آذربایجان شرقی ظرفیت‌های خوبی برای توسعه گردشگری دارد

عبدالرضا رحمانی فضلی روزسهشنبه در بازدید از هتل در حال ساخت لاله پارک در تبریز، در گفت‌وگو با خبرنگاران، افزود: مقتضیات موجود برای توسعه گردشگری از جمله تاریخ، فرهنگ و طبیعت زیبا در آذربایجان شرقی موجود است و باید موانع را در این حوزه رفع کنیم.
وی، جذب گردشگر را در توسعه فرهنگی، ارزآوری و ایجاد اشتغال برای کشور موثر دانست و گفت: ساخت مراکز اقامتی و خدماتی برای گردشگران به ویژه با سرمایه‌گذاری بخش خصوصی نویدبخش فعالیت‌های خوبی در حوزه گردشگری است.
وزیر کشور با بیان این که دولت مصمم به حمایت و تقویت بخش گردشگری است، افزود: خوشبختانه استاندار آذربایجان شرقی هم به صورت جدی پیگیر این موضوع است و همه دستگاه‌های مرتبط با موضوع هم باید فضایی مهیا کنند که مردم برای فعالیت در این زمینه ترغیب شوند.
رحمانی فضلی همچنین از یک کارگاه قالی‌بافی در تبریز بازدید کرد و در جریان توانمندی‌های فعالان صنعت قالی‌بافی و فرش دستباف آذربایجان شرقی قرار گرفت.
وی در این بازدید هم با اشاره به انتخاب تبریز به عنوان شهر جهانی فرش دستباف، لزوم استفاده از همه ظرفیت‌های صنعت فرش با همکاری دستگاه‌های اجرایی و فعالان بخش خصوصی را مورد تاکید قرار داد.
وزیر کشور همچنین از فعالان صنعت فرش تبریز و آذربایجان شرقی قدردانی کرد و با یادآوری نقش آنان در عرصه اقتصاد مقاومتی، بر تلاش جدی صنعتگران فرش در ورود به بازارهای جدید جهانی و حفظ جایگاه برتر تبریز و آذربایجان شرقی در حوزه صنعت فرش تاکید کرد.
وزیر کشور برای سفر دو روزه کاری با محوریت انتخاب آذربایجان شرقی به عنوان پایلوت اقتصاد مقاومتی سفر دو روزهای بهتبریز داشت.
518

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-فرهنگی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «آذربایجان شرقی ظرفیت‌های خوبی برای توسعه گردشگری دارد» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات