دولت اقدامات عربستان را به سازمان كنفرانس اسلامی گزارش دهد

به گزارش خبرنگار مهر محمد علي پور مختار نماينده مردم كبودر آهنگ درمجلس شورای اسلامی در نطق میان دستور خود، گفت: مجلس نیازمند اصلاح ساختاری است تا بتواند کارآمدی خود را ارتقا دهد؛ گرفتار بودن نمایندگان در بین مشکلات و مطالبات فردی و عمومی، توقع برای رفع نیازهای عمرانی و خدماتی حوزه انتخابیه ها و به تعبیری جا به جا شدن مسئولیت های نمایندگان با مسئولان اجرایی آنها را از پرداختن به مسایل اساسی و ریشه ای بازداشته است.

نماینده مردم بهار و کبودرآهنگ در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: مجلس در این دوره باید با هماهنگی دولت، طرح استانی شدن انتخابات را به سامان برساند، باید جایگاه و شأن نمایندگی همچون موضوعی که مقام معظم رهبری به آن اشاره کردند، تعیین و تثبیت شود تا با صرف وقت کافی به قانون گذاری و اصلاح قوانین مزاحم و مضر به حال اقتصادی مقاومتی پرداخته شود.

این نماینده مردم در مجلس دهم، تصریح کرد: مجلس باید وضعیت پولی و مالی و به ویژه نظام بانکی و بانکداری را سامان دهد و بعد نظارتی خود را به ویژه نحوه اجرای سیاست های اقتصاد مقاومتی تقویت کند و در تصویب لایحه برنامه ششم توسعه ملاحظه واقعیات و نگاه عملیاتی و لازم الاجرا شدن آن را مدنظر قرار دهد تا قابلیت ارزیابی 6 ماهه از روند اجرای قانون برنامه از انحراف آن جلوگیری و ضامن نیل به اهداف تعریف شده باشد.

پورمختار تاکید کرد: نمایندگان باید با حفظ روحیه انقلابی در خود و جامعه به اجرای منویات امام راحل (ره) و رهبر معظم انقلاب و مقابله با زیادی خواهی های دشمنان به خصوص شیطان بزرگ آمریکای جنایتکار اهتمام ویژه ای داشته باشند.

وی ضمن تشکر از تلاش های صورت گرفته توسط دولت یازدهم تصریح کرد: در شرایطی در سال پایانی دولت یازدهم هستیم که انتظار می‌ رود دولت در جهت خروج از رکود و پایان بخشیدن به مشکلات واحدهای تولیدی ناشی از رکود و مستقل کردن آنها گام ‌های اساسی را بردارند.

نماینده مردم بهار و کبودرآهنگ در مجلس دهم یادآور شد: ارائه و اجرای برنامه مشخص، منسجم و فوری جهت حمایت از تولید داخل، اصلاح نظام بانکی، کاهش سود، الزام واحدها به سرمایه‌گذاری در بخش تولید و حمایت جدی از اقتصاد مقاومتی، حمایت از سیاست جمعیتی با اعطای وام ازدواج وایجاد اشتغال از دیگر مواردی است که انتظار است تا توسط دولت محقق شود.

وی افزود: دولت در سال پایانی خود قرار دارد. انتظار است که به فوریت به مسائلی همچون خروج از رکود و پایان بخشیدن به خواب زمستانی واحدهای تولیدی که غرق در مشکلات و آثار رکود هستند، رسیدگی شود. بدیهی است حل مشکل اشتغال در گرو تحقق این امر مهم است.

وی با اشاره به اقدامات کینه توزانه و ضد اسلامی دولت عربستان در جلوگیری از برگزاری حج توسط خیل مشتاقان ایرانی اظهارداشت: لازم است دولت این اقدامات را به سازمان کنفرانس اسلامی و دولت‌های اسلامی برساند تا از اصل ماجرا و چگونگی برخورد عربستان مطلع شود.

[ منبع این خبر سایت مهر-سیاسی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «دولت اقدامات عربستان را به سازمان كنفرانس اسلامی گزارش دهد» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات