دیوان عالی اتحادیه اروپا: زندانی کردن پناهجویان غیرقانونی است

به گزارش خبرگزاری فرانسه از لوگزامبورگ، این حکم دیوان عالی اتحادیه اروپا، ضربه تازه ای به تلاش های برای کاهش بحران پناهجویان در این قاره، به شمار می رود.
دیوان عالی عدالت مستقر در لوگزامبورگ اعلام کرد: براساس قوانین اتحادیه اروپا، زندانی کردن پناهجویانی که شهروند اتحادیه اروپا نیستند و به صورت غیرمجاز از مرز گذشته اند، درصورتی که قبلا حکم اخراج آنها صادر نشده باشد، غیرقانونی است.
این حکم درباره پرونده یک زن غنایی به نام سلینا آفوم صادر شد که در حال رفتن با اتوبوس از بلژیک به انگلیس با استفاده از گذرنامه فرد دیگری، توسط ماموران پلیس فرانسه در تونل کانال دستگیر شده است.
پلیس فرانسه پس از آنکه وی را به اتهام ورود غیرمجاز به خاک فرانسه بازداشت کرد، از بلژیک خواست که وی را مجددا بپذیرد.
بر اساس حکم دیوان اتحادیه اروپا در باره درخواست تجدیدنظر آفوم علیه بازداشت وی، این اقدام ناقض دستورالعمل بازگشت یا قوانین اتحادیه اروپا در باره اخراج مهاجران است.
این حکم می افزاید: بر اساس دستورالعمل بازگشت، زندانی کردن شهروند یک کشور غیرعضو اتحادیه اروپا که محکوم به بازگشت نبوده است، صرفا به علت گذر از مرزهای داخلی منطقه شنگن و ورود غیرمجاز به قلمرو یک کشور عضو اتحادیه، غیرقانونی است.
منطقه بدون گذرنامه شنگن شامل 26 کشور اروپایی به علت گسترده ترین بحران مهاجران از هنگام جنگ دوم جهانی به این سو، زیر فشار شدیدی قرار گرفته است.
بسیاری از کشورهای عضو شنگن در پی رویارویی با هجوم بیش از یک میلیون مهاجر و پناهجو ظرف یک سال و نیم گذشته، تدابیر و اقدامات نظارتی مرزی را که حدود 10 سال پیش برچیده شده بود، دوباره به اجرا گذاشته اند.
اروپام**1486**1856

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-بین الملل می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «دیوان عالی اتحادیه اروپا: زندانی کردن پناهجویان غیرقانونی است» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات