سوره ممتحنه باید مانیفست روابط خارجی نظام باشد

به گزارش ایرنا، آیت الله سید احمد علم الهدی روز سه شنبه در جلسه تفسیر قرآن ویژه ماه مبارک رمضان در مهدیه مشهد با بیان اینکه مسلمانان هر کجا از قرآن فاصله می گیرند ضربه می خورند تاکید کرد که سوره ممتحنه مسیری است که مسئولان سیاست خارجی باید پیش بگیرند.
وی اظهار کرد: نگاه به بیرون از جامعه مسلمانان بر اساس تبری و مبتنی بر دو حرکت دشمن شناسی و دشمن ستیزی است.
وی گفت: بر این اساس باید بنای برخورد با کفر، ناسازگاری با استکبار و جنگ با دشمن را داشت لذا تبری با این رویه که مسلمان با استکبار دست بدهد و به روی وی بخندد، منافات دارد.
امام جمعه مشهد افزود: سوره ممتحنه در برابر بینش خاصی است که در داخل به وجود آمده و برخی جریان های سیاسی کشور چشم ها را به دروازه های اروپا و آمریکا دوخته اند و گمان می کنند مشکلات را باید در آنجا حل کرد.
وی اظهار کرد: خداوند در قرآن ناکامی، شکست و ذلت دشمنان را نوید می دهد و بر اساس آن کیفیت ارتباط با آنان را در سوره ممتحنه تشریح می کند.
وی گفت: بر اساس قرآن دشمن در برابر بینش متدینان و مومنان سعی می کند با یک ظاهر پر شکوه، صلابت خود را اثبات کند و این مسئله همواره در طول تاریخ اتفاق افتاده است.
آیت الله علم الهدی افزود: امروز نیز آمریکا، اروپا و رژیم صهیونیستی با تجهیزات و ثروت اقتصادی سعی می کند خود را پر هیبت نشان دهد و کسانی نیز در داخل هستند که صلابت دشمن ، آنها را کور می کند.
عضو مجلس خبرگان رهبری، کفر ستیزی را یک اصل دانست و اظهار کرد: مسلمانان هیچگونه وصلتی با دشمن نباید داشته باشند و در برخورد با دشمن و کسانی از دشمن که ادعای مسلمانی می کنند باید کاملا محتاط بوده و با یهود عداوتی خاص داشته باشند.
امام جمعه مشهد افزود: بر اساس قرآن باید با بیگانگان محتاطانه برخورد کرد و آنها را امتحان نمود.
وی اظهار کرد: نباید در برابر یک مقاله ای که در آمریکا منتشر می شود و با سیاست های نظام هماهنگ است به تجلیل و کرنش آن برآمد و چشم بسته آن را پذیرفت.

* سیاست داخلی اسلام مبتنی بر نصیحت و خیر اندیشی است
نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی گفت: بدترین مسئله ضد ارزشی در درون نظام این است که مردم و جریان ها برای رسیدن به قدرت بر یکدیگر سرعت بگیرند و سعی کنند دیگران را کنار بزنند.
آیت الله علم الهدی با بیان اینکه اصل سیاسی داخلی اسلام مبتنی بر نصیحت است، افزود: در مقام نقد مسئولان باید اصل بر خیراندیشی باشد و این امر با قدرت یابی و مسلط شدن یک حزب منافات دارد.
امسال در طرحی هماهنگ از سوی اداره کل تبلیغات اسلامی خراسان رضوی طی ماه مبارک رمضان در 1500 مسجد این استان جلسه تفسیر سوره ممتحنه برگزار می شود.
7500/ 6053

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-سیاسی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «سوره ممتحنه باید مانیفست روابط خارجی نظام باشد» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات