبال قم تغییر ساعت برگزاری این مجمع در روز پیش از انتخابات بود که با وجود این موضوع که پیش از این  اعلام شده بود این مجمع ساعت 18 روز سه شنبه 18 خرداد ماه برگزار می‌شود نه تنها در این ساعت برگزار نشد بلکه با یک ساعت تاخیر نسبت به زمان اعلام شده آغاز به کار کرد.

حضور نماینده بسکتبال قم در دسته اول

محمود حاجی اسماعیلی به عنوان سرپرست هیئت بسکتبال قم در ابتدای این مجمع به ایراد سخن پرداخت و در سخنانی حضور نماینده استان قم در لیگ دسته یک کشور را دلیلی برای مطرح شدن دوباره استان قم در سطح بسکتبال کشور دانست.

وی عنوان کرد: روزی که هیئت را در دست گرفتیم با توجه به  6 یا  7 سالی که بسکتبال قم نماینده ای در سطح کشور نداشت تلاش کردیم نام قم را در عرصه بسکتبال کشور مطرح کنیم و بابت این موضوع از فدراسیون بسکتبال تشکر می کنیم که در حد توان به ما کمک کرد.

پرداخت هزینه‌ها از جیب بازیکانان

سرپرست سابق  هیئت بسکتبال قم افزود: از تمام ورزشکاران و مربیان تشکر می کنم که طول برگزاری مسابقات لیگ بسکتبال کشور بدون توقع مالی با ما همکاری داشتند و از جیبشان نیز هزینه کردند.

حاج اسماعیلی بیان کرد: در سایت ها این گونه اطلاع رسانی کردند که آقایان آمدند و تیم ما را به زیر گروه بردند اما من از دوستان رسانه ای خود می خواهم که با اطلاع نسبت به این موضوع اقدام به اطلاع رسانی کنند چون ما قانونا باید دسته 3 شرکت می کردیم و با بضاعت موجود خود به پلی آف دسته یک رسیدیم و در حال حاضر هم در دسته یک حضور داریم و این تیم سقوط نکرده است.

در بخش بانوان داور نداریم

مرتضی سخایی به عنوان یکی از دو نفر حاضر در رقابت برای تصاحب ریاست هیئت بسکتبال در تشریح برنامه های خود ضمن اشاره به این موضوع که در بخش بانوان هیچ داوری در استان قم در رشته بسکتبال وجود ندارد گفت: امیدواریم در بخش داوری نیز با همکاری دوستان ، تعداد داوران خود را به حد نصاب برسانیم.

خاک خورده‌های ورزش بسکتبال را برمی‌گردانیم

نامزد ریاست هیئت بسکتبال قم افزود: بنا به دلایلی و با سهل انگاری‌های صورت گرفته کسانی که خاک این رشته را خورده‌اند دور از بسکتبال قم قرار دارند و می خواهیم از حضور تمام ظرفیت بسکتبال قم استفاده کنیم و می‌خواهیم همه را به صحنه برگردانیم.

سخایی گفت:‌ به همان اندازه که نیروهای جوان و تازه نفس مهم و موثر است باید پیشکسوتان  را هم مهم تلقی کرد چرا که استان قم از ظرفیت‌های خوبی چه در گذشته و چه در زمان حال برخورداراست.

وی با طرح این مسئله که به دلایل وجود مشکلات مالی و نداشتن بازیکن کافی قصد حضور در لیگ‌های مختلف رده سنی بزرگسالان را در برنامه‌های اجرایی خود نداریم  تاکید کرد: تعدادی بازیکن پا به سن گذاشته داریم که می‌خواهیم از وجود آن‌ها در بخش مربیگری استفاده کنیم تا در آینده تیمی جوان و کاملا بومی در صورت جذب اسپانسر در لیگ داشته باشیم.

نامزد ریاست هیئت بسکتبال قم با اشاره به این موضوع که راه اندازی لیگ جوانان در سال گذشته کاری عظیم و پربازده بود که توسط فدراسیون انجام شد عنوان کرد:‌ ما سال گذشته به دلیل تغییر و تحولات نمی توانستیم تیمی در لیگ های پایه کشور داشته باشیم و امیدواریم در سال های آینده بتوانیم تیم های حاضر در مسابقات استانی خود را به 6 الی 8 تیم برسانیم و اگر اهالی بسکتبال دست یاری به ما ندهند نمی توانیم کاری انجام دهیم.

تصریح کرد: یکی از برنامه های ما به عنوان برنامه‌ی کوتاه مدت طراحی و برگزاری مسابقات استانی است حتی اگر تنها سه تیم برای شرکت در آن اعلام آمادگی کنند.

بسکتبال خیابانی در قم فقیر است

محمدصادق سلیمی پور دیگر نامزد ریاست هیئت بسکتبال استان قم نیز در بیان برنامه‌های خود در صورت احراز ریاست این هیئت ورزشی بیان کرد: برای توسعه ورزش بسکتبال سه برنامه مد نظر دارم که در سه حوزه کوتاه مدت،‌ میان مدت و بلند مدت تقسیم می‌شود.

وی افزود: در بخش کوتاه مدت، سعی در بومی کردن بسکتبال از طریق پایگاه‌های آموزشی، ایجاد کمیته استعدادیابی از میان جوانان علاقمند و دارای فیزیک مناسب، ایجاد فضا و تجهیزات برای گسترش بسکتبال خیابانی که قم در این زمینه بسیار فقیر است، تشکیل تیم‌های منتخب استان در تمامی رده‌های سنی، نظارت بر فعالیت‌های آموزشی بسکتبال در سطح استان از نظر کیفی، از جمله برنامه‌های کوتاه مدت من است.

در خصوص دانش مربیان، داوران و بازیکنان در قم با مشکل روبرو هستیم

سلیمی عنوان کرد: در بخش برنامه‌های میان مدت، برگزاری لیگ استانی بین پایگاه‌هایی که در برنامه کوتاه مدت ما فعال می‌شوند، پرورش استعدادهای درخشان بسکتبال از میان برترین‌های مسابقاتی که برگزار می‌شود، ایجاد زمینه مناسب جهت جذب اسپانسر برای شرکت در لیگ‌های کشوری و تشکیل دوره‌های آموزشی برای ارتقای سطح داوران، مربیان و بازیکنان که در این بخش نیز در قم مشکلات زیادی داریم از برنامه‌های که است که به دنبال اجرایی کردن آن هستم.

وی تاکید کرد: در بخش برنامه‌های بلندمدت، شرکت تیم‌های قمی در مسابقات کشوری با هدف کسب عنوان، پرورش مربیان و داوران در سطح ملی، برگزاری منظم و باکیفیت لیگ استانی که البته قبلا به صورت مقطعی و نامنظم بوده و نمی‌توانستیم روی آن حسابی باز کنیم و شرکت یک تیم بزرگسال متشکل از بازیکنان بومی و دارای اسپانسر در لیگ حرفه‌ای کشور را در برنامه خود دارم.

سپس رای گیری از حضار انجام شد و مرتضی سخایی از مجموع 14 رای با کسب 10 رای رییس هیئت بسکتبال قم شد. سلیمی پور در این مجمع رای نیاورد و 4 رای سفید به گلدان انداخته شد.

حضور در لیگ کشور، خواسته استان است

حسن عابدی به عنوان دبیرمجمع انتخاباتی هیئت بسکتبال قم اظهار داشت:‌ سهم بسکتبال استان قم در دو بخش مردان و زنان از تعداد 40 هزار نفری ورزشکاران استان قم، بسیار کمرنگ است و این قابل قبول نیست.

وی بیان کرد: هدایت و مدیریت تیم هیئت بسکتبال استان قم که در حال حاضر در لیگ دسته یک مردان کشور حضور دارد از خواسته‌های اداره کل ورزش و جوانان است.

اختلافات اهالی بستکبال داد رئیس فدراسیون بسکتبال را در آورد

محمود مشحون رئیس فدراسیون بسکتبال نیز در جلسه امروز  مجمع انتخاب رئیس هیات بسکتبال قم دادش از اختلافات اهالی بسکتبال قم درآمد و گفت: زمانی عده‌ای برای قم در لیگ برتر تیم دایر کردند و بسیار برای آن زحمت کشیدند اما بدلیل اختلاف‌ها و همگام حرکت نکردن در بسکتبال قم، ارزش والای خیلی از موقعیت‌ها را از دست داده و امروز به جایی رسیدیم که نیروی انسانی موجود جوابگوی بسکتبال استان قم نیست.

انتهای پیام/

[ منبع این خبر سایت تنسیم-استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «داد رئیس فدراسیون بسکتبال از اختلافات اهالی بسکتبال قم درآمد/بسکتبال بانوان قم داور ندارد» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات