احیای دولتخانه صفوی یک فرصت طلایی برای قزوین در راستای جذب گردشگر است

به گزارش ایرنا به نقل از اداره کل روابط عمومی استانداری ، فریدون همتی روز سه شنبه در دیدار با معاون سازمان میراث فرهنگی کشور افزود:باید تلاش لازم صورت گیرد تا موانع بر سر راه اجرای این پروژه مهم که به عنوان اساس و پایه شهر قزوین دارای جایگاه ملی نیز می باشد ،برداشته شود.
وی اظهار داشت:در خصوص بازسازی این مجموعه عظیم و با اهمیت تاریخی متاسفانه بعد از انقلاب اقدامی صورت نگرفته و در این خصوص میراث فرهنگی کوتاهی کرده است ولی انجام این امر در حال حاضر به عنوان فرصتی مناسب برای استان می باشد.
همتی ادامه داد: با یک رویه کارشناسی زمانبندی مناسبی در خصوص مراحل اجرایی این پروژه لحاظ شود وضرورت دارد تا با تدوین و ترسیم یک نقشه کاری ،چشم انداز احیا و بازسازی این مجموعه بطور اصولی انجام شود تا در اولویت بودجه سالجاری استان مد نظر قرار گیرد.
نماینده عالی دولت در استان تاکید کرد: با توجه به اهمیت اجرای پروژه دولتخانه صفوی در قزوین ضرورت دارد تا به عنوان یک امر اولویت دار و ویژه در سفرهیات دولت به استان جهت تصویب نهایی مطرح شود.
وی از دستگاه های متولی اجرای این پروژه خواست تا ظرف مدت دو ماه نقشه ی اجرایی آن را طراحی کنند تا با مشارکت و همراهی دستگاه های متولی مراحل اجرایی آن آغاز گردد.
استاندار قزوین در ادامه سخنان خود در خصوص تعیین تکلیف برای مرمت و ساماندهی برخی از اماکن مسکونی شهر قزوین که جزو آثار تاریخی و ملی ثبت شده می باشند نیز تاکید کرد.
وی ادامه داد: برای ساماندهی این منازل مسکونی جلسه ای با حضور دستگاه های مربوطه و مالکان آنها تشکیل و تصمیم گیری مناسب اتخاذ شود.
همتی همچنین در خصوص ساماندهی خیابان شهدا(سپه سابق)نیز از شهردار قزوین خواست تا این امر بطور جدی در برنامه امسال شهرداری قرار گیرد.
تدوین یک برنامه مناسب برای مدیریت باغستان های قزوین با هدف حفاظت و تداوم حیات این مکان ها از دیگر تاکیدات استاندار دراین دیدار بود.
6128/7389

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-فرهنگی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «احیای دولتخانه صفوی یک فرصت طلایی برای قزوین در راستای جذب گردشگر است» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات