روش های پیشگیرانه در زمینه امربه معروف ونهی ازمنکر مورد تاکید باشد

به گزارش خبرنگار ایرنا، فتاح محمدی روز سه شنبه در نشست ستاد احیای امر به معروف و نهی از منکر کهگیلویه و بویراحمد افزود: اجرای احکام الهی و دوام جامعه اسلامی مبتنی بر عمل کردن به فرایض امر به معروف و نهی از منکر است.
وی بیان کرد: عمل کردن به فرایض امر به معروف و نهی از منکر جامعه اسلامی را از دیگر جوامع متمایز می کند و چنانچه عمل به این دو فریضه در جامعه نهادینه شود بخش عمده ای از منکرها و فسادها کاهش می یابند.
محمدی با اشاره به اینکه معروف ها و منکرها متعدد بوده و ابعاد مختلفی دارند، اظهار کرد: همگان اعم از مردم و مسئولان اجرایی باید برای عمل کردن به فرایض امر به معروف و نهی از منکر احساس وظیفه و مسئولیت کنند.
وی عنوان کرد: عمل کردن به فرابض امر به معروف و نهی از منکر مختص زمان خاصی نیست و باید به طور مستمر انجام شود.
محمدی ابراز داشت: در برخی ایام سال از جمله ماه های رمضان و محرم میزان منکرها و فسادها در جامعه کاهش یافته و زمینه تبلیغ امور دینی نیز بیشتر فراهم است.
وی افزود: ستاد احیای امر به معروف و نهی از منکر کهگیلویه و بویراحمد در سال 94 نسبت به سال 93 عملکرد مطلوبتری داشته و سرکشی اعضای آن از دستگاه های مختلف اجرایی استان نیز افزایش یافت.
مشاور فرهنگی استاندار کهگیلویه و بویراحمد نیز در این نشست، گفت: آیات و روایات متعددی در مورد اهمیت فرایض امر به معروف و نهی از منکر و لزوم عمل کردن به آنها وجود دارد.
حجت الاسلام سید فرج الله موسوی اطهر افزود: عمل کردن به فرایض امر به معروف و نهی از منکر جزو وظایف مهم دینی مردم و مسئولان اجرایی جامعه اسلامی است.
وی با اشاره به اینکه عمل کردن به فرایض امر به معروف و نهی از منکر باید همواره انجام شود، بیان کرد: در ماه رمضان باید توجه بیشتری به معروف ها و منکرها در جامعه شود.
موسوی اطهر اظهار کرد: تذکرهای زبانی لازم از سوی آمران به معروف و ناهیان از منکر در کهگیلویه و بویراحمد به افرادی که در ماه رمضان امسال تظاهر به روزه خواری می کنند داده شود.
در این نشست سه دستگاه اجرایی برتر کهگیلویه و بویراحمد شامل اداره های کل منابع طبیعی و آبخیزداری و آموزش فنی و حرفه ای و مدیریت شعب بانک تجارت به دلیل اجرای بهینه مصوبات و برنامه های ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان با اهدای لوح سپاس و جوایز ارزنده مورد تجلیل قرار گرفتند.
7535/6162

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-اجتماعی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «روش های پیشگیرانه در زمینه امربه معروف ونهی ازمنکر مورد تاکید باشد» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات