رئیس ستاد اقتصاد مقاومتی شهرستان دماوند معرفی شد

به گزارش ایرنا حکم انتصاب محمودی فر در نخستین نشست ستاد اقتصاد مقاومتی شهرستان دماوند روزسه شنبه با حضور اعضای کارگروه برنامه‌ریزی این شهرستان در سالن اجتماعات فرمانداری دماوند قرائت شد.
رئیس ستاد اقتصاد مقاومتی شهرستان دماوند در این جلسه با اشاره به اقدام های صورت گرفته در راستای تحقق اقتصاد مقاومتی در این شهرستان گفت: با تشکیل کارگروه های مختلف در سطح منطقه، تلاش های قابل توجهی در جهت پیگیری مشکلات بخش اقتصاد منطقه صورت گرفته است.
ناصر محمودی فرد با بیان اینکه شهرستان دماوند جزو شهرستان های نمونه گردشگری در سطح کشور است افزود: با وجود آنکه دماوند قابلیت ها و پتانسیل های ارزشمندی در راستای تحقق اقتصاد مقاومتی دارد ولی مدیران آن از اختیارات لازم برخوردار نیستند.
وی گفت: هدف اصلی ما در تحقق اقتصاد مقاومتی با توجه به منویات رهبری، داشتن اقتصادی فعال و پویا در کشور و منطقه است که لازمه آن حمایت از مسئولان منطقه و بخش خصوصی می باشد ولی مجوزهای سرمایه‌گذاری در استان تهران متوقف می‌شود.
فرماندار شهرستان دماوند افزود: مشکلی که امروز در منطقه شاهد هستیم، بسیاری از پروژه‌های قابل توجه در بخش سرمایه گذاری به صورت بسته‌ پیشنهادی از شهرستان به استان ارجاع می شود ولی در سطح استانی متوقف شده که همین امر زمینه عدم رضایتمندی سرمایه گذاران را فراهم می کند.
وی یکی از موضوعات برزمین مانده در سال های اخیر را دریافت مجوز شهرک صنعتی شماره دو دماوند دانست و گفت: بیش از دو سال است که برای مجوز تغییر کاربری اراضی در شهرک صنعتی شماره دو دماوند پیگیری های لازم صورت گرفته ولی هیچ نتیجه‌ای دریافت نشده و این در حالی است که دماوند به جهت نداشتن شرایط لازم برای احداث کارخانه، نیازمند حمایت در بخش توسعه شهرک های صنعتی با رویکرد اشتغال زایی است.
مدیر گروه اقتصاد و سرمایه‌گذاری سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان تهران نیز در این نشست با بیان اینکه تحقق اقتصاد مقاومتی نیازمند عزم جدی است گفت: امسال از سوی رهبرمعظم انقلاب به عنوان سال 'اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل' نامگذاری شده است که لازمه آن علاوه بر حضور مسئولان و نقش تاثیرگذار آنان در صحنه اقتصاد، مشارکت جدی بخش خصوصی است.
علی عشاقی افزود: سیاست‌های کلی اقتصاد مقاومتی از سوی رهبری در سال 1392 ابلاغ شده و دولت نیز بر همین مبنا ساز و کارهای اجرایی آن را در دو سال اخیر در دستور کار قرار داده است.
وی با اشاره به تاکیدات رهبر معظم انقلاب بر اقدام و عمل گفت: اقتصاد مقاومتی از یک مقوله تئوری گذشته و باید امروز مسئولان به عنوان خادمان مردم در راستای اجرای مطلوب سیاست ها و برنامه های اقتصادی کشور حرکت کنند.
تهرام/7246/1831

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-اقتصادی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «رئیس ستاد اقتصاد مقاومتی شهرستان دماوند معرفی شد» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات