تلاش برای کاهش آسیبهای اجتماعی دومین اولویت ملی پس از اقتصاد مقاومتی است

به گزارش روز سه شنبه ایرنا به نقل از روابط عمومی استانداری خراسان رضوی سید محسن صادقی در نخستین جلسه ستاد فرهنگی و اجتماعی مدیریت و ساماندهی آسیبهای اجتماعی استان افزود: حوزه آسیبهای اجتماعی عالمانه است و نمی شود با آن به صورت عامیانه، نمایشی و سیاسی برخورد کرد بلکه باید با جدیت و کارشناسی در این حوزه وارد شد.
وی با تاکید بر انجام اقدامات فرهنگی و اجتماعی ماندگار و اساسی اظهار کرد: فعالیت با گرایشهای بخشی و صرفا برای رفع تکلیف از جمله چالشهای این حوزه است.
وی گفت: شناسایی وزن جرائم و جغرافیای آن و تعیین اولویت از جمله مواردی است که باید در صدر برنامه ریزیها قرار گیرد تا بتوان به نتیجه مطلوب در این حوزه دست یافت.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری خراسان رضوی توجه به سبک زندگی و سلامت اجتماعی، اهمیت دادن به نیازهای فرهنگی و اجتماعی و ذائقه ها، مدیریت و ساماندهی فضاهای سایبری و شبکه های مجازی را از دیگر مواردی دانست که به کاهش آسیب های اجتماعی و فرهنگی منجر خواهد شد.
صادقی همچنین با اشاره به نقش تعیین کننده رسانه در فرهنگ سازی و اطلاع رسانی بر استفاده از این ظرفیت تاکید کرد.
وی افزود: بر اساس منویات رهبر معظم انقلاب، شناسایی نقاط بحرانی و برنامه ریزی و تلاش برای کاهش آن از اولویتهاست.
وی به روند افزایشی آسیبها و جرائم در کشور اشاره و تصریح کرد: تشکیل ستاد فرهنگی و اجتماعی مدیریت و ساماندهی آسیبهای اجتماعی پاسخی به این روند است که با عضویت اعضا و شرح وظایف مدون در این حوزه فعالیت خواهد کرد.
صادقی گفت: در این ستاد وظیفه و تکلیف جدید برای دستگاههای عضو ایجاد نشده است بلکه اعضا با شناسایی ظرفیتهای موجود و تقسیم کار منطقی در این حوزه فعالیت خواهند کرد.
وی با تاکید بر هم افزایی دستگاههای اجرایی در این حوزه افزود: گرچه کارگروهها و کمیسیونهای مختلف در حوزه های فرهنگی و اجتماعی فعالیت می کنند ولی تجربه نشان داده که به منظور اثر بخشی بیشتر، باید از اقدامات بخشی و سلیقه ای اجتناب شود.
وی اظهار کرد: برای فعالیت موثرتر این ستاد و کارگروههای ذیل آن، ساختارهای موازی و کمیسیونهای مشترک تجمیع خواهند شد.
1922 / 6053

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-اجتماعی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «تلاش برای کاهش آسیبهای اجتماعی دومین اولویت ملی پس از اقتصاد مقاومتی است» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات