استاندار فارس: 88 درصد واحدهای تولیدی استان فعال هستند

به گزارش ایرنا سید محمد علی افشانی، سه شنبه در جلسه شورای صنعت و معدن استان فارس در شیراز، ضمن تاکید بر لزوم اطلاع رسانی دقیق به مردم در مورد فعالیت واحدهای صنعتی افزود: تمام کسانی که تریبون در اختیار دارند مانند ائمه جمعه و نمایندگان مجلس باید به صورت دقیق از شرایط واحدهای تولیدی مطلع شوند تا آنچه به مردم منتقل می شود واقعی و درست باشد.
وی ادامه داد: اگر اطلاعات درستی در اختیار این افراد قرار داده نشود، همان اطلاعات نادرست به جامعه منتقل می شود و باورهای نادرستی در جامعه شکل می گیرد.
استاندار فارس بیان کرد: شرایط اقتصادی کشور به گونه ای است که همگان از مشکلات اقتصادی موجود مطلع هستند اما مدیران و افرادی که امکان ارتباط و صحبت با مردم را دارند باید در مردم امید و آرامش ایجاد کنند تا بدون دغدغه وارد عرصه فعالیت و بازار شوند.
افشانی، وضعیت کنونی واحدهای تولیدی استان را بسیار امیدوار کننده توصیف کرد و گفت: مسئولان باید کاری کنند که تلاش های انجام شده زمینه ساز امیدواری، جلب سرمایه گذاری، ایجاد اشتغال و حل مشکلات مردم شود.
وی، آمار صحیح و دقیق را لازمه برنامه ریزی درست دانست و افزود: باید به گونه ای عمل شود که نقصی در آمارهای ارائه شده وجود نداشته باشد.
استاندار فارس، سرمایه گذاری را از مباحث مهم و اساسی این استان دانست و بیان کرد: آمارها نشان می دهد که 44 درصد از کل مصوبات صندوق توسعه ملی در بخش صنعت در سال 94 نصیب استان فارس شده و این رقم قابل ملاحظه ای است که با تلاش های مدیران و پیگیری مدیریت ارشد استان حاصل شده است.
افشانی افزود: بدون تردید اگر طرح های دارای توجیه فنی، اقتصادی و مالی از سوی بخش خصوصی ارائه شود امکان اخذ منابع برای آنها هم وجود دارد و بانک ها حمایت خواهند کرد.
وی، از مدیران خواست که بخش خصوصی را تشویق و ترغیب کنند که طرح های دارای مشخصات مورد نظر بانک ها را تهیه و ارائه دهند.
افشانی گفت: هیچ کاری مهمتر از راه اندازی واحدهای تولیدی و رونق کسب و کار نیست و این موضوع مورد حمایت جدی مدیریت ارشد استان قرار دارد.
وی افزود: حمایت نکردن مسئولان از صنعت و تولید جمله ای است که دیگر نباید در استان فارس تکرار شود چرا که همه مسئولان این استان تمام قد در خدمت صنعت و تولید و به دنبال رفع مشکلات این بخش هستند و از آن حمایت می کنند.
استاندار فارس، بر لزوم حمایت و توجه بیش از پیش به اشتغال خانگی هم تاکید کرد و گفت: اشتغال خانگی می تواند با صرف هزینه های اندک موجب ایجاد اشتغال و تولید ثروت در جامعه شود.
6122 /6118

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-اجتماعی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «استاندار فارس: 88 درصد واحدهای تولیدی استان فعال هستند» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات