مراکز خیریه به حمایت از خانواده زندانیان بشتابند

  حمایت از خانواده زندانیان

تبیان به نقل از گزارش خبرگزاری شبستان از قزوین به نقل از روابط عمومی دادگستری استان قزوین، جمال انصاری در مجمع عمومی انجمن حمایت از زندانیان استان بیان کرد: با وجود تعدد موسسات خیریه و مراکز حمایتی در استان، واقعیت آن است که خانواده های زندانیان در چتر حمایتی آنها نیستند و ما همچنان نیازمند اندیشه خیر خیرین برای تکمیل شدن این چرخه هستیم.

وی با اشاره به ناپایداری منابع درآمدی انجمن حمایت از زندانیان اضافه کرد: انجمن حمایت از زندانیان گرچه فعالیتی اجتماعی است ولی مدیران آن به دنبال افزایش درآمدهای آن هستند.

رئیس کل دادگستری استان قزوین ادامه داد: گرچه عملکرد این انجمن نشان دهنده رشد و تحول محسوسی است، اما پایداری آن به خاطر وابستگی به کمک دستگاه ها و بعضی مراجع در نوسان است و ممکن است انجمن را دچار تغییر کند، بنابراین انتظار داریم دستگاه های مربوط در جهت یابی منابع درآمدی و استمرار آن با ما همکاری کنند.

 وی گفت: آنچه در گزارش عملکرد انجمن حمایت از زندانیان استان ارایه شد نشان دهنده رشد و گردش مالی انجمن و رشد حمایت از خانواده های زندانیان است که خود مهمترین فلسفه تشکیل این نهاد است.

انصاری تصریح کرد: عوامل اجرایی این انجمن محور حرکت آن هستند و امیدواریم همانطور که در بخشی از مولفه های استانی خود در کشور جایگاه ویژه ای دارند در مجموع عملکرد خود نیز نهادی اثرگذار در کمک به گروه هدف بوده و خدمات ارزنده ای به خانواده های زندانیان ارائه کنند.

در ادامه دادستان عمومی و انقلاب قزوین اظهار کرد: گرچه بخشی از زندانیان افراد مخل نظم و امنیت عمومی و هنجار شکن هستند که محصور کردن آنها در زندان تنها چاره کار است ولی حقوق خانواده های آنان در جامعه باید تأمین شود.

حجت الاسلام اسماعیل صادقی نیارکی افزود: در حال حاضر حدود 4 هزار زندانی در استان داریم که 60 درصد آنها متأهل و سرپرست خانوار هستند و خانواده های آنان در معرض آسیب قرار دارند، از این رو انجمن حمایت از زندانیان دارای اهمیت است تا آنها را از آسیب حفظ کند.

وی اضافه کرد: ماهیت این انجمن کاملا با ستاد دیه متفاوت است به گونه ای که در ستاد دیه سالی یک بار با برپایی جشن گلریزان وجوهاتی از خیرین برای آزادی زندانیان جرائم غیر عمد دریافت می شود در حالی که ماموریت ذاتی انجمن این نیست و با فعالیتی بالغ بر 50 سال به دنبال حمایت از زندانیان و خانواده های آنان است.

دادستان عمومی و انقلاب قزوین خاطر نشان کرد: براساس اساسنامه این انجمن باید سالی یک بار گردهمایی داشته و از گزارش های عملکردی و اقدامات صورت گرفته بازرس هم انتخاب می شود.


خبرگزاری شبستان :: Shabestan News این مطلب صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای بازنشر شده و محتوای آن لزوما مورد تایید تبیان نیست .

[ منبع این خبر سایت تبیان-قرآن می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «مراکز خیریه به حمایت از خانواده زندانیان بشتابند» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات