تلاش‌های دقیقه 90برای تشویق مردم انگلیس برای ثبت‌نام در همه‌پرسی 23ژوئن

به گزارش ایرنا، حامیان ادامه حضور انگلیس در اتحادیه اروپا از جمله دیوید کامرون نخست‌وزیر این کشور، نگران از نتایج همه‌پرسی 23ژوئن با توجه به افزایش حمایت‌ها از 'برگزیت' در طی هفته‌های اخیر هستند.
نتایج نظرسنجی‌های انجام‌شده توسط موسسه‌های ' آی سی‌ام' ، 'یوگو' ، ' پنل بیس ' و 'او آر بی ' در آستانه برگزاری همه‌پرسی خروج انگلیس از اتحادیه اروپا، نشانگر افزایش حمایت ها از کمپین حامی برگزیت است.
مردم انگلیس تا نیمه‌شب امشب ( سه‌شنبه ) این فرصت را خواهند داشت که بتوانند برای همه‌پرسی 23ژوئن به‌صورت آنلاین ثبت‌نام کنند.
براساس گزارش کمیسیون انتخابات انگلیس در روز سه‌شنبه، از زمان شروع فعالیت کمپین‌ها حامی و مخالف برگزیت در 15 ماه 'می ' گذشته تاکنون، یک‌میلیون و 350 هزار نفر به جمع کسانی که قبلا ثبت نام کرده بودند، پیوسته اند.
به گفته کمیسیون انتخابات انگلیس، بیشتر افرادی که به دنبال تبلیغات کمپین‌ها ثبت‌نام کرده‌اند افرادی در رده سنی بین 18 تا 35 سال بوده‌اند.
گزارش این کمیسیون مؤید آن است که در روز دوشنبه گذشته، 226 هزار نفر برای شرکت در همه‌پرسی ثبت‌نام کرده‌اند که سن 150 هزار نفر از آنها زیر 35 سال است.
براساس پیش‌بینی‌های صورت گرفته، انتظار می‌رود که شماری زیادی از مردم انگلیس به‌خصوص افراد جوان و افراد مردد تا پایان وقت تعیین‌ شده امروز ( سه شنبه ) اقدام به ثبت‌نام کنند.
گزارش‌های منتشرشده حاکی از آن‌ است که نزدیک به 7.5 میلیون نفر یا 15 درصد از واجدین شرایط، تاکنون ثبت‌نام نکرده‌اند .
در انتخابات پارلمانی ماه 'می' سال گذشته میلادی در آخرین روز ثبت‌نام بیش نزدیک به 500 هزار نفر برای شرکت در این انتخابات ثبت‌نام کرده بودند.
براساس گزارش های رسمی، شمار واجدین شرایط را دادن رأی در همه‌پرسی 23 ژوئن بیش از 46 میلیون نفر است که در انتخابات پارلمانی سال گذشته میلادی انگلیس، 31 میلیون نفر یا 66 درصد از واجدین شرایط ،در این انتخابات شرکت کردند.
'جنی واتسون' یک مقام کمیسیون انتخاباتی انگلیس گفته است کسانی که تاکنون اقدام به ثبت‌نام در همه‌پرسی 23 ژوئن نکرده‌اند تنها امروز ( سه‌شنبه ) شانس ثبت نام دارند و در غیر این صورت شانس شرکت در این‌همه پرسی تاریخی را از دست خواهند داد.
وی عنوان کرد: برآورد ما این است که 7.5 میلیون نفر از واجدین شرایط هنوز ثبت‌نام نکرده‌اند که شمار زیادی از آنها جوان هستند که در حدود 15 درصد از کل واجدین شرایط را در برمی گیرند.
اهمیت این مساله از آن نظر است که براساس نظرسنجی‌های صورت گرفته، احتمال اینکه جوانان به ادامه حضور انگلیس در اتحادیه اروپا رأی دهند دو برابر سایر افراد در سنین دیگر است.
براساس این نظرسنجی‌ها، تنها نیمی از افراد بالای 65 سال احتمال دارد که به ادامه حضور انگلیس در اتحادیه اروپا رأی دهند و گفته می شود اکثر این افراد تاکنون ثبت نام کرده اند.
به گفته تحلیل گران، با توجه به نتایج نظرسنجی‌های صورت گرفته، به دلیل رقابت بسیار نزدیک حامیان و مخالفان برگزیت، آرای خاکستری به ویژه آرای جوانان نقش اساسی در سرنوشت همه‌پرسی 23ژوئن ایفا خواهند کرد.
براساس نظرسنجی صورت گرفته توسط موسسه' پنل بیس ' که روز سه‌شنبه منتشر شد، 50 درصد از مردم از برگزیت حمایت و 43 درصد با آن مخالفت کرده‌اند.
میزان آرای افراد مردد در این نظرسنجی در حدود 7 درصد بوده است.
بنابر اعلام موسسه یوگو ، 43 درصد شرکت کنندگان در نظرسنجی صورت گرفته، خواهان ماندن انگلیس در اتحادیه اروپا بودند که در مقایسه با نظرسنجی قبلی این موسسه دو درصد افزایش یافته است. در مقابل، 42 درصد انگلیسی ها موافق خروج کشورشان از اتحادیه اروپا هستند که در مقایسه با نظرسنجی قبلی یک درصد کاهش یافته است. این نظرسنجی روزهای پنجم و ششم ژوئن (یکشنبه و دوشنبه) انجام شد و دو هزار و یک نفر در آن شرکت داشتند.
موسسه نظرسنجی ' او آر بی'، نیز اعلام کرد 48 درصد مردم انگلیس می خواهند که کشورشان همچنان عضو اتحادیه اروپا بماند و 47 درصد نیز خواستار خروج کشورشان از این اتحادیه هستند. فاصله بین طرفداران و مخالفان خروج انگلیس از اتحادیه اروپا بسیار نزدیک شده است. در نظرسنجی قبلی که 30 'می' صورت گرفته بود، این اختلاف پنج درصد بود.
در همین حال گفته می شود حمایت صریح و یکپارچه حزب کارگر و هواداران آن و نیز اتحادیه های کارگری نقش تعیین کننده ای در نتیجه همه پرسی خروج انگلیس از اتحادیه اروپا خواهند داشت.
برخلاف حزب کارگر، توافق دیوید کامرون با رهبران اروپایی و اعلام برگزاری همه‌پرسی خروج انگلیس از اتحادیه اروپا، سبب آشکار شدن شکاف و دودستگی عمیق در میان اعضای کابینه و حزب محافظه‌کار انگلیس بر سر ادامه حضور این کشور در این اتحادیه شده است.
کامرون روز سه شنبه در گفت وگو با خبرنگاران به برخی از استدلال های رقبای خود حمله کرد و آنها را غیرواقعی دانست.
وی در پاسخ به سوال یک خبرنگار که پرسید آیا نگران باخت است، گفت :«به هیچ وجه. چیزی که من نگران آن هستم ، چیزی که مرا نگران می کند این است که به مردم چیزهایی گفته می شود که صحیح نیستند.»
براساس نظرسنجی صورت گرفته توسط موسسه اوپینیوم، 69 درصد از حامیان حزب کارگر از ادامه حضور انگلیس در اتحادیه اروپا و تنها 25 درصدشان از برگزیت حمایت می‌کنند.
نتایج نظرسنجی موسسه 'اوپینیوم' همچپنین حاکی از حمایت 59 درصدی لندنی‌ها از ادامه حضور انگلیس در اتحادیه اروپا است .
بررسی صورت گرفته توسط موسسه 'اوپینیوم ' بیانگر آن است که حمایت گسترده حامیان صادق خان شهردار مسلمان لندن و عضو ارشد حزب کارگر از ادامه حضور انگلیس از اتحادیه اروپا نقش مهمی در کاهش گرایش ساکنان پایتخت انگلیس به برگزیت داشته است.
در انتخابات شهرداری لندن که در پنجم ماه 'می ' برگزار شد، صادق خان توانست 45 درصد از آرای مردم را به دست آورد و رقیب اصلی‌اش را از حزب محافظه‌کار شکست دهد.
'جرمی کوربین' رهبر حزب مخالف کارگر ضمن درخواست از هواداران این حزب برای حمایت گسترده از حضور انگلیس در اتحادیه اروپا در همه پرسی 23 ژوئن گفته است: مردم انگلیس با یک انتخاب تاریخی مواجه هستند.
اروپام**4**1552

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-سایر می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «تلاش‌های دقیقه 90برای تشویق مردم انگلیس برای ثبت‌نام در همه‌پرسی 23ژوئن» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات