80سازمان مردم نهاد در حوزه بانوان هرمزگان فعالیت دارد

یعقوب نژاد مدیرکل امور بانوان استانداری هرمزگان با اشاره به فعالیت بیشاز ۸۰نهاد مردم نهاد در حوزه بانوان استان گفت: افزایش آگاهی و توانمندسازی بانوان مهمترین راهکار برای پیشگیری و کاهش آسیب‌های اجتماعی است.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از بندرعباس، زهرا  یعقوب‌نژاد بعد از ظهر امروز در حاشیه برگزاری کار گاه تربیت آموزشگر محلی با اشاره به لزوم انسجام‌بخشی و ارتباط دوسویه بین تشکل‌ها و دولت‌ اظهارداشت: هدف از طرح مشارکت فعالانه تشکل‌ها در امر انتقال آموزش‌ها و مهارت‌های مورد نیاز به خانواده مخصوصا" زنان خانه دار است
وی در ادامه بیان داشت: بیش از  80 سازمان مردم نهاد در حوزه زنان وخانواده هرمزگان فعالیت دارند که می‌توان از آن به عنوان یک ظرفیت در این بخش نام برد.
مدیر کل امور بانوان و خانواده استانداری تصریح کرد: برگزاری کارگاه تربیت آموزشگر محلی در استان سبب تقویت مشارکت سازمان های مردم‌نهاد در حوزه زنان  می شود.
یعقوب نژاد با اشاره به اعتماد مردم به تشکل‌های غیردولتی، افزود: این سازمان ها می توانند با انعکاس مطالبات و خواسته‌های مردم در حوزه‌های مختلف در بین جامعه و نهادهای دولتی  فرهنگ‌سازی کنند.

وی با اشاره به آسیب‌های اجتماعی موجود در حوزه زنان سرپرست خانوار و بدسرپرست در استان اعم از بیکاری، عدم استقلال مالی، خشونت خانگی، کمبود امکانات رفاهی و تفریحی، گفت: افزایش سطح آگاهی و توانمند سازی بانوان در مسائل اجتماعی، فرهنگی و حقوقی، همچنین تشویق آن‌ها به حضور و نقش آفرینی در اجتماع و تقویت کار گروهی و جمعی در بین زنان مهمترین راهکار برای پیشگیری از این آسیب‌ها به شمار می‌آید.

انتهای پیام/

[ منبع این خبر سایت تنسیم-استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «80سازمان مردم نهاد در حوزه بانوان هرمزگان فعالیت دارد» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات