خون شیخ نمر، آتشی که دامنگیر آل سعود شده است

  خون شیخ نمر

تبیان به نقل از گزارش خبرگزاری شبستان؛ "روسیا الیوم" در مقاله ای به قلم "محمد الطاهر" نوشت: عربستان سعودی سعی دارد با بهره کشی از وزنه سیاسی، نظامی و اقتصادی خود با چالش های موجود و حفظ برای ثبات منطقه خلیج فارس به نفع خود تلاش می کند.

آنگونه که به نظر می رسد پیمانه «ریاض» در پی تسلط جنبش انصارالله بر «صنعاء» در سال (2014) و «عدن» در اوایل سال (2015) پر شد و «ریاض» از ماه مارس سال گذشته خود را در باتلاق جنگ «یمن» گرفتار کرد.

رژیم سعودی، پبروزی جنبش انصارالله، ارتش و کمیته های مردمی یمن در این جنگ را کابوس و تهدیدی نابود کننده برای ثبات داخلی و تمامیت ارضی خود می بیند؛ از این رو در صدد اعلام جنگ سیاسی و نظامی علیه «تهران» برآمد.

نکته قابل توجه اینکه نزاع «عربستان سعودی» با ایران اخیرا بعد پیچیده تر و خطرناکتری یافته است، زیرا عناصر تروریستی «داعش» و «القاعده» و دیگر گروههای تروریستی در «عراق» و «سوریه» و «لبنان» در صف«عربستان سعودی» می جنگند و در عین حال این دو گروه تروریستی، امنیت و ثبات «عربستان» را تهدید کرده و یک خطر جدی برای متحدان آن در «یمن» به ویژه در مناطق جنوبی به شمار می روند.

«عربستان» در مورد مبارزه با خطر «داعش» و «القاعده»، در تنگنا قرار گرفته است، زیرا این دو گروه تروریستی، نیروی اصلی در برخورد با دشمنان این کشور در «عراق» و «سوریه» به شمار می روند، همچنین این دو گروه شامل تعداد زیادی از سعودی ها بوده و این موضوع، «ریاض» را در محظوریت امنیتی قرار می دهد و با این وجود، به خاطر آنکه این دو گروه تروریستی مانعی بر سر راه انصارالله و کمیته های مردمی یمن هستند، مقابله با آنها را واگذاشته است.

«ریاض» در آغاز سال جاری به زعم خود پیام قاطعی را به دوستان و دشمنانش ارسال کرد و حکم اعدام «شیخ نمر» روحانی مبارز شیعی را همراه با 47 نفر دیگر اجرایی کرد.

اجرای حکم اعدام «شیخ نمر» موجی از اعتراض های منطقه ای و بین المللی را به دنبال داشت؛ به گونه ای که «أیمن الظواهری» در پاسخ به اعدام افراد خود، به حمله علیه «عربستان سعودی» تحریک کرد و حتی به سرنگونی رژیم آل سعود فرا خواند.

واکنش های تندی نسبت به مقامات سعودی در اعدام «شیخ نمر» به طور پیاپی نشان داده شد و به طور قابل توجهی به درگیری های فرقه ای در منطقه دامن زده شد که در حرکت مبارزین شیعه در «عراق» و بالا بردن عکس «شیخ نمر» در مبارزه علیه «داعش» بازتاب یافت. آنها در بیان ارتباط سعودی ها با این دو گروه تروریستی در فضای مجازی نوشتند که جنگ در «فلوجه» علیه افراطی ها در واقع برای انتقام از «عربستان» در اعدام «شیخ نمر» بوده است.

در همین راستا، به نظر می رسد که نفرین «شیخ نمر» ادامه خواهد داشت و همراه با فتنه «داعش» به شعله ور شدن آتش درگیری های فرقه ای در بیش از یک کشور دامن میزند. این آتش اگر کنترل نشود، دامن «عربستان سعودی» را گرفته و شاهد ویرانی ها و خونریزیهای روز افزون خواهیم بود.


خبرگزاری شبستان :: Shabestan News این مطلب صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای بازنشر شده و محتوای آن لزوما مورد تایید تبیان نیست . اگر در خصوص این موضوع سوالی داشتید، به مشاوره تبیان مراجعه نمایید .

[ منبع این خبر سایت تبیان-شیعیان می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «خون شیخ نمر، آتشی که دامنگیر آل سعود شده است» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات