25 نفر در مصر به اعدام محکوم شدند

به گزارش خبرگزاری فرانسه از قاهره، دادگاهی در مصر 25 متهم پرونده مربوط به خشونت بین دو خانواده «الهلایل» و «الدابودیه» در استان اسوان را به اعدام محکوم کرد.
حوادث این پرونده به سال 2014 مربوط می شود و در جریان آن درگیری بین دو خانواده الهلایل و الدابودیه در استان اسوان رخ داد و طی آن 28 نفر کشته و تعدادی دیگر نیز زخمی شدند.
همچنین این دادگاه، 21 تن دیگر را که در این نزاع خانوادگی شرکت داشته اند را به تحمل زندان و برخی از آنها را به حبس ابد محکوم کرد.
دادگاه مصر ماه گذشته در ادامه صدور احکام اعدام نیز 25 متهم را به اعدام محکوم و پرونده آنها را برای کسب نظر شرعی به مفتی این کشور ارجاع داده بود.
دادگاه جنایی قنا در اسیوط، 25 متهم پرونده مربوط به خشونت بین دو خانواده
«الهلایل» و «الدابودیه» در اسوان را به اعدام محکوم و پرونده آنها را برای کسب نظر شرعی به مفتی ارجاع داده بود.
رسانه های خبری مصر اعلام کردند که هیئت منصفه دادگاه طی یک ماه گذشته به دفاعیات 88 متهم حاضر در دادگاه اعم از 50 متهم از خانواده الهلایل و 38 متهم از خانواده الدابودیه گوش فرا داد در حالیکه 75 متهم نیز غایب بودند.
جامعه جهانی بارها از دستگاه قضایی مصر خواسته است به اعدام ها در این کشور پایان دهد.
خاورم**9041**1144

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-بین الملل می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «25 نفر در مصر به اعدام محکوم شدند» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات